Horoskopi Horoskopi, e martë 9 shkurt 2021

Horoskopi, e martë 9 shkurt 2021

Dashi

Aspekti i kundërt i Hënës mund t’ju shkaktojë një rënie të vogël fizike ose një farë nervozizmi. Mos u dekurajoni! Mbani mend, megjithatë, se kalimi i mirë i Saturnit së bashku me Jupiterin ju ofron një pamje astrologjike shumë më të mirë se vitin e kaluar.

Demi

Mund të mbështeteni në përfitimet e një Hëne të mirë: do të zgjoheni plot energji dhe me gjallëri të madhe. Ju duhet ta shfrytëzoni, të përqendroheni te dashuria dhe afeksionet tuaja. Ndoshta ekziston një person që kërkon vëmendjen tuaj. Kini kujdes për vendime të rrezikshme!

Binjakët

Yjet do t’ju inkurajojnë të lançoni veten tuaj, të punoni për diçka të re. Me një qiell të tillë do të jetë pothuajse e pamundur të mos merrni disa ndryshime, disa mundësi. Ata që do të mbeten thatë do të jenë vetëm sepse nuk dëshironin ta vinin veten në lojë.

Gaforrja

Hëna në kundërshtim mund t’ju japë një kohë të vështirë. Do të jetë e vështirë të menaxhoni nervozizmin tuaj, prandaj do t’ju duhet një kujdes i madh, në dashuri si dhe në punë. Shtyni çdo diskutim të rëndësishëm për një kohë më të qetë.

Luani

Është një ditë tjetër mjaft e rëndë. Ballafaqimi me shumë planetë kundërshtarë përfshin në mënyrë të pashmangshme disa vështirësi. Idetë tuaja ka të ngjarë të jenë në kontrast të plotë me ato të atyre që ju rrethojnë këto ditë. Më mirë të jeni të kujdesshëm! Nga këtu e tutje do të duhet të menaxhoni me kujdes financat tuaja.

Virgjëresha

E marta do të jetë koha më e mirë për të filluar të hiqni qafe të gjitha pasiguritë tuaja në dashuri. Edhe ata që po vazhdojnë një histori tashmë të lodhur, do të jenë në gjendje ta mbyllin atë pa frikë dhe të shohin me shpresë të ardhmen. Mos harroni se tani e tutje do të varet nga ju që të vendosni: përpiquni t’u jepni hapësirë ​​njerëzve që e meritojnë.

Peshorja

Ju pret një ditë shumë fitimprurëse. Në të vërtetë i gjithë muaji shkurt do të jetë premtues, për sa kohë që dëshironi të përfshiheni. Yjet do t’ju inkurajojnë të bëni kërkime, të zgjeroni kontaktet tuaja ose të angazhoheni nëse kërkoni një punë të re.

Akrepi

Do të jetë një ditë në të cilën do të keni një maturi të madhe. Tani e tutje mund të keni momente të reja tensioni, veçanërisht në bashkëpunimet në biznes. Ndoshta do të ndodhë sepse jeni lodhur duke bërë gjithmonë të njëjtat gjëra. Reagimi me nervozizëm ose mërzi, megjithatë, nuk do të ndihmojë në zgjidhjen e situatës.

Shigjetari

Do të kërkoni një ndjenjë dashurie. Ju do të mbështeteni nga yje dashamirës! Dyshimet mund të lindin tek dikush që ka qenë i lidhur me një person për një kohë të gjatë dhe ka humbur dëshirën. Dëshira për të parë përreth për të gjetur emocione të reja do të rritet. Por kini kujdes që të mos bini në telashe!

Bricjapi

Do të jeni plot forcë dhe gjallëri, falë Hënës në shenjë. Përdoreni ditën për të vazhduar punën tuaj, për të negociuar një biznes të ri. Dikush mund të marrë edhe një rol të ri në një kompani. Ndërsa do të duhet të mendoni para se të bëni ndonjë zgjedhje, thjesht përpiquni të mos humbisni trenin.

Ujori

Do të nevojitet shumë kujdes. Të kesh të gjithë këta planetë në shenjë gjithashtu vjen me shumë përgjegjësi. Rreziku do të jetë ai i të vepruarit shumë të vrullshëm. Dëshira e thellë për ta kthyer jetën tuaj përmbys, për të pasur më shumë liri, nëse nuk menaxhohet me inteligjencë, mund të kthehet në zhgënjim. Kujdes me paratë!

Peshqit

Është koha për t’i dhënë liri asaj që ndjeni. Ata që kanë qëndruar vetëm për një kohë të gjatë duhet të fillojnë të shikojnë përreth, edhe sepse në fund të muajit Venusi do të hyjë në shenjën tuaj. Ju duhet të përgatiteni me kohë! Mund ta gjeni papritmas veten të dashuruar me një person.