Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 6 janar 2021

Horoskopi, e mërkurë 6 janar 2021

Dashi

Do të duhet të përpiqeni të gjeni një këndvështrim më pozitiv për të ardhmen. E vërtetë, ju keni jetuar një vit e gjysmë shumë të rëndë dhe ka të ngjarë që tani keni një problem juridik ose ekonomik për të zgjidhur. Por ju jeni padyshim më të fortë, ndiheni më të shkathët dhe të disponueshëm me të tjerët dhe keni një dëshirë të thellë për revansh.

Demi

Mund të keni dyshime të tjera në lidhje me marrëdhënien tuaj. Mundohuni të mbani larg xhelozinë tuaj, përndryshe do të keni probleme! Tani është e rëndësishme të kuptoni se çfarë ndodhi gjatë dy javëve të para të dhjetorit. Ata që në ato ditë përjetuan momente shqetësimesh të thella në çift duhet të përpiqen të bëjnë paqe. Dhe me kalimin e ri të Venusit duke filluar të premten, do të jetë e mundur!

Binjakët

Ju pret një ditë shumë interesante. Kulmi i këtij momenti fatlum do të ndodhë në dy javët e para të shkurtit: do të ishte më mirë të përfitonit prej tij, sepse do të jetë e mundur të kapërcehen edhe disa pengesa! Këta yje do të favorizojnë çdo përvojë të re. Ju mund të përfshiheni në zona të ndryshme, ashtu si ju pëlqen!

Gaforrja

Gjatë gjithë muajit janar do të jetë e rëndësishme të rishikoni situatën tuaj sentimentale. Më në fund Jupiteri dhe Saturni nuk janë më kundër, kështu që pritet një 2021 mjaft pozitiv. Sidoqoftë, do të ketë muaj, përfshirë Janarin, që do t’ju detyrojnë të përballeni me ndonjë vështirësi ose keqkuptim në dashuri dhe në familje. Ju, megjithatë, tani jeni shumë më të fortë dhe më të vetëdijshëm dhe do të dini si të afirmoheni.

Luani

Këtë të mërkurë do të jeni ende shumë nervozë, faji i atij Marsi në aspektin e kundërt. Po kaloni një periudhë veçanërisht të trazuar, midis atyre që ju tradhtuan dhe shumë, mbase shumë, gjëra për të rregulluar. Në ditë të caktuara do të kishit një dëshirë të madhe për të hedhur gjithçka tutje. Sidoqoftë, në orët e ardhshme, duhet të përpiqeni të mbani mendjen të freskët.

Virgjëresha

Nga e premtja do të fillojë një kalim i favorshëm. Nëse ju pëlqen dikush dhe e dini që jeni të dashur, nëse keni një projekt interesant në mendje, duhet të filloni të lëvizni. Në fundjavë qielli do të ndryshojë dhe do të jetë shumë premtues. Shfrytëzojeni atë!

Peshorja

Do të duhet të përgatiteni për të reja, për ndryshimet që do të vijnë. Mërkuri është gati të lëvizë në shenjën e Ujorit, në aspekt të mirë për Jupiterin dhe Saturnin. Do të jetë pothuajse e pamundur që diçka të mos ndodhë, por do të duhet të jepni gjithçka, të përqendroheni në një projekt, në një rrugë të re.

Akrepi

Mund të ndiheni paksa nervozë për punën, për disa çështje praktike. Venusi i së Premtes do të jetë përsëri i favorshëm: duhet ta përdorni këtë tranzit për tu rikuperuar në dashuri. Ndërsa nuk ka pasur ndonjë krizë të madhe, ju mund të keni derdhur shqetësimin tuaj në marrëdhënie në ditët e fundit. Përdorni fundjavën për ta kompensuar!

Shigjetari

Do të pushtoheni nga dëshira për të kapërcyer ato kufij që 2020 ju ka vendosur. Mërkuri është gati të bëhet i favorshëm. Kalimi i tij do t’ju lejojë të zgjidhni shumë vështirësi dhe të jetoni marrëdhënie në një mënyrë më të qetë. Dijeni se gjithçka për të cilën po punon tani mund t’ju çojë larg! Nuk do të gjejnë liri më të madhe, ata që në vend të kësaj kërkojnë dashuri.

Bricjapi

Një periudhë e rëndësishme do të fillojë këtë të mërkurë, por do të duhet vullneti juaj, një pjesëmarrje nga ana juaj. Yjet mund të ndihmojnë, por ju mbetet juve të lëvizni dhe ta merrni atë që kërkoni. Të premten Venusi do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të favorizojë pajtimin, dashuritë e reja, takimet, flirtet, dashurinë me shikim të parë. Me pak fjalë, një dëshirë e ripërtërirë për të dashur që nuk do të injorohet aspak!

Ujori

Do të jeni gati të filloni një jetë të re. 2021 do të jetë një vit i transformimit të thellë. Gjithçka që ndodh në këtë periudhë do të ketë aromën e rebelimit, por është rebelim pozitiv, konstruktiv. Disa ndryshime mund të bien mbi ju nga jashtë, ndërsa të tjerët do të kërkohen nga ju. Nëse personi pranë jush do të jetë në gjendje t’ju ndjekë, atëherë nuk do të keni probleme të mëdha!

Peshqit

Mund të jeni duke kërkuar një shpjegim racional për problemet romantike të përjetuara së fundmi. Ndaloni përdorimin e racionalitetit për të kuptuar dashurinë, pasionin ose miqësinë. Ju do të duhet vetëm t’i pranoni gjërat ashtu siç janë, duke filluar nga emocionet dhe ndjenjat që janë diçka iracionale, jo shumë konkrete.