Horoskopi Horoskopi, e premte 31 korrik 2020

Horoskopi, e premte 31 korrik 2020

Dashi

Sot do të jeni nën stres. Në fakt, ju jeni ndjerë kështu prej ditësh. Ditët e fundit kanë qenë konfliktuale, një tension i thellë është shfaqur në familje. Nga e diela do të gjeni më shumë paqe, por në 48 orët e ardhshme përpiquni të jeni të kujdesshëm në dashuri. Keqkuptimet e lindura tani mund të bëhen të vazhdueshme.

Demi

Dita e sotme, por edhe e shtuna do të jenë dy ditë shumë stimuluese, plot intuitë. Nëse punoni vetëm, mund të merrni një porosi, një punë shtesë. Ata që, megjithatë, kanë ngecur në të kaluarën, do të jenë në gjendje të fillojnë përsëri. Fundjava tjetër do të jetë premtuese për sa i përket dashurisë, për të rifituar besimin e humbur.

Binjakët

Sot do të jetë një ditë shumë më e mirë sesa ato të mëparshme. Sidoqoftë, do të jetë më mirë të qëndroni të qetë, të jeni më diplomatë, përndryshe mund të provokoni ndonjë konflikt ose të zgjoni antipatinë e dikujt ndaj jush. Në ditët e ardhshme do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje llogarive nga një këndvështrim burokratik dhe fjalëve që do të përdorni me të tjerët.

Gaforrja

Ju po kaloni një periudhë mjaft të ndërlikuar në sferën profesionale. Ata që punojnë në mënyrë të pavarur, përfaqësojnë dikë ose kanë një rol udhëheqës, me siguri do të përballen me një ndryshim të rëndësishëm. Dikush do të shesë, të mbyllë një biznes dhe të fillojë përsëri. Dashuria tani është me të vërtetë thelbësore për ju: në një moment kaq të hutuar dhe konfliktual, ajo mund të bëhet një pikë e çmuar referimi.

Luani

Sot do të jeni shumë nervozë, mbase sepse ju është dashur të qortoni një person. Është një periudhë e ndryshimeve të thella. Në realitet, nuk janë ditë ideale për ata që duan të fillojnë projekte ambicioze: për ata që planifikojnë të hapin një biznes ose të bëjnë një investim. Duhet të jemi të kujdesshëm, të pyesni mirë. Ndonjëherë madje ndiheni të lënë mënjanë dhe ky fakt ju shkakton edhe më shumë zhgënjim.

Virgjëresha

Dita e sotme, por edhe e shtuna do të jenë dy ditë interesante, do të keni një dëshirë të madhe për të eksploruar ndjenjat. Nëse kohët e fundit keni dalë nga një krizë e vogël, tani mund të rikuperoni. Në orët e ardhshme, megjithatë, do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje aspektit ekonomik. Në përgjithësi, ju jeni një mjeshtër për të bërë llogaritë mirë, por tani ju duhet të kuptoni sa hyrje dhe sa dalje keni dhe të filloni të silleni në përputhje me rrethanat.

Peshorja

E premtja dhe e shtuna do të jenë dy ditë mjaft të veçanta, ditë në të cilat durimi juaj do të vihet në provë. Nëse jeni duke kaluar një marrëdhënie disi konfliktuale, një grindje mund të shfaqet brenda orëve të ardhshme. Gushti, në pjesën më të madhe, do të sjellë kontraste të reja në çift. Do t’ju duhet shumë durim, veçanërisht nëse nuk jeni shumë të bindur për marrëdhënien tuaj.

Akrepi

Në 48 orët e ardhshme do të jeni të motivuar dhe optimistë. Shanset janë që ju do të keni mundësi të shkundni tensionet dhe pasiguritë e javëve të kaluara. Të premten dhe të shtunën shumë çifte do të jenë në gjendje të bëjnë plane të rëndësishme. Kini kujdes, megjithatë, të dielën, sepse mund të jetë një ditë më e ndërlikuar.

Shigjetari

Sot do të keni Hënën në favor: një ditë pozitive përpara. Ata që kanë përjetuar shumë tensione në dashuri, tani e tutje do të jenë në gjendje të mendojnë të rikuperohen. Gushti do të ndihmojë shumë në këtë drejtim. Edhe në punë timoni fillon të kthehet. Një ide mund të vijë për të zgjidhur një problem ose për të krijuar marrëdhënie të reja.

Bricjapi

E premtja dhe e shtuna do të jenë dy ditë prodhuese. Ka lajme në horizont që do të përfaqësojnë një frymë ajri të pastër. Do të bëni më shumë sprint. Në dashuri do të duhet të jeni pak të kujdesshëm, sidomos me Dashin dhe Gaforren. Në frontin e punës, do të duhen ende durim, veçanërisht nëse keni të bëni me vonesa të vogla dhe gabime.

Ujori

Dita e sotme do të jetë një ditë shumë stimuluese. Ju po përjetoni një periudhë revolucionesh, ndryshimesh të mëdha. Nëse përvishni mëngët, do të keni një shans të mirë për të realizuar idetë që keni në mendje. Në dashuri, përpiquni të jeni të kujdesshëm, veçanërisht me Peshqit dhe Gaforren.

Peshqit

Në dashuri, tensionet mund të lindin me partnerin tuaj: kini kujdes! Fakti është që këto ditë ndiheni të mbingarkuar nga gjithçka. Përpiquni të qëndroni të sigurt, mbase ka vetëm nevojë për disa lajme të vogla.