Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 24 shkurt 2021

Horoskopi, e mërkurë 24 shkurt 2021

Dashi

Do të jeni veçanërisht nervozë dhe të ndjeshëm. Mirë është të mos zemëroheni, sepse mund të shkoni në tërbim. Nëse përplaseni me një Akrep ose një Dem, mund të merrni edhe largimin e tjetrit. Jini të kujdesshëm dhe matni me kujdes fjalët që do të flisni.

Demi

Do të jeni nën shumë stres. Në këtë periudhë, fillimi i një projekti të ri është i vështirë! Do të ketë njerëz që nuk janë të kënaqur me punën e tyre dhe ata që nuk po marrin garancitë për të ardhmen që po kërkojnë. Thjesht përpiquni të mos kaloni agjitacionin tuaj të thellë mbi njerëzit më të afërt. Pse nuk e shfrytëzoni pasditen për të gjetur një qetësi shpirtërore?

Binjakët

Sot pasdite do të gjeni një farë gjallërie. Do të jenë dy ditë të mira për të folur rreth punës dhe projekteve të reja. Nga pikëpamja profesionale dhe e marrëdhënieve, ju keni një dëshirë të madhe të riktheheni në rrugën e duhur. Shqetësimi i vërtetë mund të përfaqësohet nga dashuria: mbase nuk jeni më aq të bindur për një marrëdhënie.

Gaforrja

Do të filloni të hiqni qafe gjithë atë agjitacion të thellë që ju ka munduar ditët e fundit. Ju po bëni përparime të mëdha, edhe nëse nuk ju duket kështu! Krahasuar me vitin 2020 ju jeni rritur shumë, megjithëse me një çmim të lartë! Dijeni, megjithatë, se për çdo rrugë që largoheni, do të hapen të reja, shumë më të mira.

Luani

Hëna do të hyjë në qiellin tënd. Tani e tutje mund të filloni të pastroni të gjitha tensionet e grumbulluara në të kaluarën, por do të duhet kohë dhe durim. Duhet thënë që të enjten Venusi nuk do të jetë më në opozitë dhe ju do të jeni në gjendje të ruani ose rikuperoni një marrëdhënie në krizë.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë tjetër e ndërlikuar e një jave shumë të lodhshme. Prisni, sepse rezultatet do të jenë aty dhe ato do të jenë më të mira nga sa keni menduar! Ditët e para të marsit mund t’ju sjellin lajme interesante të punës, por për t’i akomoduar ato do t’ju duhet të lini mënjanë dashurinë dhe miqësitë. Të jetosh në përputhje me pritshmëritë e gjithçkaje do të kërkonte shumë përpjekje!

Peshorja

Dita nis me humor jo të mirë, por që nga pasditja e tutje ju do të jeni në gjendje të rigjeni energjinë. E enjtja do të jetë edhe më mirë! 2021 është një vit që ka të gjitha kredencialet për të të dhënë diçka të bukur. E vetmja pengesë mund të përfaqësohet nga ndrojtja juaj ose frika juaj.

Akrepi

Një farë acarimi mund të shfaqet pasdite. 48 orët e ardhshme mund t’ju zemërojnë – përpiquni të mos mbingarkoheni nga nervozizmi dhe konfuzioni siç ka ndodhur në javët e fundit! Kushdo që takohet me një Luan ose Ujor do të ketë nevojë për shumë kujdes. Edhe nëse doni të ndryshoni diçka në punë, do të doni të bëni kujdes me paratë. Sa i përket shitjeve dhe lajmeve profesionale, do të duhet të prisni deri në mars.

Shigjetari

Do të jenë dy ditë interesante për të bërë takime të reja, për të frekuentuar mjedise të reja. Nga ana tjetër, për një person si ju, ndryshimi i vendeve dhe miqve është thelbësor, përndryshe rrezikoni të mërziteni. Ju urreni të bëni gjëra të njëjta gjatë gjithë kohës dhe gjithmonë të shihni të njëjtat fytyra! Ka lajme të mira që vijnë!

Bricjapi

Do të filloni të rikuperoheni, edhe pse më e mira do të vijë nga e premtja e tutje. Ditët e fundit, Hëna në aspektin e kundërt mund t’ju ketë shkaktuar pak dobësi. Një dobësi që do ta mbani për disa orë më shumë. Kjo fundjavë që vjen do t’ju japë njohuri të rëndësishme.

Ujori

Do të ndiheni pak nën presion. Në këtë moment ndiheni në konflikt midis dy impulseve: atij revolucionar të Uranit dhe atij më të ashpër dhe rigoroz të Saturnit. Ju jeni në mes. Kjo është arsyeja pse keni një dëshirë të thellë për të kthyer jetën tuaj përmbys, por nuk është gjithmonë e lehtë! Thjesht përpiquni të mos neglizhoni shumë dashurinë.

Peshqit

Do të jetë një ditë tjetër uljesh dhe ngritjesh. Nëse prej ditësh keni përjetuar momente tensioni në dashuri, duhet të gjeni guximin të flisni, të përballeni me partnerin. Të enjten Venusi do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të vërë në qendër të vëmendjes çështjet sentimentale. Fundjava gjithashtu do ta vendosë me shpinë pas muri dhe do të të detyrojë të sqarohesh me zemër të hapur.