Horoskopi Horoskopi, e shtunë 16 mars 2019

Horoskopi, e shtunë 16 mars 2019

DASHI

Saturni është disonant dhe shumë janë të shqetësuar për shkak të problemeve ligjore apo financiare. Dikush do të duhet të luftojë për të shpëtuar veten. Shumë situata duhet të rregullohen për të punuar më mirë dhe për të kompensuar shpenzimet. Ndjenjat do të jenë të favorshme të dielën, prandaj është më mirë të shtyni takime dhe pyetje të rëndësishme.

DEMI

Ndoshta në periudhën e fundit ka pasur një pauzë për reflektim, dhe jo një mungesë dashurie. E gjithë kjo mund të jetë për shkak të ndarjes, problemeve ose humbjes. Shumë prej jush kanë të bëjnë me çështje sentimentale që nga viti i kaluar. Urani do t’ju ndihmojë këtë vit, duke qenë planeti i ndryshimit. Këshilla është që të rekuperoni ose të mbroni pronat tuaja.

BINJAKËT

Hëna favorizon marrëdhëniet me të tjerët këtë fundjavë. Të gjitha mesazhet që vijnë në telefon në këto orë janë interesante, ju mund të merrni një ftesë të veçantë. Të gjitha historitë që fillojnë në këtë fazë janë intriguese, është koha e duhur për të rekuperuar një dashuri dhe për të kundërshtuar situatat e jashtme që janë jo pozitive.

GAFORRJA

Fundjava do të jetë interesante për të rikuperuar pasionet dhe sensualitetin. Megjithatë, koha më e mirë do të jetë nga fundi i marsit deri në mes të prillit. Ka një ndjenjë që duhet të rimëkëmbet, por duhet të shihet nëse do të jetë e mundur të bëhet kjo, veçanërisht nëse në periudhën e fundit ka pasur shumë debate. Ju jeni vetvetja përgjithësisht dhe nuk mendoni për atë që ju volit kur jeni me një person. Kini kujdes nga tradhëtitë.

LUANI

Fundjava ju fton të bëni paqe, veçanërisht në lidhje me çiftet që kanë përjetuar probleme serioze, në të vërtetë nuk është një periudhë shumë pozitive për sferën sentimentale. Në vendin e punës jeni gjithmonë duke luftuar, disa kënaqësi i keni marrë, por mbetet një fazë uljesh dhe ngritjesh, ku ndonjëherë nuk e shihni dritën në fund të tunelit dhe ditë të tjera, mund të shihni një të ardhme më të mirë.

VIRGJËRESHA

Zakonisht nuk i shfaqni ndjenjat tuaja, sepse ju intereson privatësia juaj dhe kjo i shtyn të tjerët t’ju gjykojnë si një person i ftohtë. Sidomos meshkujt priren të mos flasin për dashurinë dhe intimitetin. Në realitet, ju ndjeni emocione dhe pasionet tuaja rilindin këtë fundjavë. Takime shumë pozitive!

PESHORJA

Siç ka ndodhur të hënën, kjo të shtunë ju sheh shumë të rënë. Nëse ka situata komplekse ose gara familjare, do të jetë më mirë t’i kapërceni ato. Në dashuri ka një rimëkëmbje nga sonte deri të dielën, ku mund të përballeni me sqarime ose të qaseni pozitivisht.

AKREPI

Qielli interesant këtë të shtunë, ndërkohë që në rënie dhe e komplikuar do të jetë e diela, ku do të ishte më mirë të shmangeshin konfliktet. Ju dëshironi të flisni qartë me një person që nuk është i qartë, por siç është thënë tashmë, përdorni fjalët e duhura në mënyrë që të mos çoni në një përplasje.

SHIGJETARI

Fundjava mund të sjellë një përgjigje, siç është thënë tashmë në horoskopin e së premtes. E diela do të jetë dita ideale për të kuptuar nëse ndjenja është e vlefshme dhe për të jetuar një emocion të bukur. Venusi është në një aspekt pozitiv dhe keni nevojë për liri të reja. Kush jeton ose është i martuar duhet të shmangë shqetësimet e rrezikshme ose tradhtitë e ndërlikuara për të menaxhuar.

BRICJAPI

Nëse heshtni, do të thotë se ka diçka të çuditshme në jetën tuaj. Ju po mendoni për projektet për t’u vënë në praktikë gjatë javëve të ardhshme ose për përgjigjet e dashurisë që nuk kanë ardhur ose që duhet të vijnë. Personi më fatlum mund të mendonte edhe për një fëmijë. Saturni në shenjë shkakton disa probleme pune, veçanërisht të natyrës kohore.

UJORI

Fundjava do të sjellë disa dyshime, ndoshta një stuhi emocionesh për t’u menaxhuar. Disa madje mund të ndihen shumë të ashpër ndaj të dashurve, ose të lodhur e të rraskapitur. Shmangni stresin dhe konflikte të vogla që janë të ndërlikuara për t’u zgjidhur.

PESHQIT

Ju ndoshta do të keni shumë energji në këtë të shtunë, veçanërisht në krahasim me të mërkurën dhe të enjten, të cilat ishin shumë të rënda. Tani do të jetë e mundur të përjetoni atë që mungonte në mes të javës. Mos mendoni gjithmonë për të kaluarën dhe mos nënvlerësoni kontaktet dhe dashuritë. Do ketë disa probleme të komunikimit midis çifteve, ndoshta për shkak të distancës.