Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 7 tetor 2020

Horoskopi, e mërkurë 7 tetor 2020

Dashi

Sot do të keni forcë të brendshme më të madhe dhe do të kërkoni perspektiva të reja. Fatkeqësisht, megjithatë, ju nuk e keni rikuperuar plotësisht qetësinë tuaj. Ende ekziston një farë ankthi për punën dhe marrëdhëniet me të tjerët. Ata që janë dashur të merren me disa momente krize në dashuri, tani e tutje do të përpiqen të rigjejnë mirëkuptimin me partnerin. Nga ana tjetër, ata që kanë përfunduar së fundmi një lidhje nuk do të duan t’ia dinë për një farë kohe.

Demi

Sot do të keni një ditë tjetër premtuese. Tani për tani keni ide shumë më të qarta për atë që dëshironi dhe yje shumë bujarë, si në punë ashtu edhe në dashuri. Nëse dini si të përfshiheni në një mënyrë efektive, mund të rrokni mundësi të mira. Nga pikëpamja sentimentale, disa të lindur të shenjës së Demit mund të zbulonin ose rizbulonin një dashuri, duke rizbuluar pasione. Ajo që ka rëndësi është të përfshiheni!

Binjakët

Ndoshta në ditët në vijim, do të duhet të përpiqeni të keni një ristart në një nivel profesional. Ju jeni ende mjaft të shqetësuar për shëndetin ose punën tuaj; mbase jeni të mbingarkuar ose keni të bëni me ndonjë problem. Në këtë kohë, edhe dashuria mund të bëhet një burim stresi, veçanërisht nëse jeni duke dalë me një person që duket i largët.

Gaforrja

Ndjenjat do të jenë në qendër të mendimeve tuaja. Kurrë më parë nuk keni ndjerë nevojën për të pasur njerëz origjinalë dhe pozitivë përreth jush. Ju madje do të jeni të gatshëm t’i jepni fund çdo marrëdhënie që ju duket e konsumuar ose e padobishme. Kushdo që ka filluar një lidhje me dikë të veçantë, me një person të vlefshëm, deri në fund të tetorit mund të ketë disa surpriza të këndshme.

Luani

Sot do të duhet të hapni gojën vetëm nëse është thelbësore. Tani për tani po përjetoni një fazë shumë të ndërprerë të jetës. Ju jeni duke pritur për ndonjë lajm ose një konfirmim dhe nuk është e sigurt që diçka nuk do të mbërrijë gjatë ditëve të ardhshme! Kushdo që ka bërë një kërkesë në të kaluarën mund të marrë shumë shpejt një ofertë pune me kohë të plotë. Situata më të ndërlikuara ose të forta do të kërkojnë pak më shumë kohë, por nga 15 tetori do të jenë në gjendje të fillojnë të zbërthehen.

Virgjëresha

Këtë të mërkurë do të duhet ta përballoni ditën me shumë qetësi. Krahasuar me ditët e kaluara, ju mund të ndiheni pak më të trazuar, mbase edhe të rënë nga humori. Nëse nuk doni të merreni me ndonjë çrregullim psikofizik, do të dëshironi të qëndroni të qetë, edhe nëse keni të bëni me dikë që do të dëmtojë sigurinë tuaj. Lëreni mënjanë, për këtë kohë, nevojën tuaj për të pasur gjithçka nën kontroll!

Peshorja

Sot do të ndiheni ende shumë të lodhur, dikush ndoshta do të vuajë edhe nga dhimbje stomaku për shkak se është shumë nervoz. Këto ditë ju vazhdoni të shqetësoheni për financat tuaja. Ka nga ata që do të duhet të paguajnë një gjobë ose një shpenzim të papritur, të cilët do të duhet të mbrojnë veten nga një akuzë. Deri të premten e ardhshme, dashuria do të kthehet në modë. Por nëse mbani dy histori, jini të gatshëm të bëni një zgjedhje përfundimtare! Në nëntor, ju mund të merrni pak më shumë në frontin e punës. Shtrëngoni dhëmbët nëse ende keni vështirësi; nga 2021 do të vijë shpëtimi juaj!

Akrepi

Sot do të jetë një ditë shumë dinamike dhe do të ndiheni plot forcë. Nëse hasni ndonjë vonesë, mos u zemëroni dhe mos merrni vendime të nxituara! Në dashuri kohët e fundit pothuajse të gjithë çiftet kanë përjetuar kontraste të vogla ose të mëdha, por do të ketë dëshirë për t’u sqaruar dhe zgjidhur.

Shigjetari

Sot mund të keni tensione të reja në çift. Marrëdhëniet afatgjata do të kenë më pak të ngjarë të përjetojnë mosmarrëveshje të mëdha, por mund ta gjeni veten duke argumentuar rreth parave. Dikush, nga ana tjetër, do të duhet të menaxhojë një marrëdhënie në distancë të gjatë për shkak të punës. Përveç kësaj, mund të ketë probleme personale për t’u zgjidhur. Kini kujdes për historitë e lindura me një Dash, një Luan ose një Ujor, sepse ata do të jenë pak më të trazuar. Në punë do t’ju duheshin më shumë garanci. Të shtunën dhe të dielën do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në dashuri!

Bricjapi

Do të jetë një ditë fitimprurëse edhe nëse mund të shfaqet pak padurim. Fakti është që ju jeni lodhur duke kryer gjithmonë të njëjtat aktivitete, ju do të donit diçka të re. Sidoqoftë, ende do të nevojitet shumë kujdes: këto janë ditë të rëndësishme sidomos në punë. Nëse po mendoni të bëni një zgjedhje, tani mund të kërkoni edhe disa garanci! Ata që janë në gatishmëri së shpejti do të kenë lajme interesante. Mos u shqetësoni, tensionet e kaluara nuk do të kthehen, por nëse ka vështirësi të vogla për t’u zgjidhur, duhet të veproni menjëherë.

Ujori

Hëna në disonancë mund t’ju bëjë paksa të hutuar dhe të trazuar. Ju nuk do të jeni në top formë, dhe nëse nuk bëni kujdes, mund ta gjeni lehtë veten nën stres. Në punë mund të keni disa momente tensioni: mbase një përgjigje që nuk mbërrin ose shumë detyra për të përfunduar. Numëroni deri në dhjetë para se të thoni fjalën tuaj!

Peshqit

Sot mund të ndiheni mjaft nervozë. Është koha të ndaleni dhe të reflektoni mbi dashurinë, atë që dëshironi dhe atë që nuk ju përshtatet më. Kjo do të jetë edhe më e rëndësishme për ata që po përjetojnë dy marrëdhënie paralelisht ose për ata që kanë përjetuar vështirësi në të kaluarën. Edhe marrëdhëniet afatgjata do të hasin probleme.