Horoskopi Horoskopi, e premte 15 maj 2020

Horoskopi, e premte 15 maj 2020

Dashi

Fundjava do të përfundojë me Hënën në shenjë, saktësisht të dielën e cila do të jetë më e mira e javës. Në 48 orët e ardhshme, megjithatë, do të duhet të përballeni me ndonjë problem fizik që mund të të shkaktojë shumë bezdi. Në disa raste, do t’ju duhet të konsultoheni edhe me një mjek. Nga pikëpamja astrologjike, ju jeni ende shumë të lodhur. Efektet e bllokimit ka të ngjarë të ndjehen përsëri dhe nuk janë lënë pas plotësisht. Edhe në dashuri, do të duhet shumë kujdes. Të gjitha këto mund t’ju bëjnë shumë nervozë dhe irritues. Dhe është normale për ju, në këto raste, të bëheni të tensionuar si një tel violine.

Demi

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, kjo ditë do të jetë më pak shtypëse se ato të mëparshmet. Yjet do t’ju lejojnë të merrni një sukses të vogël personal që keni pritur prej ca kohësh. Edhe pse ka ende vonesa që ndikojnë në punë, tani do të keni arsye më shumë për të qenë të qetë dhe të kënaqur me atë që po bëni. Saturni disonant do të vazhdojë të mbjellë pengesa në rrugën tuaj të jetës, por e gjithë kjo nuk do t’ju heqë sigurinë. Ju jeni të shenjës së Demit dhe për këtë arsye nuk e lejoni veten të ndikoheni nga asgjë dhe i vazhdoni planet tuaja, edhe kur gjithçka rreshtohet kundër jush. Nëse ka një bisedim në vazhdim, është më mirë të gjeni një kompromis të mirë.

Binjakët

Kjo është një ditë e veçantë sipas parashikimeve të Paolo Fox. Ju jeni padyshim shumë të tensionuar dhe kjo nuk ju ndihmon. Në ditë si këto do të keni mundësi të kuptoni me të vërtetë kush ju do dhe kush është pranë jush vetëm për hipokrizi. Nëse nuk ka probleme në dashuri këtë fundjavë do të thotë që ju keni zgjedhur personin e duhur. Disa të vërteta të pakëndshme mund të shfaqen.

Gaforrja

Më në fund mbërrijnë 48 orë në të cilat ju mund të mbani larg të gjitha ato probleme që ju shkaktuan stres dhe nervozizëm. Janë dy ditë në të cilat mendja me siguri do të jetë më e lirë. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, problemet nuk mund të fshihen me goditje të një shkop magjik, por është gjithashtu e vërtetë që ju jeni tani më të fortë dhe të vendosur për të ecur përpara, pavarësisht gjithçkaje. Është e rëndësishme të keni personin e duhur pranë jush.

Luani

Ju vini nga dy ditë vërtet stresuese dhe zhgënjyese, por në këtë fundjavë do të ketë një mënyrë për t’u rikuperuar. Edhe në dashuri do të keni mundësi të sqaroheni, ndërsa në punë nuk keni menaxhuar ende efektet dhe pasojat e një diskutimi të nxehtë ose ofendimeve që keni marrë. Disa njerëz kanë qenë të padrejtë me ju dhe kjo ju ka dëmtuar shumë. E gjithë kjo ju ka bërë që të bëheni shumë të paduruar dhe të thoni atë që mendoni. Disa kanë vendosur të mbajnë një qëndrim të dukshëm të qetë, por herët a vonë do të plasin.

Virgjëresha

Në këtë fundjavë është shumë e rëndësishme të shmangni debatet siç thuhet nga parashikimet e Paolo Fox. Ju jeni njerëz shumë të saktë kur duhet të mbani fort diçka në të cilën besoni, por kur dikush ju lëndon krenarinë ju humbni durimin. Dikush po përpiqet të vërë në dyshim mirëbesimin tuaj dhe kjo është një dramë e vërtetë për disa prej jush. Është e vërtetë që viti 2020 do të jetë akoma një vit shumë pozitiv për ju, por është po aq e vërtetë që do të ketë ditë kur do të ndiheni shumë të lodhur. Kjo do të jetë një nga ato ditë. Këshillat e yjeve janë që t’i jepni vetes pak relaks në këto ditë të vështira.

