Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 30 shtator 2020

Horoskopi, e mërkurë 30 shtator 2020

Dashi

E mërkura do të jetë një ditë mjaft e lodhshme. Në dashuri do të duhet të përpiqeni të kuptoni se çfarë ka ndodhur në gusht, nëse marrëdhënia është e rikuperueshme. Në muajt e ardhshëm, deri në fund të vitit, do të duhet të sqaroni të gjitha situatat e lëna pezull, por në vitin 2021 do të keni rikthimin tuaj të vërtetë!

Demi

E mërkura do të jetë një ditë e mirë për t’u gëzuar. Muaji tetor do ju japë shumë kënaqësi, si në dashuri ashtu edhe në punë. Shumë çifte janë kthyer nga një shtator plot ndryshime dhe tani e tutje do të duhet të përpiqen të gjejnë ekuilibrin e tyre. Mos i nënvlerësoni njohjet që do të keni!

Binjakët

Sot do të jeni shumë nervozë, mbase të zemëruar. Nga mbrëmja mund të përjetoni edhe një rënie fizike. Për 24 orët e ardhshme do të duhet të bëni shumë kujdes! Tani për tani keni në mendje një det me projekte dhe një kapacitet të mirë për veprim, por ndjeni armiqësi përreth jush. Ju nuk ndiheni të kuptuar dhe ky fakt ju heq humorin dhe shpresën.

Gaforrja

Në orët e fundit shumë të lindur të shenjës së Gaforres duhet të kishin marrë një përgjigje të rëndësishme. Gjatë kësaj kohe do të jetë e vështirë për të marrë rezultate të menjëhershme. Sidoqoftë, gjithçka që vendosni në ditët e ardhshme do të japë fryte të mira për ju në vitin 2021, kur të shpëtoni nga Saturni kundër. Mos u dorëzoni!

Luani

Dita e sotme do të jetë një ditë e rëndësishme e rimëkëmbjes. Ditët premtuese janë përpara për marrëdhëniet ndërpersonale. Ju jeni veçanërisht të shkathët dhe keni një dëshirë të madhe për t’u afirmuar. Sidoqoftë, në punë jeni nën një stres të vogël: një projekt ose një bashkëpunim mund të ketë mbaruar dhe jeni duke pritur për ndonjë lajm.

Virgjëresha

Këtë të mërkurë mund të ndiheni aq nervozë dhe të trazuar saqë duhet të mbylleni brenda vetes. Tensionet e ditëve të kaluara mund t’ju prishin gjendjen shpirtërore edhe këtë të Mërkurë, nëse nuk jeni shumë të kujdesshëm. Mundohuni t’i lini të gjitha pas jush! Siç sugjeron astrologu i nderuar, do të duhet të keni kujdes që të mos shkarkoni irritimin tuaj në familje dhe të mos grindeni për gjithçka!

Peshorja

Sot do të jetë një ditë tjetër e mirë për të reflektuar, ashtu si edhe pjesa tjetër e javës. Po kaloni një periudhë tranzicioni të domosdoshme. Në frontin e punës ju keni humbur pikat tuaja të referencës, për shkak të një ndryshimi të papritur ose për shkak se do t’ju duhet të krijoni një hapësirë ​​të re, të fusni përsëri rolin tuaj në lojë. Mundohuni të jeni të duruar, forcimi i situatës nuk do t’ju ndihmojë shumë! Në dashuri do të duhet të mbani nën kontroll nervozizmin tuaj.

Akrepi

E mërkura do të jetë një ditë vërtet interesante. Ju duhet të përfshiheni, të merreni me ndonjë projekt të ri, të sqaroni të ardhmen tuaj. Në 24 orët e ardhshme të gjitha idetë dhe njohuritë që do të keni do të jenë të paçmueshme!

Shigjetari

Sot mund të ndiheni paksa të hutuar. Ndoshta do të përjetoni një shqetësim të thellë që, në një mënyrë të pavetëdijshme, do t’ua kaloni edhe atyre përreth jush. Ju do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sepse në këtë ditë do t’u jepni pak siguri njerëzve të afërt dhe, përkundrazi, mund të dukeni shumë debatues dhe të nxituar. Për më tepër, është tipike për shenjën tuaj, që të jetë jo miqësore.

Bricjapi

Sot do të jeni shumë të fortë, veçanërisht nga pikëpamja e marrëdhënieve. Të enjten dhe të premten, megjithatë, do të duhet të bëni kujdes, sepse mund të lindin momente shqetësimi në marrëdhëniet me të tjerët. Ata që duan të realizojnë projekte të rëndësishme mund të mbështeten në forcën e Jupiterit dhe Saturnit, të favorshëm nga tani e deri në fund të vitit. E diela premton të jetë një ditë interesante për ndjenjat.

Ujori

Sot mund të ndiheni të hutuar, por edhe të kënaqur me ndryshimet e arritura deri më tani. Megjithatë shqetësimet për punën, paratë, hipotekën ose kredinë, taksat që duhet paguar vazhdojnë! Në këtë periudhë do të duhet të përballeni me të gjitha këto çështje burokratike që nuk ju pëlqejnë. Për këtë arsye, shumë Ujorë do të kthehen për të vlerësuar marrëdhëniet familjare.

Peshqit

Hëna do të jetë ende në shenjën tuaj: do të keni forcë të mirë intelektuale, intuitë, vullnet dhe reflektime të mira. Tetori, për më tepër, mund të vërë në dyshim të gjitha ato lidhje të dobëta. Nga ana tjetër, ata që në të kaluarën flijuan veten për një jetë dashurie, tani kërkojnë shpërblimin e duhur.