Horoskopi Horoskopi, e shtunë 19 qershor 2021

Horoskopi, e shtunë 19 qershor 2021

Dashi

Për të mbrojtur idetë tuaja, ju jeni gjithashtu të gatshëm të argumentoni. Dhe këtë fundjavë mund të jeni edhe pak të trazuar, do të ktheheni për të diskutuar problemet me të cilat jeni përballur tashmë gjatë ditëve të kaluara. Ju jeni shumë të vendosur, dhe gjithashtu për këtë arsye nuk mund të tërhiqeni përpara pengesave ose atyre që ju bllokojnë. Por mos bëni presion!

Demi

Hëna e favorshme në një fundjavë interesante. Nëse duhet të flisni me dikë, më mirë përfitoni nga ditët e sotme dhe të nesërme. Ju nuk doni ta komplikoni jetën tuaj pa nevojë dhe prandaj është e rëndësishme të përpiqeni të merreni vetëm me njerëz që ju frymëzojnë me besim dhe stabilitet.

Binjakët

Sot dhe nesër keni rekuperim, Venusi është neutral dhe nuk do të ketë komplikime në dashuri. Sidoqoftë, në punë mund të ketë vonesa ose ndërlikime. Mërkuri është aktiv, ndërsa Jupiteri ngadalëson. Kështu që do të jetë e nevojshme të përballeni me bllokime dhe pengesa që gjithashtu mund t’ju detyrojnë të vlerësoni alternativat. Zgjidhjet do të vijnë në ditët e ardhshme.

Gaforrja

Afërdita është e apasionuar dhe tregon se kjo është një kohë e mirë për të dashur. Shumë prej jush kanë përjetuar momente intensive që kur Venusi ka hyrë në shenjë. Por nëse jo, kjo është për shkak se ju keni dhënë shumë hapësirë ​​për të punuar deri më tani.

Luani

Ju jeni të fortë dhe askush nuk do të mund të kundërshtojë me ju. Korriku me Venusin në shenjë do të jetë shumë interesant. Prandaj përfitoni nga ky qiell për të realizuar një projekt dashurie ose për ta përfunduar atë.

Virgjëresha

Duhet të jeni afër personave që ju interesojnë. Ju jeni konkret dhe racional, por shpesh jeni pak më të shkëputur për të mos treguar ndjeshmërinë tuaj, sepse keni frikë nga vuajtjet. Qershori është një muaj i dobishëm për të kapërcyer tensionet e majit. E diela do të jetë një ditë shumë e këndshme dhe relaksuese.

Peshorja

Ju jeni emocionues dhe të qenit në gjendje të keni mbështetjen e dikujt është e rëndësishme. Ju shpesh jeni shumë transparentë, dhe shpesh zbuloni edhe zhgënjimet tuaja. Por në këtë mënyrë ju mbani mend se gjithashtu rrezikoni t’u tregoni të tjerëve dobësitë tuaja. Saturni në aspekt të mirë në ditët në vijim do t’ju ndihmojë në çështjet ekonomike: jini të kujdesshëm.

Shigjetari

Është koha të doni, të ktheheni protagonistë të skenës, të nxirrni në pah aftësitë tuaja drejtuese dhe të tregoheni të sigurt. Tani është koha për të ndarë idetë dhe emocionet tuaja. Dhe do të ndiheni vërtet të kënaqur, vetëm nëse dikush është i gatshëm t’ju ndjekë dhe t’ju kënaqë. Por, para se të shtyni të tjerët, merrni pak kohë të jeni të sigurt për atë që dëshironi.

Akrepi

Është një qiell i bukur me Venusin dhe Diellin në një aspekt të shkëlqyer. Ekziston një afinitet i bukur me Gaforren dhe Peshqit. Një problem nga java e kaluar mund të zgjidhet menjëherë në fundjavë. Jini të sinqertë dhe do të shihni se do të jeni në gjendje të merrni të njëjtin qëndrim edhe nga të tjerët.

Bricjapi

Shumë mund të shqetësohen nga vështirësitë në marrëdhëniet me familjen ose në punë. Kur të shqetësoheni, mbani gjithçka për vete, derisa të relaksoheni dhe të shfryni tensionin. Është e rëndësishme të përpiqeni të gjeni një qetësi shpirtërore, edhe nëse për disa javë keni ndjerë një gjendje të keqe të brendshme.

Ujori

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se ka energji të mirë, është koha për të ndërmarrë veprime. Tani e dini në cilën rrugë duhet të shkoni. Edhe nëse në një farë mënyre jeni të detyruar të ndryshoni sepse ka referenca që ndryshojnë dhe për këtë arsye ju detyrojnë të përshtateni. Lajme gjatë rrugës, si në punë ashtu edhe në dashuri.

Peshqit

Horoskopi i Paolo Fox parashikon që mund të ketë lajme interesante në dashuri, si për ata që kanë mbyllur një ndarje së fundmi ashtu edhe për ata që janë vetëm. Shenjat si Demi, Bricjapi dhe Virgjëresha janë më të qëndrueshmet, por mbase tani mund të tërhiqeni më shumë nga shenjat pasionante dhe impulsive si Shigjetari, Peshqit dhe Akrepi. Ju jeni lodhur nga emocionet e zakonshme dhe po kërkoni diçka të re.