Horoskopi Horoskopi, e shtunë 11 shtator 2021

Horoskopi, e shtunë 11 shtator 2021

Horoskopi nga Paolo Fox

Dashi

Venusi nuk do të jetë më kundër. Prandaj do të keni mundësinë të gjeni qetësi në dashuri përsëri, edhe pse në periudhën e fundit ka pasur më shumë diskutime. Prandaj yjet ju inkurajojnë të nxirrni në pah anën tuaj më të dashur dhe më të kuptueshme. Sidomos sepse nëse keni qenë shumë debatues, mund të keni shumë për të bërë që partneri juaj t’ju falë.

Demi

Ju qeveriseni nga Venusi, jeni romantik dhe e doni bukurinë. Por ju jeni gjithashtu një shenjë e Tokës, dhe për këtë arsye ju jeni gjithashtu shumë pragmatikë dhe të drejtpërdrejtë. Shpesh të tjerët nuk e dinë këtë dualitet që qëndron prapa atyre që kanë lindur në shenjë dhe habiten kur marrin përgjigje të tilla direkte. Kujdes sepse ky qiell i veçantë është pak i diskutueshëm për çiftet që tashmë kanë pasur probleme.

Binjakët

Do të detyroheni të riorganizoni studimin dhe punën dhe të filloni nga e para. Keni shumë energji, dhe mundësitë për të gjetur angazhime dhe interesa të reja nuk mungojnë. Është koha për të menduar për strategji të reja dhe ide të reja që duhet të krijohen. Por mos e nënvlerësoni ndihmën dhe mbështetjen që mund të vijnë nga të tjerët, që mund të kontribuojnë në suksesin tuaj.

Gaforrja

Keni Hënë dhe Venus të favorshëm. Ka një qiell që inkurajon beqarët, të cilët mund të mbështeten në një pasuri të madhe në takime. Por edhe ata që janë zhgënjyer në të kaluarën rizbulojnë dëshirën për të dashur. Për çiftet në krizë të rëndë, megjithatë, është e vështirë të shërohen, por një konfrontim konstruktiv mund të ndihmojë për të gjetur lumturi të re. Venusi është shumë i bukur dhe shumë intrigues, kështu që nuk duhet të dekurajoheni dhe duhet të përfitoni nga momenti i favorshëm.

Luani

Midis pjesës së dytë të prillit dhe ditëve të para të majit mund të ketë pasur probleme në çift, të cilat tani janë kthyer në sipërfaqe. Këtë fundjavë po debatoni, ju jeni të shqetësuar dhe ka nevojë të sqaroheni. Por edhe nëse çështjet e zemrës luftojnë për të gjetur qetësi në ditët në vijim, e njëjta gjendje nuk ka të bëjë me punën. Në fakt, ju po luftoni me prodhime të reja, projekte të reja dhe mundësi për të bërë diçka më shumë. Sidoqoftë, mos jini konkurrues, veçanërisht nëse do të zëvendësoni dikë. Mundohuni të përqendroheni në aftësitë tuaja, pa bërë krahasime që nuk janë konstruktive.

Virgjëresha

Janë ditë të angazhuara, por të dielën mund t’i kushtoheni relaksit. Ndjenjat janë përsëri qendrore në jetën tuaj dhe dëshira për të dashuruar është e fortë. Është mirë të mbani mend se për të fituar zemrën tuaj, së pari duhet ta bëni mendjen tuaj të dashurohet. Nëse nuk jeni vërtet të interesuar, nëse nuk ka bashkëpunim mendor dhe afinitet, është e vështirë të jeni në gjendje të mbani një marrëdhënie.

Peshorja

Jeni të hutuar dhe ndoshta nuk dini çfarë të bëni apo çfarë të zgjidhni. Shpesh kur gjendeni në këtë pavendosmëri, e krahasoni veten me të tjerët. Por është e vështirë për ju të vendosni të ndiqni këshillat. Krahasimi është vetëm një mundësi për të reflektuar më tej mbi atë që dëshironi vërtet. Dhe vlerësimi i alternativave të propozuara nga palët e treta ju bën më të sigurt se sa ju, pa vetëdije, tashmë e dini se dëshironi.

Akrepi

Venusi hyn në shenjën tuaj të zodiakut dhe krijon një gjendje shumë të rëndësishme për ndjenjat. Një interes mund të kthehet, dikush që tashmë është përpjekur të afrohet në të kaluarën mund të dalë përpara. Ka çështje sentimentale të reja dhe të vjetra në pritje që do të bëjnë që zemra juaj të rrahë përsëri në ditët në vijim.

Shigjetari

Gjatë muajit shtator dashuria mund të rilindë. Kur vjen puna te puna, për fat keni gjithmonë një optimizëm të patundur brenda jush që ju ndihmon të ecni përpara. Do keni konflikte për të menaxhuar në lidhje me biznesin dhe shpenzimet. Debatet me Virgjëreshën dhe Peshqit mund të jenë veçanërisht të ndezura.

Bricjapi

Doni të përmirësoni veten dhe të përmirësoni situatën përreth jush dhe për këtë arsye jeni shumë reflektues dhe të menduar. Por lajmi i orëve të fundit është se tani ju gjithashtu keni energjinë dhe motivimin e duhur për të ndërmarrë veprime. Ky Venus është i bukur, kështu që bashkëpunimi dhe pasioni edhe më i madh në dashuri mund të kthehet.

Ujori

Janë ditë konfliktuale sepse nuk mund të toleroni më disa kufij. Le të flasim për kufijtë në punë, veçanërisht nëse bëni gjithmonë të njëjtën punë monotone dhe të përsëritur, mund të zemëroheni nga situata. Por edhe në dashuri, nëse partneri është xheloz, dëshiron t’ju kontrollojë ose varet nga ju, ju bëheni mjaft të shqetësuar dhe debatues. Gjetja e një kompromisi midis asaj që jeni të detyruar të pësoni dhe aspiratave tuaja mund të jetë e dobishme.

Peshqit

Venusi sjell optimizëm dhe tundon edhe më shumë çifte të bashkuar që e duan njëri-tjetrin dhe që mund dhe duan të kenë një fëmijë. Por ka edhe shumë Peshq që nuk mund të dalin përtej së kaluarës së tyre. Prandaj është e rëndësishme të rizbuloni në këtë rast atë forcë të jashtëzakonshme që vjen nga mendimet, instinkti dhe emocioni për të trajtuar edhe problemet më të komplikuara.