Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 29 qershor 2022

Horoskopi, e mërkurë 29 qershor 2022

Dashi

Ende keni yje që sjellin kaos dhe konfuzion në jetën tuaj, megjithëse në këto situata të furishme shpesh arrini të nxirrni më të mirën tuaj. Marsin dhe Jupiterin i keni ende në aspektin pozitiv, e gjithë kjo do t’ju lejojë të menaxhoni shumë gjëra së bashku, pa u hutuar. Po përpiqeni të realizoni shumë projekte edhe sepse mendoni se në këtë mënyrë më në fund diçka mund të ecë. Me pak fjalë, midis shumë projekteve, të paktën një duhet të jetë në gjendje të lulëzojë dhe t’ju japë kënaqësi.

Demi

Është një periudhë rishikimi ose reduktimi në lidhje me miqtë e Demit. Ndoshta ju është dashur të rishikoni praninë tuaj ose angazhimin tuaj ndaj një projekti të rëndësishëm. Shumë prej jush gjithashtu ju është dashur të rishikojnë planet ose programet , sepse keni kuptuar se nuk mund të bëni shumë gjëra bashkë. Venusi gjithashtu ndihmon në një rikuperim në një nivel sentimental. Pra, nëse keni pasur ndonjë diskutim apo ndonjë fërkim, tani do të jenë kushtet për të gjetur një mirëkuptim. Do të keni të bëni edhe me një person që nuk e keni kuptuar dhe që ka qenë shumë keq.

Binjakët

Planeti Venus përfaqëson dashurinë në shenjën tuaj. Nëse keni një projekt dashurie shumë ambicioz, do të ketë shumë mundësi që ai të realizohet lumturisht. Brenda keni një pasion të madh dhe një dëshirë të madhe për të përcjellë sensualitet dhe përfshirje. Problemi juaj është se në dashuri nuk ju pëlqejnë situatat e ndenjura. Ju gjithmonë dëshironi të përjetoni emocione të reja dhe tërheqëse dhe nuk ju pëlqejnë marrëdhëniet që përfundojnë në monotoni. Ata që janë ende në kërkim të një shpirti binjak kanë një dëshirë të çmendur për të përmbushur ëndrrën e tyre të dashurisë.

Gaforrja

Fakti që e keni ende Hënën në aspektin pozitiv do t’ju ndihmojë të shikoni të ardhmen në një mënyrë optimiste dhe pozitive. Dielli kalon përmes shenjës dhe do t’ju ndihmojë të rikuperoheni nga pikëpamja fizike, veçanërisht nëse kohët e fundit keni qenë shumë sëmurë. Edhe ata që i kanë jetuar shumë rëndë këto dy muajt e fundit, tani e kanë rikuperuar optimizmin dhe vullnetin për të jetuar. Sipas Horoskopit ditor, dashuria dhe familja do të kthehen në qendër të vëmendjes dhe interesave tuaja.

Luani

Nuk e duroni dot faktin që dikush mund të mos ju ketë respektuar. Kjo është arsyeja pse jeni shumë të zemëruar dhe të hutuar këto ditë. Nuk ju pëlqen fakti që dikush është përpjekur të nënvlerësojë meritat tuaja ose ju ka trajtuar shumë keq. Nëse jeni përplasur me Demin, Ujorin apo Akrepin, në fund do të keni të drejtë për gjithçka dhe do të mund të provoni arsyet tuaja të mira. Jupiteri do të ndihmojë gjithashtu ata që duan të krijojnë një mosmarrëveshje për të konfirmuar arsyet e tyre. Vazhdoni dhe mos kini frikë të bëni pretendime ose kërkesa.

Virgjëresha

Të lindurve në shenjën e Virgjëreshës tani u vjen shumë keq që kanë marrë pjesë në një projekt që po rezulton i pasuksesshëm. Javën e keni nisur rëndë, edhe pse në ditët në vijim gjërat do të përmirësohen ndjeshëm. Javët e fundit ju kanë shtyrë të ndryshoni strategjitë tuaja. E vërteta është se nuk jeni shumë të stimuluar, ndoshta sepse nuk jeni të rrethuar nga njerëz që janë në gjendje të plotësojnë dëshirat apo pritshmëritë tuaja. Ndoshta duhet të ndryshoni grupin tuaj të punës ose takimet.