Peshorja

E premtja do të jetë preludi i një fundjave shumë interesante sipas Horoskopit të Paolo Fox. Këshillat e yjeve do të jenë për të lëvizur tani sepse mund të ketë disa trazira të dielën. Mërkuri dhe Venusi tregojnë një luhatje të vogël në punët e zemrës dhe në marrëdhëniet me të tjerët. Ata që duan të martohen ose duan të jetojnë së bashku, mund ta planifikojnë ngjarjen me shumë qetësi. Gushti do të jetë një muaj shumë interesant.

Akrepi

Të premten dhe të shtunën, sipas Paolo Fox, do të ketë një Hënë të bukur për t’ju dhënë mbështetje. Nga pikëpamja e marrëdhënieve me të tjerët, diçka nuk po funksionon siç duhet. Ju po përjetoni disa probleme ekonomike, të cilat do të mund t’i rikuperoni vetëm me kalimin e kohës. Tashmë në këto ditë disa lajme të rëndësishme mund të vijnë për një projekt që ju intereson. Deri në korrik dikush mund të vendosë me kë të qëndrojë dhe çfarë të bëjë.

Shigjetari

Ende mund të ketë diskutime të forta sidomos me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve dhe Virgjëreshës. Në 48 orët e ardhshme do të duhet të përpiqeni të flisni sa më pak të jetë e mundur dhe të qëndroni larg polemikave të kota. Ka shumë ankth në jetën tuaj tani, mbase edhe sepse nuk po ndiheni shumë mirë nga pikëpamja psikofizike. Pasojat e bllokimit ende po ndjehen dhe ju po paguani për to. Në këtë kohë është më mirë të përpiqeni t’i kushtoheni vetëm gjërave që ju bëjnë të ndiheni të qetë dhe në paqe me ndërgjegjen tuaj.

Bricjapi

Prospektet e reja së shpejti do të hapen për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, siç ndodh shpesh, gjithmonë duhet të godisni fundin përpara se të filloni një ngjitje të gjatë. Jupiteri dhe Marsi i favorshëm ju japin impuls të madh dhe sigurisht që ju japin më shumë bindje. Sidomos nga pikëpamja e marrëdhënieve ndërnjerëzore, ju po përjetoni një moment të shkëlqyeshëm. Është një horoskop mjaft i efektshëm, në të cilin Bricjapi më në fund kthehet të jetë protagonist dhe mjeshtër i emocioneve të tij pas një faze të hijeshisë absolute. Këtë fundjavë që ju pret do jeni vërtet shumë e ndritshme.

Ujori

Fryma juaj revolucionare po lufton me këtë fazë e cila nuk lejon transformime të mëdha dhe që nuk lehtëson ëndërrimtarët dhe revolucionarët. Sipas Paolo Fox, do të jetë më mirë për ju të ndryshoni përmasat e planeve tuaja. Shumë prej jush po e kuptojnë se për të ndryshuar jetën e tyre, do t’ju duhet të shkurtoni në mënyrë drastike disa marrëdhënie që janë shumë të dëmshme për interesat tuaja.

Peshqit

Marrëdhëniet janë akoma nën stres të madh. Ende ka shumë trazira në marrëdhëniet me njerëzit përreth jush. Ndoshta pritjet tuaja vazhdojnë të qëndrojnë shumë të larta ndërsa personat që ju doni nuk korrespondojnë si duhet. Ata që kanë dy histori paralele do të jenë në rrezik të madh të bëjnë gabime, kështu që do t’ju duhet shumë kujdes. Tani për tani ju nuk keni ekuilibrin e duhur për të kuptuar nëse një histori funksionon vërtet apo jo.