Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 23 qershor 2021

Horoskopi, e mërkurë 23 qershor 2021

Dashi

Horoskopi i Paolo Fox i 23 qershorit 2021 tregon se ndryshe nga viti i kaluar, ju keni mundësinë të ndryshoni dhe të ndiqni qëllimet tuaja. Kur nuk ka stimul, Dashi është i sëmurë dhe i trazuar. Sfidat janë jetësore, si në punë ashtu edhe në dashuri. Dhe së fundmi diçka duket se po shkon në avantazhin tuaj.

Demi

Kur ka diçka që nuk shkon siç dëshironi, ju zemëroheni shumë. Por Saturni disonant thotë se në këtë moment duhet të pranoni një refuzim, një mbyllje. E cila nuk duhet domosdoshmërisht të jetë diçka negative, sepse do t’ju sjellë diçka të re dhe ndoshta më të mirë.

Binjakët

Për horoskopin e Paolo Fox doni të bëni shumë, por Jupiteri disonant tregon se mund të humbni kohë për të zgjidhur një telash ligjor dhe burokratik. Në dashuri, pak lajme, ka rekuperim gjithësesi nga e enjtja.

Gaforrja

Dielli është në një aspekt të mirë, si dhe Afërdita e cila po kalon në shenjën tuaj dhe ju sjell përfitime të mëdha. Për shembull, ju mund të zgjidhni një krizë që ju ka distancuar kohët e fundit nga partneri juaj. Ngadalë do të shihni se shumë probleme do të gjejnë zgjidhjen e tyre.

Luani

Jeni të sigurt për veten tuaj, ju pëlqen të jeni në qendër të skenës. Por edhe nëse keni shumë motivim, së pari duhet të zgjidhni problemet e së kaluarës për të ecur më mirë përpara. Kushdo që tashmë ka marrë një bonus duhet të provojë se çfarë vlen në planin afatgjatë, dhe ndihet i stresuar. Në dashuri, takoni atë që ju pëlqen dhe dilni – Korriku do të jetë një muaj i nxehtë për ndjenjat.

Virgjëresha

Mërkuri dhe Jupiteri do t’ju pengojnë. Ekziston një sfidë për t’u fituar me një shef ose një bashkëpunëtor. Në përgjithësi, ka mosmarrëveshje për t’u zgjidhur në lidhje me marrëveshjet dhe kontratat. Dhe sigurisht që nuk keni ndërmend të lini gjërat të shkojnë dhe të mos merrni atë që meritoni. Mbahuni fort deri të enjten.

Peshorja

Horoskopi i Paolo Fox sot sinjalizon se yjet ju buzëqeshin në punë. Ndërsa Venusi në të kundërt tregon se në dashuri ka lodhje. Rutina, keqkuptimet, mërzitjet mund t’ju demotivojnë. Dhe as nuk ka ndonjë takim të ri emocionues. Duhet ende durim para se horoskopi veror të fillojë të të buzëqeshë.

Akrepi

Venusi është i favorshëm, mos e humbni shansin tuaj. Ju shpesh jeni nervozë, intolerantë dhe të zemëruar sepse jeni lodhur duke vuajtur, ose duke bërë diçka që nuk ju pëlqen. Ju dëshironi të hiqni qafe këtë barrë, por kushtojini vëmendje fjalëve: rrezikoni të shkoni nga e drejta në të gabuarën. Duhet të jeni më të zgjuar dhe më pak impulsivë.

Shigjetari

Do të ndjeni fuqishëm se në dashuri keni humbur shumë kohë, dhe tani thjesht doni të rekuperoni. Në korrik 2021 do të keni një Venus të shkëlqyer, por që nesër dhe në fund të qershorit nuk ka mungesë të takimeve stimuluese dhe shkëmbimeve. Sidoqoftë, në punë gjithçka është ende pezull, edhe nëse jeni më pozitiv dhe optimist: gjithmonë merruni me punë.

Ujori

Ju doni të ndjeheni të lirë për të vazhduar përpara. Tani ka disa ndryshime që nuk mund t’i shtyni më. Nëse nuk bëni një zgjedhje, tani është fati që do ta bëjë atë për ju, dhe ju do të duhet të përshtateni. Edhe në dashuri, ka një lajm të mrekullueshëm.

Bricjapi

Nëse e doni dikë, duhet ta vërtetoni. Venusi dhe Dielli i kundërt tregojnë se ka disa keqkuptime që ju kanë mbajtur mbrapa. Gjeni besim tek vetja dhe përpiquni të bëni hapin e parë për t’u rikuperuar. Nga ana tjetër, në punë, ju prisni që të tjerët t’ju ofrojnë atë që meritoni. Por kjo nuk po ndodh, të paktën për momentin.

Peshqit

Jupiteri në shenjë në 2022 njofton një rikthim të shkëlqyer. Por tashmë në këto javë Jupiteri ka ardhur për t’ju vizituar për një kohë të shkurtër dhe ju sugjeron se si të bëni arritjen e suksesit tuaj të ardhshëm. Por fitorja kushton disa sakrifica, me të cilat gradualisht do të mësoheni. Dështimet e sotme ju ndihmojnë të kuptoni se si të arrini suksesin e nesërm – mos u dekurajoni!