Horoskopi Horoskopi, e premte 12 shkurt 2021

Horoskopi, e premte 12 shkurt 2021

Dashi

Distanca me Shën Valentinin do të shkurtohet edhe më shumë, një ditë që mund t’i japë shumë surpriza Dashit. Tani që e keni çliruar veten nga një barrë e madhe, mund të doni më lirshëm, të shprehni pasionin tuaj pa rezerva. Edhe beqarët më të thekur do të gjejnë dëshirën për t’u përfshirë.

Demi

Do të shqetësoheni nga një trazirë e brendshme. Keni ditë që jeni në luftë me të tjerët dhe me veten tuaj. Në kohët e fundit mund të keni përjetuar gjithashtu një ndarje të vogël, një ndërlikim në dashuri ose një problem të vogël pune, diçka që e ka bërë më keq sëmundjen tuaj. Mundohuni të rikuperoni pak qetësi në funksion të fundjavës së Shën Valentinit!

Binjakët

Do të ndiheni paksa të hutuar, mbase edhe të trazuar. Ndoshta po ju mungon diçka në dashuri: nëse po, vazhdoni në orët e ardhshme, sepse fundjava premton të jetë shumë interesante. Kushdo që ka qenë i sëmurë kohët e fundit do të duhet të përpiqet të rimarrë pak energji.

Gaforrja

Do të keni një Hënë të bukur në krah: kjo do të përkthehet në qetësi dhe disponueshmëri më të madhe në dashuri, ndaj të tjerëve. Pas dy viteve të vështira, një periudhë dy vjeçare shumë premtuese do të fillojë në maj. Nga këtu e deri atëherë, megjithatë, do t’ju duhet të përgatiteni, të lini të kaluarën pas jush dhe të vendosni qëllime të reja.

Luani

Duhet të përpiqeni të relaksoheni pak dhe të mblidhni atë që ka mbetur e paprekur në zemrën tuaj nga ditët e kaluara. Sigurisht durim, sepse duhej të punoje shumë për t’u mbrojtur nga sulmet e jashtme. Edhe në dashuri ka disa vështirësi, ndoshta ju keni vënë në dyshim disa siguri që keni pasur. Për fat të mirë, e diela do të jetë një ditë që do t’ju lejojë të rivendosni më shumë harmoni në çift.

Virgjëresha

Do të tërhiqeni veçanërisht nga puna, studimi dhe çështjet praktike në kurriz të dashurisë. Kjo sepse jeni të bindur që një marrëdhënie nuk mund të zgjasë me kalimin e kohës nëse çifti nuk i ka të gjërat të mbuluara edhe nga pikëpamja ekonomike. Nëse, megjithatë, ka diçka për të sqaruar me partnerin, do të jetë më mirë ta bëni atë në 48 orët e ardhshme.

Peshorja

Do të jetë një ditë tjetër e rëndësishme. Me kaq shumë planetë të favorshëm do të keni një shans të shëroheni fare mirë. E vetmja pengesë mund të përfaqësohet nga frika juaj, nga bllokimi juaj. Edhe në dashuri do të jetë një moment shumë i favorshëm, veçanërisht për çiftet që duan të bëjnë hapa përpara. Një problem juridik ose ekonomik gjithashtu mund të zgjidhet shumë shpejt.

Akrepi

Më në fund do të ndjeheni më të lehtë! Ju keni dalë nga disa ditë shumë të vështira dhe, edhe nëse mund të ndiheni pak të tensionuar, e keqja tani është prapa jush. Në dashuri, mbase jo gjithçka do të jetë e qartë: nuk do të thotë që marrëdhënia do të jetë në krizë, por mbase së fundmi jeni larguar nga partneri juaj, për të rikuperuar pak energji.

Shigjetari

Do të ndjeni se diçka nuk është në rregull. Ndoshta në dashuri ju jeni duke zvarritur një marrëdhënie që tani është shumë e konsumuar. Fundi i shkurtit dhe ditët e para të marsit do t’ju bëjnë të prisni gjithçka që nuk funksionon më. Për ju, shenjë zjarri, sigurisht që nuk do të jetë problem të përballeni me ndryshime rrënjësore!

Bricjapi

Do të keni një ngarkesë të bukur energjie që mund ta përdorni për dashurinë. Tani e tutje, do të jetë e mundur që të rikuperoni një ndjenjë. Në punë do të ketë nga ata që kanë hyrë në një rrugë të re, ata që kanë arritur rezultate të rëndësishme. Në ditët në vijim do të duhet të përpiqeni të hiqni qafe të gjitha tensionet dhe të studioni strategji të reja për të ardhmen. Dita e Shën Valentinit do të jetë shumë interesante.

Ujori

Do të keni një nevojë të thellë për të përjetuar emocione të reja. Ata që janë ndjerë nën një presion të madh muajt e fundit do të kenë një dëshirë në rritje për liri nga tani e tutje, qoftë edhe vetëm në mënyrën e tyre të të menduarit. Kushdo që përfaqëson një pengesë për evolucionin tuaj do të tërhiqet. Fundjavë e rëndësishme për të rikthyer dashurinë në jetën tuaj.

Peshqit

Hëna do të kalojë në shenjën tuaj dhe së shpejti do të jetë në aspektin e mirë të Uranit. Do të keni njohuri të rëndësishme në orët e ardhshme. Ditë të dobishme ju presin nëse doni të lini të kaluarën pas jush dhe të filloni nga e para. Të interesuarit për një person mund të dalin në pah. Ajo që është e sigurt, është se në dy ditët e ardhshme do të keni pritje të mëdha në dashuri.