Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 10 shkurt 2021

Horoskopi, e mërkurë 10 shkurt 2021

Dashi

Diçka shumë e veçantë do të ndodhë këtë të mërkurë. Hëna, Dielli, Venusi, Mërkuri, Jupiteri dhe Saturni të gjithë do të përqendrohen në qiellin e Ujorit, një shenjë shumë e vrullshme. Nëse kësaj i shtoni natyrën tuaj të zjarrtë, do të bëheni një ortek energjie në orët e ardhshme. Më në fund do të jeni në gjendje të rigjeni terrenin dhe të rifitoni atë forcë të madhe që ju ka munguar në kohët e fundit.

Demi

Këtë të mërkurë dhe të enjte do të jetë e nevojshme të shmangni zgjedhjet dhe polemikat e rrezikshme! Në 48 orët e ardhshme do të duhet të siguroheni që të mos nervozoheni, të mos humbni durimin, në dashuri si dhe në punë. Ndoshta do të ndiheni sikur po luftoni për hiçgjë ose do të duhet të përsërisni të njëjtën detyrë dy herë. Në çdo rast, shtyni të gjitha debatet dhe çështjet më të rënda për të premten.

Binjakët

Do të fillojë një periudhë shumë me fat. Ju madje mund të merrni disa lajme të mira, të mbyllni një marrëveshje, ose të merrni atë dokument që keni pritur dhe që do t’ju heqë një barrë të madhe. Dashuria do të jetë në plan të parë: çiftet e vendosura mirë do të jenë në gjendje të aspirojnë për projekte të rëndësishme, siç është lindja e një fëmije. Nga ana tjetër, ata që po dalin nga një moment konflikti do të kenë mundësinë të gjejnë qetësi shpirtërore. Beqarët mund të hasin në një takim të papritur shumë shpejt.

Gaforrja

Do të nisë një fazë shumë interesante. Më në fund mund të lini pas vetes rëndesën e dy viteve të fundit dhe të mbështeteni në një qiell më të favorshëm. Sigurisht, më e mira do të vijë në fund të majit, por ndërkohë do të ketë një shans për të rigjetur një farë stabiliteti. Deri në fund të pranverës, do të merrni lajme ose konfirmim në lidhje me punën. Pra, me të vërtetë nuk do të ketë asnjë arsye për t’u zhgënjyer. Përdorni këto muaj për t’u përgatitur për ndryshimet në të ardhmen. Nga fundi i shkurtit, dashuria do të rikthehet në modë.

Luani

Do të jenë dy ditë me një rrezik shumë të lartë debatesh, nëse mos përfundimi marrëdhëniesh. Do të ketë shumë Luanë që do të ndiejnë dëshirën për të larguar një person ose për t’i dhënë fund një situate të veçantë. Kush nuk do të zemërohet, thjesht do të dëshirojë të ndryshojë drejtim. Nëse po vazhdoni një marrëdhënie konfliktuale, qoftë me dashuri apo punë, do të dëshironi të shkoni me shumë kujdes!

Virgjëresha

Gjatë gjithë muajit mund të merrni vendime shumë të rëndësishme për biznesin. Dashuria, përkundrazi, do të lihet pak mënjanë. Ju mund të mos keni probleme të mëdha, por megjithatë dukeni më të zhytur në çështjet praktike këto ditë. Fundjavës së ardhshme do të doni t’i kushtoni vëmendje të madhe: pse nuk planifikoni diçka të veçantë për Shën Valentinin? Ata që përjetuan një hendek të vogël nga partneri i tyre dimrin e kaluar do të duhet të sigurohen që të rikuperojnë.

Peshorja

Do të jenë dy ditë në të cilat do të duhet të mbani drejt antenat. Në fakt, në 48 orët e ardhshme, ju mund të merrni një telefonatë të drejtpërdrejtë, një ofertë të papranueshme, një mesazh të rëndësishëm. Do të ketë nga ata që do të kenë një ide fituese, të cilët do të kenë një takim që do t’ua prishë qetësinë. Me pak fjalë, diçka e bukur dhe e papritur mund të ndodhë: mos humbni asnjë mundësi!

Akrepi

Do të jenë dy ditë plot hutim. Do të jetë më mirë të mos përfshiheni në ndonjë polemikë, të mos diskutoni dhe të mos talleni shumë. Ndoshta do të duhet të shmangni çdo shqetësim. Kini kujdes për lodhjen dhe vonesat e mundshme. Prisni! Nga e premtja situata do të përmirësohet ndjeshëm.

Shigjetari

Do të keni gjashtë planetë në krah: bëhuni gati të përjetoni 48 orë vërtet emocionuese! Dashuria mund të shkojë shumë mirë. Sigurisht, shumë do të varet nga ju, sa të sinqertë vendosni të jeni! Sidoqoftë, nuk do t’ju mungojnë mundësitë për të dalë në këmbë për veten tuaj. Më në fund do të filloni të ndiheni po aq të fortë dhe vitalë sa në ditët e vjetra.

Bricjapi

Mund të përjetoni një lodhje fizike, por nga fundjava do të jeni në gjendje të rikuperoni, edhe në dashuri! Mund të keni mbyllur një situatë kohët e fundit, por gjithsesi keni arritur të merrni kënaqësinë tuaj. Në të gjitha rastet, ju mund të jeni të lumtur me këtë moment: tani e tutje yjet do të jenë shumë të rëndësishëm.

Ujori

Do të jeni të tejmbushur me ide, stimuj, emocione unike. Të gjithë ata planetë të vendosur në qiellin tuaj dhe Urani në disonancë do t’ju nxisin të punoni për diçka të re, edhe nëse do të duhet të detyroni pak veten ose dikë tjetër. Ujorët më të guximshëm do të jetë në gjendje të zbatojë një ndryshim epokal. Një gjë është e sigurt: të gjitha marrëdhëniet e panevojshme do të përfundojnë shumë shpejt!

Peshqit

Do të duhet të filloni të vendosni aksionet midis jush dhe ngjarjeve të jashtme. Kjo sepse ju, si një sfungjer, keni prirjen të thithni çdo emocion, me rezultatin që atëherë të gjendeni në mëshirën e ngjarjeve! Nga mesi i shkurtit e në vazhdim do të jeni në gjendje të kuptoni më qartë se kush do ta meritojë ende besimin tuaj dhe kush jo.