Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 3 maj 2023

Horoskopi, e mërkurë 3 maj 2023

DASHI

Mund të jetë ditë e lodhshme. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, pasi Jupiteri është ende në shenjë por duhet të veproni shumë më tepër. Afërdita është në një pozicion të shkëlqyer dhe yjet në përgjithësi do të jenë të rëndësishëm.

DEMI

Dielli vazhdon një tranzit të rëndësishëm në shenjën tuaj dhe për pak ditë edhe Jupiteri do të jetë krah jush. Pra, fotografia astrale është e rëndësishme. Disa tashmë kanë pasur një shpërblim të vogël dhe programet që kanë nisur këtë vit po shkojnë mirë. Mundohuni të bëni më shumë dhe mos u tërhiqni. Yjet kur janë të favorshëm duhen shfrytëzuar!

BINJAKËT

Ju pret një ditë interesante. Do të keni aftësinë ta shikoni të ardhmen me shpresë dhe optimizëm. Saturni është disonant dhe mund të sjellë një rishikim të punës që mund të shkaktojë lodhje… Kushdo që ka pasur një problem personal ose fizik mund të vazhdojë, gjithsesi, edhe nëse ndoshta ka ende disa çështje të pazgjidhura për t’u zgjidhur…

GAFORRJA

Jupiteri së shpejti nuk do të jetë më përballë. Në të vërtetë, është gati të bëhet sërish aktiv. Nga mesi i muajit gjërat do të jenë më të thjeshta, por nuk mund të përjashtohet që një konfirmim ka mbërritur ose është gati të mbërrijë. 24 orët e ardhshme mund të sjellin një konfirmim edhe në dashuri.

LUANI

Mungesa e sigurisë së punës mund të shkaktojë një ndjenjë agjitacioni këto orë. Ndoshta aftësitë tuaja nuk po përdoren në mënyrën më të mirë. Nuk ka ende ndonjë ndryshim të madh dhe kjo sigurisht që nuk ju ngushëllon. Dëshironi që kërkesat tuaja të dëgjohen.

VIRGJËRESHA

Edhe në ditët më të mira (shpesh) ka diçka që nuk shkon. Ndoshta e gjithë kjo varet nga fakti që ju jeni një perfeksionist. Megjithatë, ata që i kushtojnë shumë vëmendje detajeve rrezikojnë të mos i shohin kurrë qartë situatat… Këtë të mërkurë ka lodhje dhe madje pak tension, edhe pse tensioni nuk është aq i fortë sa ai i marsit.

PESHORJA

Kohët e fundit keni pasur shumë, ndoshta edhe shumë durim. Ka nga ata që u është dashur të përballen me probleme fizike dhe personale dhe meritojnë një çmim për të gjitha këto. Por tani ka blloqe apo vonesa që duhen kapërcyer. Është sikur fati të kishte imponuar një ndryshim të papritur.

AKREPI

Dita e ardhshme premton ditë më të mira se të mëparshmet. Megjithatë, Dielli dhe Mërkuri janë të kundërta dhe për këtë arsye do të ketë disa pavendosmëri. Dyshimet kanë të bëjnë me çështjet ekonomike dhe marrëdhëniet me të tjerët. Kohët e fundit do t’ju duhet të justifikoni gjërat që nuk i keni bërë.

SHIGJETARI

Përfitoni nga kjo ditë e mërkurë. Qielli i lodhshëm por i rëndësishëm, për atë që ka të bëjë me jetën praktike. Gjërat nuk bien si shiu nga qielli, duhet të fitosh një vend në diell ose të luftosh për të marrë atë që dëshiron.

BRICJAPI

Jeni të mbingarkuar, duhet të bëni shumë gjëra… Me pak fjalë, nuk mund ta shihni qartësi në horizont. Mos u shqetëso, i yti mbetet qiell pozitiv. Gjatë ditës nuk do jeni në maksimumin tuaj, sepse do ju duhet të zgjidhni një sërë problemesh që nuk janë krijuar nga ju por që kanë përcaktuar të tjerët.

UJORI

Është mirë të mendoni për ndryshimin ose largimin nëse diçka nuk funksionon, por duhet t’i hidhni një sy komoditeteve. Nuk është e lehtë të ndryshosh jetën, nëse në fund të muajit ka detyrime, afate dhe siç paralajmëron tranziti i radhës i Jupiterit, shpenzime të një madhësie të caktuar për t’u përballur.

PESHQIT

Qiell i rëndësishëm po vjen, një stinë emocionesh. Mund ta organizoni ditën tuaj në mënyrën më të mirë tani. Nuk do t’iu dëmtonte të krahasoni veten me atë që ju pëlqen ose të bëni një kërkim nëse po kërkoni një person për të dashur.