Horoskopi Horoskopi, e premte 11 dhjetor 2020

Horoskopi, e premte 11 dhjetor 2020

Dashi

Do të keni mjaft energji këtë të premte. Shumë shpejt, do të arrijmë në mes të dhjetorit dhe yjet do të bëhen shumë më mirë. Sigurisht, nuk do ta zgjidhni çdo problem brenda disa orësh, por duhet t’ju lehtësojë të dini se një kohë më me fat do të fillojë. Ata që e gjejnë veten në një situatë shumë të komplikuar mund ta mbyllin atë plotësisht dhe të fillojnë një të re.

Demi

Do të jeni shumë të zemëruar, shumë të trazuar. Java ka qenë shumë e lodhshme në një nivel emocional dhe do të ketë ende hidhërim në orët e ardhshme. Ndoshta ju keni një qëllim në mendje, por rruga për ta arritur atë është e komplikuar, ose dikush ju ka zhgënjyer shumë. Përpiquni ta shëroni këtë zemërim deri të shtunën. E diela mund të jetë një ditë më e qetë.

Binjakët

Do të jetë një ditë mjaft aktive kjo e premte. Tranziti i afërt i favorshëm i Jupiterit dhe Saturnit fillon të ndihet dhe ju mund të arrini diçka të mirë në 48 orët e ardhshme. Jeta juaj po ndryshon! Do të ketë nga ata që do të ndërpresin marrëdhëniet që nuk funksionojnë më.

Gaforrja

Kjo e premte dhe e shtuna do t’ju lejojë të jepni shumë. Ju do të shihni se sa më shpejt të jetë e mundur do të merrni një nxitje të këndshme pozitive. Shenjat si Gaforrja, Dashi dhe Bricjapi po rikthehen shkëlqyeshëm. Në ditët në vijim përpiquni të rikuperoni emocionet, ndjenjat.

Luani

Do të duhet të bëni kujdesin më të madh, veçanërisht nëse keni të bëni me një Ujor ose një Dem. Pak nervozizëm do të shfaqet në këtë ditë për arsye të ndryshme. Midis të premtes dhe të shtunës mund të përjetoni disa momente shqetësimi, të përjetoni ndjesi të pazakonta, të çuditshme.

Virgjëresha

E premtja do të jetë një ditë interesante. Edhe pse viti 2020 ishte një vit shumë i vështirë, ju keni qenë në gjendje të arrini rezultate të mira. Dikush do ta shpengojë veten së shpejti, dikush tjetër do ta ketë bërë tashmë! Tani e tutje, përpiquni të përqendroheni në punë dhe emocionet më të rëndësishme. Ju jeni një nga shenjat që mund të ketë akoma shumë kënaqësi të mëdha.

Peshorja

Ju jeni gati të filloni gjysmën e dytë të dhjetorit që do të mbështesë projekte të reja, ndryshimet e jetës. Do të duhet të mblidhni gjithë guximin që do të gjeni për të mbyllur ato situata që ju bëjnë të ndiheni keq. Mos i tërhiqni zvarrë deri në vitin 2021, do të ishte gabim!

Akrepi

Do të jetë një ditë premtuese për dashurinë kjo e premte. Sidoqoftë, në punë do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Nga gjysma e dytë e dhjetorit do të fillojë një fazë mjaft kritike. Do të nevojitet një masë e madhe maturie ekonomike. Ju mund të keni pak të ardhura ose jeni në mes të një çështjeje shumë të ndjeshme ligjore ose financiare. Mundohuni të jeni të kujdesshëm në biznes, në zgjedhjen e njerëzve me të cilët do të keni të bëni. Mbani një profil të ulët për ditët në vijim.

Shigjetari

Këtë të premte, të shtunën ose të dielën, mund t’ju vijnë lajme veçanërisht të bukura që do të zgjojnë një emocion të madh. Për fat të mirë, sepse ajo që po rrezikoni këto ditë është të bëni gjithnjë të njëjtat gjëra dhe të mërziteni thellësisht.

Bricjapi

E premtja do të jetë një ditë premtuese. Do të zgjoheni të fortë dhe shumë energjikë, të vendosur për të thyer disa zinxhirë që ju bllokojnë. Tani keni më shumë hapësirë, por gjithashtu do t’ju duhet të filloni të zgjidhni problemet e caktuara. Tani për tani ju mund të ndiheni të shkatërruar sepse, si gjithmonë, u keni dhënë kaq shumë të tjerëve.

Ujori

E premtja dhe e shtuna do të jenë dy ditë mjaft të komplikuara. Do të jeni shumë të zhytur në mendime, mbase edhe pak të rënë nga humori. Fakti është që ju keni shumë ndryshime në mendje, mbase edhe shumë, dhe do t’ju duhet të bëni zgjedhje në këtë drejtim. Shmangni ato konflikte që do të luftoni t’i menaxhoni më vonë.

Peshqit

Do të duhet të filloni ta kuptoni dhe pranoni dashurinë ashtu siç është. Ju nuk mund ta mashtroni më veten, por as nuk mund të thoni gjëra që në të vërtetë nuk i mendoni. Nëse keni pasur shumë probleme kohët e fundit, shtrëngoni dhëmbët! Në javët e ardhshme do të keni mundësinë të zbërtheni situata të caktuara, edhe përmes ballafaqimeve të ngushta, mjaft të nxehta.