Horoskopi Horoskopi, e premte 27 nëntor 2020

Horoskopi, e premte 27 nëntor 2020

Dashi

Sot do të keni energji të mjaftueshme për të përballuar ditën tuaj. Për dy ditët e ardhshme duhet të përpiqeni të kurseni pak, veçanërisht nëse keni diskutuar kohët e fundit me partnerin për shkak të shumë shpenzimeve. Prisni! Dhjetori është pranë, një muaj që gradualisht do t’ju lejojë të rikuperoni.

Demi

Këtë të premte, gjërat do të jenë më mirë se të enjten! Në dashuri po përjetoni një moment shumë të komplikuar. Do të jetë e rëndësishme të kuptohet se cili është problemi. Në frontin e punësimit nuk duhet të ketë ndonjë lajm të madh dhe asnjë turbulencë, megjithatë ka një mungesë sigurish. Dhe për një shenjë si e juaja, të jetosh pa garanci është shumë e vështirë!

Binjakët

Do të jetë një ditë e mirë, sigurisht më mirë se fillimi i javës. Ju nuk po kaloni një kohë krejt të lehtë. Ju keni plane të mëdha në mendje në punë, por realizimi i tyre nuk është shaka! Ka nga ata që do të duhet të fillojnë nga e para, të cilët ndonjëherë dëshirojnë të hedhin gjithçka tutje. Në dashuri, një periudhë pozitive është përpara. Sidoqoftë, nëse marrëdhënia juaj ka qenë në telashe për një kohë të gjatë, do të duhet të merrni një vendim.

Gaforrja

E premtja do të jetë një ditë interesante. Ju keni punuar shumë për veten tuaj, keni kuptuar shumë më tepër gjëra se më parë dhe kjo ju ka lejuar të gjeni më shumë qetësi. Si pasojë do të ketë një mënyrë për t’u rikuperuar edhe në dashuri, por shumë do të varet nga personi pranë jush. Lajme të reja në horizont!

Luani

Do të jetë një ditë pak e lodhshme. Ndërsa orët kalojnë, ju mund të keni vështirësi të merreni me të tjerët ose me paratë. Në dashuri do të duhet të përballeni me momente tensioni, të shkaktuara nga ndonjë keqkuptim ose për shkak të shpenzimeve, punës. Mundohuni të qëndroni të qetë!

Virgjëresha

Këtë të premte dhe të shtunë do të keni dy ditë plot emocione, të vlefshme për kontakte. Beqarët duhet ta shfrytëzojnë, të përfshihen: do të ketë shumë mundësi për takime interesante! Ju po punoni mirë, keni qenë në gjendje të organizoheni pavarësisht nga vështirësitë e mëdha të periudhës. Vazhdoni!

Peshorja

E premtja do të jetë një ditë shumë më e mirë se e enjtja! Sigurisht, të kesh Marsin, Jupiterin dhe Saturnin në opozitë nuk ndihmon për të rifituar optimizmin. Duhet të mbaheni! Në dhjetor qielli do të ndryshojë. Edhe nëse ndiheni të stresuar tani, bëni një përpjekje të përqendroheni në projekte të reja: kjo është koha e duhur për të filluar!

Akrepi

Sot mund të ndjeni një farë shqetësimi. Diçka nuk është në rregull, ndoshta në dashuri ose në familje. Edhe nëse nuk do të jetë e lehtë të distancoheni nga problemi që po përjetoni, duhet të punoni shumë për të gjetur më shumë pozitivitet. Kushdo që ka pasur shumë debate me bashkëshortin kohët e fundit duhet të përpiqet të afrohet. Tani ju keni ide shumë më të qarta se në të kaluarën dhe kjo do t’ju ndihmojë shumë!

Shigjetari

Të premten do të keni energji të mirë dhe forcë më të madhe. Po ktheheni të jeni të njëjtët si gjithmonë! Ka ardhur koha për të filluar zhytjen në përvoja të reja. Aq më tepër nëse së fundmi keni përfunduar një marrëdhënie dhe doni të riktheheni në lojë.

Bricjapi

Do të jetë një ditë tjetër shumë e rëndësishme, madje lodhja dhe vështirësitë nuk kanë kaluar plotësisht! Marsi në opozitë, për shembull, mund t’ju ketë dhënë disa siklete të vogla të zakonshme. Mbi të gjitha, ju jeni shenja e provave të vështira. Është pothuajse e pamundur që ju të përjetoni një periudhë pa pasur probleme! Janë pikërisht pengesat që hasni rregullisht gjatë rrugës suaj ato që ju bëjnë më të mençur dhe më të fortë. Asnjëherë më parë nuk jeni ndjerë sikur keni kaq shumë në dorë frenat e jetës suaj.

Ujori

E premtja do të jetë një ditë shumë e lodhshme, por të dielën gjërat do të përmirësohen shumë! Ju keni yje shumë premtues: një 2021 vërtet intrigues ju pret. Ajo që ka më shumë rëndësi është të keni motive dhe plane. Mbani mend, megjithatë, mos hidhni kurrë hapin më të gjatë, përpiquni të mos bëni zgjedhje shumë të rrezikshme!

Peshqit

Mund të mbështeteni në bashkëpunimin e Venusit, Jupiterit dhe Saturnit. Marrëdhëniet që kanë lindur kohët e fundit do të kenë një shans të mirë për të vazhduar paqësisht. Zemrat e vetmuara pritet të dalin, sidomos fundjavën e ardhshme. Do të ketë mundësi të shkëlqyera për të mos u humbur! Edhe sfera praktike do t’ju japë kënaqësi të madhe.