Horoskopi Horoskopi, e martë 7 mars 2023

Horoskopi, e martë 7 mars 2023

DASHI

Qielli me rritje të shpejtë edhe pse është e qartë se shumë varet nga mosha dhe rrethanat. Nuk do të jenë të paktë të lindurit e kësaj shenje, që do të kenë kënaqësi të mira deri në fund të muajit prill. Tranziti i Jupiterit vazhdon të jetë shumë i rëndësishëm.

DEMI

Ka filluar një sezon vendimesh të mëdha. Shpesh kur jetojmë një vit të rëndësishëm (siç do të jetë 2023) mund të lindin kontradikta. Për shembull, në një vit të vlefshëm mund të vendosni të eliminoni ato marrëdhënie që nuk bëjnë gjë tjetër veçse krijojnë vështirësi…

BINJAKËT

Qelli juaj do të jetë i veçantë gjatë gjithë javës, duket se ka disa vështirësi apo shqetësime të vogla për të kapërcyer. Në këto orë Hëna kalon në shenjë por duhet të kujtojmë se ka tensione për sa i përket punës…

GAFORRJA

Jeni pothuajse aty. Jeni në kilometrin e fundit. Fatkeqësisht ose për fat të mirë, marsi dhe prilli do të jenë muaj me shkurtime dhe vonesa të rënda, ndaj të gjithë ata që menduan se mund të merrnin një përgjigje ose një konfirmim pune në një kohë të shkurtër, do të detyrohen të kenë ende durim.

LUANI

Një javë interesante, Jupiterin dhe Venusin i kemi në formë të mirë. Kjo përfaqëson edhe dëshirën për dashuri, që më në fund mund të plotësohet. Megjithatë, nuk duhet të synohet për qëllime të pamundura. Kërkohet kthjelltësi!

VIRGJËRESHA

Po jetoni një periudhë reflektimi dhe jo veprimi, por pa problem. E juaja është një shenjë zodiakut që pëlqen të ndalet dhe të mendojë për një kohë të gjatë për të mos gabuar. Jo gjithçka do të jetë aq e lehtë për t’u menaxhuar.

PESHORJA

Ka kontradikta të forta në këtë periudhë. të kesh kaq shumë planetë në kundërshtim dhe në çdo rast planetë të rëndësishëm si Jupiteri “kundër” mund të shkaktojë pak acarim. Për shembull, atyre që kanë të drejtë dhe duan të marrin një shpërblim nëse e kanë gabim.

AKREPI

Forca nuk mungon dhe kjo javë do të ndihmojë rikuperimin. Po ashtu do të ketë një moment të rëndësishëm në ditët në vijim. Çfarë i duhet dhënë prioritet? Sigurisht dashurisë, veçanërisht nëse ajo ka lindur gjatë pjesës së parë të muajit shkurt. Puna? Ditët në vijim do të jenë vendimtare për ata që duhet të bëjnë një zgjedhje profesionale apo duan të realizojnë një projekt.

SHIGJETARI

Ka një qiell të bukur që ju shoqëron me javë pak a shumë të rëndësishme, deri në fund të prillit. Rekomandimi i parë është të mos humbisni nga sytë një qëllim ose një synim, një projekt që ndoshta e keni menduar tashmë prej disa kohësh.

BRICJAPI

Ka ardhur një shqetësim. Ata që kanë marrë një çmim ose një detyrë të veçantë tani do të kuptojnë përgjegjësinë dhe angazhimin e kërkuar. Ti e di që duhet të jesh besnik ndaj parimeve të tua dhe se nuk mund ta tradhtosh nevojën për të parë qartë në të gjitha gjërat që bën, ndaj mos bëni kompromis!

UJORI

Qiell i shkëlqyer për sa i përket blerjeve; ju gjithmonë dëshironi të provoni diçka të re, kështu që nëse ju duhet të bëni punën tuaj të zakonshme, të paktën bëjeni atë më dinamike dhe ndryshojini atë.

PESHQIT

Do të jeni gati për të ecur përpara dhe për të nisur një fazë të re të ekzistencës suaj. Kjo sepse shumë ekuilibra do të ndryshojnë në muajin mars. Ndonjëherë fati mund të jetë i pamëshirshëm dhe të imponojë një rrugë të re jete të ndryshme nga ajo që do të kishim imagjinuar.