Horoskopi Horoskopi, e premte 5 shkurt 2021

Horoskopi, e premte 5 shkurt 2021

Dashi

Do të ngriheni nga shtrati energjikë dhe optimistë, sikur sapo të kishit fituar llotarinë. Diçka po ndryshon dhe ju keni filluar të jeni të sigurt për të. Shfrytëzojeni në maksimum duke punuar në projekte të reja përpara Marsit dhe Prillit. Edhe në dashuri mund të ktheheni në majë. Ndjenjë e mirë me Luanin, Shigjetarin dhe Ujorin.

Demi

Ju keni qenë mjaft të pamotivuar për ditë me radhë. Dikush do të shqetësohet nga një melankoli e lehtë, ndërsa dikush tjetër do ta gjejë veten duke debatuar çdo ditë. Ju mund të duhet të rishikoni disa vendime të marra në të kaluarën. Bota në të vërtetë nuk po shembet mbi ju, por ju mund të ecni me këtë ndjesi të pakëndshme. Dashuria do të kërkojë më shumë vëmendje: shkëputja ose xhelozia në planin afatgjatë mund të shkaktojnë mosmarrëveshje të pakthyeshme!

Binjakët

Do të duhet të filloni të rikuperoni kuriozitetin tuaj të lindur, entuziazmin për të bërë gjëra të reja. Edhe nëse mund të përjetoni disa siklete të vogla fizike, duhet të mendoni për një projekt të ri, t’i përkushtoheni diçkaje për të cilën jeni të apasionuar. Ju nuk do të keni mungesë energjie: përpiquni të menaxhoni në mënyrë efektive furinë tuaj! Gjatë fundjavës, do të dëshironi të shmangni lëvizjet e rrezikshme.

Gaforrja

Do të filloni të sqaroni dashurinë. Edhe sepse në fund të shkurtit Afërdita do të jetë përsëri aktive dhe do t’i japë shtysë të re ndjenjave. Do të ketë shumë njerëz të lindur në Gaforre që mund të fillojnë një histori të re në Mars. Çiftet që janë tashmë shumë të fortë do të jenë në gjendje të mendojnë për projekte më të mëdha për të ardhmen.

Luani

Puna do të vazhdojë të shtrydhë të gjitha energjitë tuaja, sepse do të ketë për të filluar nga e para, për të rregulluar shumë situata. Sidoqoftë, tani e tutje, astrologu Paolo Fox ju inkurajon të mos veproni nga krenaria, nga një frymë konkurruese, por nëse është e mundur të bëni një hap prapa në emër të qetësisë. Do të jetë e rëndësishme të filloni të jetoni më pak furishëm. Të dielën duhet t’i jepni më shumë hapësirë ​​dashurisë.

Virgjëresha

Do të jeni shumë të trazuar, debatues, madje edhe të rraskapitur. Ju duhet të përdorni fundjavën për t’u çlodhur pak dhe për të karikuar bateritë për javën e ardhshme. Shumë shpejt, në fakt, mund të merrni një ofertë shumë joshëse për punë. Çfarë nuk shkon? Ndoshta dikush dëshiron të kujdeset ose nuk dëshiron të ndjekë këshillën tuaj?

Peshorja

Duhet të bëni pak përpjekje në drejtim të një ndryshimi, të përpiqeni të krahasoni veten me njerëzit përreth jush. Mund të merrni përgjigje të rëndësishme në ditët në vijim. Yjet do të jenë shumë bujarë ndaj jush, por fjala e fundit do të jetë e juaja. Do të varet nga ju që të hidheni, të përfshiheni, edhe në dashuri.

Akrepi

Do të duhet të bëni kujdes të madh, sepse Hëna në shenjën tuaj do të amplifikojë linjën tuaj debatuese. Gjatë ditës, mund të lindin tensione të vogla në punë, mosmarrëveshje të llojeve të ndryshme. Do të jetë më mirë të mos i shkundni gjërat shumë! Në dashuri duhet të përpiqeni të jeni më pak kokëfortë. Nëse dyshoni për drejtimin që keni marrë për ditë me radhë, jepini vetes edhe dy javë para se të merrni një vendim drastik.

Shigjetari

Deri në fund të javës, ju mund të prisni diçka sa të këndshme aq edhe të papritur. Të dielën, në fakt, Hëna do të ulet në shenjën tuaj. Zonja e zodiakut madje mund t’ju sjellë dashuri. Shkurti do të jetë një muaj që do t’ju ​​befasojë! Nuk mund të ishte ndryshe me një pesëshe aleatësh të kalibrit të Diellit, Venusit, Jupiterit, Saturnit dhe Merkurit.

Bricjapi

Do të gjeni një kapacitet të madh për veprim: do të jetë e mundur të arrini diçka më shumë në punë, qoftë kjo një mundësi e mirë apo një marrëveshje e rëndësishme. Tani e tutje do të jeni më të qetë se vitin e kaluar dhe do të jeni në gjendje të përqendroheni në një projekt të ri, edhe në çift. Ata që janë vetëm për një kohë të gjatë do të mund të fillojnë të shikojnë përreth.

Ujori

Ju do të ndjeni një agjitacion në rritje, një entuziazëm të cilin do të luftoni ta mbani nën kontroll. Të kesh kaq shumë planetë në shenjën tënde do të të çojë të përdorësh arsyen dhe përgjegjësinë. Ju do të duhet të përpiqeni ta drejtoni gjithë këtë energji drejt një qëllimi konkret dhe kuptimplotë. E rëndësishme është të mos e lini veten të rrëmbehet nga një moment, por të zgjidhni rrugën e duhur, atë që do t’ju bëjë të lumtur në të ardhmen. Një mundësi për t’u shfrytëzuar së shpejti do të mbërrijë!

Peshqit

Në ditët në vijim do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në dashuri, veçanërisht nëse jeni duke dalë me një person të ngurtë dhe të programuar. Kjo është për shkak se ju jeni tipa me imagjinatë, ëndërrues dhe, nëse në fillim mund t’ju ketë tërhequr, në planin afatgjatë mund t’ju shkaktojë një ndjenjë shtypjeje të thellë. Kini kujdes nga diskutimet e vogla!