Horoskopi Horoskopi, e shtunë 16 janar 2021

Horoskopi, e shtunë 16 janar 2021

Dashi

Do të zgjoheni plot energji. Energji që mund ta kaloni edhe në dashuri. Tani ju jeni shumë më luftarakë dhe agresivë se në të kaluarën. Nga këtu deri në mes të shkurtit sigurisht që do të ketë mundësi të reja, propozime interesante për të vlerësuar. Ju, megjithatë, nuk do të duhet të kapeni nga një nxitim për të vepruar. Ju do të duhet të mbani nën kontroll padurimin tuaj. Në ndërkohë, bëni plane të reja në lidhje me çiftin, jetën tuaj të dashurisë.

Demi

E shtuna dhe e diela duhet të jenë dy ditë relaks i pastër. Ju duhet të pushoni, pasi janari po provon të jetë një muaj veçanërisht i angazhuar. Punëtorët e pavarur do të duhet të bëjnë një vlerësim të situatës dhe të ndryshojnë atë që është e gabuar. Këto disa Demë janë të sulmuar nga të gjitha frontet, të kritikuar ose të përfshirë në ndonjë debat, ndonjë grindje. Këtë fundjavë do të keni nevojë për maturi dhe mendje të shëndoshë.

Binjakët

Të shtunën dhe të dielën do të jeni shumë nervozë, deri në atë pikë sa të dëshironi të jeni vetëm, të mos flisni me askënd. Ndoshta ju jeni të druajtur për diçka, një projekt që mund të fillojë që javën e ardhshme. Mundohuni të ruani qetësinë.

Gaforrja

Të shtunën dhe të dielën do të jeni në gjendje të pastroni emocione të këndshme, ndjesi që nuk i keni provuar për një kohë të gjatë. Fundjava do të jetë ideale për të ndaluar dhe reflektuar në jetën tuaj, në dashuri. Ju duhet të dëgjoni anën tuaj intuitive më shumë. Favorizohen takime të reja.

Luani

Do të duhet të filloni të rishikoni llogaritë tuaja me kujdes dhe të jeni më të matur në çështjet që lidhen me punën. Disa madje do të detyrohen të pranojnë një kompromis për të zgjidhur një çështje që duket e dëshpëruar. Tani e tutje do të duhet të shfrytëzoni të gjithë forcën dhe shkathtësinë tuaj për të kapërcyer disa vështirësi. Ditët nuk pritet të jenë shumë negative, por sigurisht që do të karakterizohen nga disa pengesa më shumë.

Virgjëresha

E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë plot tension, një pesimizëm i thellë mund t’ju kapë të papërgatitur. Ju do të ndjeni se jeta juaj është shumë e trazuar dhe e lodhshme. Mos bëni gabim të mendoni për të kaluarën, por përkundrazi përpiquni të shikoni përpara. 2021 mund t’ju ofrojë mundësi të mira. Çiftet e formuara në javët e fundit po forcohen çdo ditë.

Peshorja

Dashuria do të kthehet në modë edhe në ditët në vijim, falë Venusit në një aspekt interesant deri në shkurt. Ata që kanë përjetuar një zhgënjim sentimental kohët e fundit, tani e tutje do të duhet t’i kushtojnë më shumë vëmendje llojit të personit që zgjedhin. Do të duhet të ketë parasysh rëndësinë që kanë përmbajtjet për ju, dashurinë për artin dhe bukurinë, të gjitha vlerat thelbësore për shumë Peshore.

Akrepi

Do të jenë dy ditë që do t’ju lejojnë të rikuperoni pak qetësi. Ju keni shumë nevojë për të duke pasur parasysh të gjithë tensionin dhe shqetësimin që keni përjetuar në ditët e fundit. Dhe nëse ky shqetësim është derdhur edhe në marrëdhëniet në çift, atëherë ka vërtet telashe! Për fat të mirë, gjatë fundjavës do të keni mundësinë të rivendosni harmoninë në familje.

Shigjetari

Do të jetë e nevojshme të tregoni kujdes dhe shumë durim. Në fakt, në 48 orët e ardhshme, ju mund të bëni diçka të gabuar për shkak nxitimit dhe shpërqendrimit: jini të kujdesshëm! Disa vonesa ose ngadalësime, qëndrimi mbytës ose kritik i dikujt mund të ju acarojë nervat. Mjerë kushdo që të qorton ose përpiqet të kufizojë aftësinë tuaj për të vepruar!

Bricjapi

Do të keni shumë forcë. Ata që kanë një marrëdhënie tashmë të provuar, ata që duan të konsolidojnë marrëdhënien e tyre do të mbështeten nga yje të favorshëm. Tani e tutje, dashuria mund të ecë me ritëm të plotë. Thjesht përpiquni të mos e teproni, të mos kapeni në dëshirën për perfeksionizëm dhe të bëni diçka më shumë se të tjerët.

Ujori

Mund të shëroheni në dashuri. Për fat të mirë, sepse për pjesën tjetër do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Në këtë periudhë, ju jeni duke përjetuar një fazë të zhgënjimit të madh që do të rritet më afër shkurtit. Për disa, mund të jetë pakënaqësi sociale. Dy javët e para të muajit tjetër do të shënohen nga kaos dhe grindje, ato nuk janë vetëm në jetën tuaj, por edhe në botë. Ju do të dëshironi të bëni kujdesin më të madh dhe të shmangni çdo polemikë.

Peshqit

Ju do të prisni Hënën në shenjën tuaj. Si rezultat do të keni emocionalitet të dyfishuar. Do të rizbuloni një ndjenjë ndaj një personi. Përkundrazi, ata që kanë mbyllur kohët e fundit një histori do të jenë në gjendje t’i vendosin një gur dhe të shohin përpara: do të jetë mënyra më efektive për të gjetur qetësinë.