Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 17 shkurt 2021

Horoskopi, e mërkurë 17 shkurt 2021

Dashi

Sa i përket punës suaj, bëni vetëm minimumin e mundshëm. Më shumë liri në sektorin privat, por mos mendoni se një qëndrim kritik mund t’ju bëjë të këndshëm vetëm sepse mund të sillni argumente të vlefshme.

Demi

Moment që kërkon vëmendje ai aktual, veçanërisht në punë ku është thelbësore të mos e teproni dhe të mos e ekzagjeroni me vlerësime veçanërisht optimiste që mund të mos merren parasysh. Më mirë të jeni të duruar dhe të kërkoni këshilla nëse hasni ndonjë vështirësi të papranuar më parë, sesa të bëni gabime të evitueshme.

Binjakët

Një periudhë pak e lodhshme, sidomos nga pikëpamja emocionale, por mos e humbni shpresën sepse gjatë fundjavës priten lajme shumë interesante nga pikëpamja sentimentale: bëhuni gati sepse ngjarjet sigurisht që do të bëhen interesante.

Gaforrja

Nëse jeni beqarë, është koha e duhur për t’u rikthyer në lojë, por edhe nëse mendja juaj është përqendruar në qëllime të tjera tani, mos mbyllni asnjë derë, pasi ndonjë i njohur i ri (ose i vjetër) mund të kthehet duke ju trokitur dera.

Luani

Shumë mendime në këtë fazë të javës, veçanërisht të drejtuara ndaj jetës suaj private: shumë pyetje mund të ndjekin mendjen e të lindurve nën këtë shenjë mjaft komplekse, por mos u dëshpëroni, së shpejti edhe ndjenjat tuaja do të jenë më të qarta.

Virgjëresha

Momenti i rilindjes për ata që kanë lindur nën shenjën e Virgjëreshës, i cili mund të çojë në zhvillime interesante nga pikëpamja sentimentale, pavarësisht nga statusi juaj aktual: java e kaluar la disa pasoja, por asgjë serioze.

Peshorja

Mosmarrëveshjet me kolegët dhe miqtë tuaj janë pjesë e së kaluarës: edhe nëse ka akoma disa fërkime është më mirë t’i lini mënjanë, edhe sepse ajo që ka ndodhur deri më tani mund të ketë kompromentuar përkohësisht aftësinë tuaj për të gjykuar. Asnjë lajm i veçantë në vendin e punës.

Akrepi

Shmangni qëndrimet e forta dhe impulsive, edhe nëse keni diçka për të thënë ndaj dikujt. Shumë më mirë të mendoni me kujdes se çfarë kuptoni, dhe ndoshta të gjeni një mënyrë për t’ia dalë mbanë. Akrepi mund të jetë tepër kaustik në kohë të caktuara dhe mund të jetë i pakëndshëm edhe kur dëgjon pak fjalë.

Shigjetari

Plot energji për ju sot: këto do të “dozohen” në mënyrën më të mirë të mundshme, por mos e kurseni veten, veçanërisht në vendin e punës: përfitoni nga ky moment për të vazhduar punën, pasi ditët në vijim janë padyshim të mbushura me angazhime.

Bricjapi

Më mirë të veproni instinktivisht në punë dhe të përqendroheni më shumë në marrëdhëniet në çift, ose nëse jeni vetëm, përpiquni të bëni përshtypje në një mënyrë spontane dhe jo artificiale. Implikimet mund të jenë të papritura dhe pse jo edhe interesante.

Ujori

Ju mund të ndiheni pak në mëshirën e ngjarjeve, por është një ndjenjë e zakonshme në këtë periudhë, kështu që në thelb, ju nuk jeni aspak vetëm dhe në të vërtetë mund të jetë një ide e mirë për të ndihmuar ata që po përjetojnë një situatë të tillë.

Peshqit

Kohë e mirë nga pikëpamja fizike, përpjekjet e javës së kaluar nuk duhet të ndikojnë veçanërisht tek ju. Faza mjaft pozitive në punë, por në rast të problemeve mos veproni vetë pa vlerësuar siç duhet situatën.