Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 3 shkurt 2021

Horoskopi, e mërkurë 3 shkurt 2021

Dashi

Do të jetë një ditë mjaft e çuditshme. Diçka mund t’ju shqetësojë, duke ju bërë të mos ndiheni rehat. Ndoshta do të varet nga fakti që pas një periudhe ngërçi si ajo e kohëve të fundit, rikthimi në rrugë kërkon pak përpjekje. Në një kuptim të caktuar, ju ndiheni pak si të ngrysur dhe e keni të vështirë të ktheheni në ritmin e së kaluarës. Nga pranvera, sidoqoftë, diçka e re do t’ju ndodhë! Nga e shtuna, dashuria do të rimarrë lartësi.

Demi

E mërkura premton të jetë një ditë shumë e ashpër. Mundohuni të jeni më të matur, si në dashuri ashtu edhe në punë, mos reagoni ndaj të papriturave ose pengesave më të vogla! Edhe Demi më i qetë do ta kalojë ditën me njëfarë shqetësimi të brendshëm. Të mos kesh siguri në të ardhmen është një shkak i shqetësimit të madh për të gjithë, për ju, një shenjë e tokës, është edhe më shumë.

Binjakët

E mërkura do të fillojë një periudhë vërtet fitimprurëse. Në anën tuaj do të keni planetë me një peshë të caktuar që do të ndikojnë pozitivisht në sferën e marrëdhënieve, ideve, kontaktet e biznesit. Ju duhet të shfrytëzoni rastin për të zgjeruar rrjetin tuaj të aleancave, qoftë edhe vetëm në internet: ato do të jenë të çmuara për ju në të ardhmen. Mos u mbyllni në vetvete, madje as në dashuri, sepse një Afërditë e bukur mund t’ju ndihmojë të ndreqni një mosmarrëveshje.

Gaforrja

Do të jetë një ditë tjetër në lëvizje të ngadaltë, por nga e enjtja mund të rimerrni hov. Në fakt, e enjtja dhe e premtja do të jenë dy ditë premtuese: duke filluar nga orët e ardhshme për të bërë plane. Yjet do të favorizojnë takime të reja! Ju do të duhet të përvishni mëngët dhe të angazhoheni për të rindërtuar jetën tuaj, nga çdo pikëpamje, por për fat të mirë Marsi do të jetë një muaj thirrjesh dhe mundësish.

Luani

Yjet do t’ju ftojnë të tërhiqeni, të ndaloni dhe të reflektoni. Lëreni ngutin tuaj mënjanë dhe shikoni se çfarë do të ndodhë. Për ditë me radhë ju jeni ndjerë të parespektuar nga dikush, në qoshe, por krenaria juaj nuk ju lejon ta pranoni. Megjithatë, tani do të ishte më e mençur të mendonit se si të filloni përsëri me themele të reja dhe më të qeta sesa të vazhdoni të përplaseni me një mur gome. Mos u bllokoni në dëshirën për t’i mbajtur gjërat siç janë, ndonjëherë ndryshimi është zgjidhja më e mirë!

Virgjëresha

Do të jetë një ditë interesante në të cilën një ndërmjetësim i thjeshtë do të jetë më efektiv sesa marrja e një situate ballë për ballë. Nëse po përjetoni një moment veçanërisht kaotik, për të kuptuar njëri-tjetrin, gjetja e zgjidhjes së një problemi mund të bëhet një sfidë. Kjo është arsyeja pse do të duhet të shfrytëzoni diplomacinë tuaj proverbiale dhe të përpiqeni të negocioni. Do të jetë zgjedhja më e mirë!

Peshorja

E mërkura premton të jetë një ditë me një forcë të madhe. Për orët e ardhshme, hiqni qafe frikën dhe hutimin dhe hidhuni përpara, madje edhe në dashuri! Nëse jeni të interesuar për një person, duhet të dilni në pah, sepse mundësitë e ndërtimit të diçkaje të rëndësishme do të jenë të shumta! Mos harroni se 2021 do të jetë viti i projekteve të rëndësishme: bashkëjetesa, martesa, fëmijë, histori të gjata dashurie.

Akrepi

Do të jeni nervozë, si pasojë e kalimit të hënës në shenjën tuaj. Për fat të mirë, planeti do të mbetet për një kohë të shkurtër dhe gjendja shpirtërore do të përmirësohet që të enjten. Bëni kujdes! Për fat të keq, 15 ditët e para të shkurtit do të jenë shumë të komplikuara, në dashuri dhe në punë. Aq më tepër, nëse keni llogari të papaguara që nga dhjetori, nuk po merrni paratë që prisnit. Do të duhet durim dhe mendjekthjelltësi.

Shigjetari

Do të jetë një ditë që do t’ju lejojë të kapni ritmin. Tani e tutje, e gjithë përpjekja juaj duhet të përqendrohet në kultivimin e kuriozitetit tuaj të lindur, në rizbulimin e entuziazmit të humbur në të kaluarën. Ajo që keni frikë, më shumë se gjithçka tjetër, është mërzia. Për këtë arsye do të jetë e rëndësishme t’i afroheni njerëzve të duhur, sipërmarrës dhe krijues si ju.

Bricjapi

Tani për tani do të jetë e rëndësishme të synoni gjithçka që dëshironi: forca për ta bërë atë nuk do të mungojë! 2020 ishte një vit i lodhshëm që ju ndryshoi thellësisht. Tani për tani, nëse dikush ju ofron diçka të rëndësishme, por që ju merr jetën private, ju do të jeni në gjendje të refuzoni. Në punë do të jetë koha të vendosni dikë tjetër në rresht: nuk duhet të mbingarkoni veten me çdo barrë! Në dashuri, megjithatë, do të ketë një rilindje të vërtetë. Historitë që filluan muajin e kaluar mund të shkojnë shumë larg.

Ujori

Do të jenë dy ditë plot agjitacion, shpërqendrime dhe tensione në marrëdhëniet me të tjerët. Asgjë serioze! Do të jetë një efekt anësor i kësaj periudhe revolucionare: sa më shumë të vazhdoni, aq më e shpeshtë do të bëhet. Për 48 orët e ardhshme, përpiquni t’i kushtoni vëmendje se ku do t’i vendosni çelësat e shtëpisë ose si do t’i drejtoheni partnerit tuaj.

Peshqit

Do të keni një ngarkesë të mirë të energjisë, por gjithashtu do të jeni mjaft të hutuar në dashuri. Ata që kanë filluar një marrëdhënie të re mund të sulmohen nga dyshimet dhe mëdyshjet. Ndoshta do të të marrë malli për ajrin dhe do të ndjesh nevojën për të rimarrë hapësirën tënde, edhe me koston e thënies së tjetrit një gënjeshtër të vogël. Ju duhet të bëni një qartësi me veten tuaj.