Peshorja

Ndoshta ju jeni të ngarkuar me shumë gjëra ose shumë përgjegjësi dhe e gjithë kjo nuk bën gjë tjetër veçse krijon mosmarrëveshje të brendshme dhe ju fut në humor të keq. 48 orët e ardhshme mund të sjellin disa trazira edhe në dashuri. Ndoshta duhet të përdorni tone më pajtuese, duke shmangur përballjen me situata që nuk ju përkasin. Në çiftet afatgjatë, mund të shfaqet një larmi pikëpamjesh ose një divergjencë interesash. Mund të krijohen çarje që nuk janë të lehta për t’u shëruar. Mundohuni të përdorni tonet e duhura, pa e ekzagjeruar.

Akrepi

Sot do të keni një hënë shumë të bukur për t’ju bërë shoqëri dhe për t’ju ndriçuar rrugën. Sipas horoskopit të ditës, ky është një moment i mirë për të nisur projekte të reja dhe për të bërë gjëra të reja dhe stimuluese. Jeni në ankth për të krijuar gjëra të reja dhe për të realizuar projekte të reja, por nuk keni gjithmonë pranë jush njerëz që mund t’ju përshtatin dëshirat. Periudha neutrale për ndjenjat.

Shigjetari

Ditët e fundjavës do jenë më të mirat për miqtë e Shigjetarit, ndërsa deri të premten do ketë pak telashe, sidomos në dashuri. Nuk ju pëlqejnë marrëdhëniet monotone të dashurisë dhe jeni gjithmonë në kërkim të një arratisjeje, veçanërisht nëse marrëdhënia në çift tashmë është bërë bajate dhe pa emocione të mëdha. Sidomos të martuarit ose ata që kanë qenë të lidhur për një kohë të gjatë, po përjetojnë një fazë shpërthimi për shkak të dëshirës së tyre të ndrydhur për të jetuar histori të reja dashurie. Jeni duke kërkuar për një aventurë që ju pushton dhe ju bën të ndiheni tërheqës dhe të dëshirueshëm.

Bricjapi

Çdo gjë mund t’ju ndodhë në 48 orët e ardhshme. Ju gjithashtu mund të merrni një telefonatë urgjente që do t’ju nxisë të merrni masa të menjëhershme për të zgjidhur një problem serioz. Një ditë, ajo e së mërkurës, e cila mund të rezultojë vërtet plot emocione. Nga e premtja sigurisht që do të jetë më mirë. Do të jeni më të qetë dhe të relaksuar dhe do të mund ta përjetoni dashurinë me përfshirje më të madhe. Tani për tani jeni në kërkim të bashkëpunëtorëve apo partnerëve që mund t’ju ndihmojnë në realizimin e një projekti që ju është për zemër.

Ujori

Jupiteri dhe Marsi në një aspekt të favorshëm, mund t’ju bëjnë të zhvilloni projekte të reja ose t’ju japin një ide për të dalë nga një situatë e ndërlikuar. Disa gjithashtu mund të ndihen shumë të tërhequr nga dikush që kanë takuar së fundmi. Nëse keni takuar një person intrigues dhe jeni ende në kërkim të një shpirti binjak, duhet të keni shumë më tepër iniciativë ndoshta duke lënë një takim për fundjavën.

Peshqit

Falë aspektit të favorshëm të Diellit dhe Hënës, në këtë moment ndiheni shumë të kënaqur me atë që po bëni. Do të ketë një çështje të bezdisshme parash për t’u zgjidhur. Sipas Horoskopit ditor, kjo është koha e duhur për të planifikuar një pushim të këndshëm, ndoshta pa shpenzuar shumë para. Edhe në dashuri, një përfshirje e caktuar rikthehet më në fund pas një periudhe në të cilën e keni lënë pas dore partnerin për shumë angazhime pune. Nëse ka ende probleme të paqarta me një ish, do të ishte më mirë të përpiqeni t’i rregulloni shpejt.