Horoskopi Horoskopi, e shtunë 21 mars 2020

Horoskopi, e shtunë 21 mars 2020

Dashi

Fundjava ndihmon për të gjetur qetësinë e humbur pas disa ditësh të jetuara me një humor të keq, për shkak të momentit të ndërlikuar që po përjetojmë. Dashi është një shenjë që e do autonominë dhe hapësirat e lira dhe këtë moment të mbylljes së detyruar nuk po e përjetoni mirë. Në krahasim me fillimin e javës, tani do të keni pak sens të përshtatjes ndaj kësaj situate jo të lehtë, falë një rreshtimi të planetëve që lehtëson qetësinë.

Demi

Gjithmonë keni nevojë për një nxitje të vogël konstruktive për të ecur përpara. Është e vërtetë që përkëdhelja dhe afërsia e njerëzve që ju duan është një mbështetje e nevojshme, por keni nevojë për diçka më shumë. Ndoshta punoni në disa projekte stimuluese që mund t’ju largojnë mendjen dhe ju lejojnë të shikoni përtej këtij momenti të trishtuar. Kështu që yjet ju ftojnë të planifikoni në dashuri, ashtu edhe në çështje praktike.

Binjakët

Në këtë moment të veçantë, njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve janë në fibrilacion sepse kanë pritur për dy javë në të cilat do të vendosen gjëra të rëndësishme. Nga dita 22, siç është përsëritur për një kohë të gjatë, Saturni do të fillojë një tranzit pozitiv, i cili për shumë mund të paraqesë një pikë kthese. Do të ketë një mënyrë për të ndryshuar kursin dhe për të marrë një rrugë shumë më premtuese.

Gaforrja

Prej ca kohësh ju keni përjetuar tensione të brendshme që nuk janë të lehta për t’u menaxhuar. Do të duhet të përpiqeni të relaksoheni pak dhe të përpiqeni të shpërqendroheni, ndoshta duke iu përkushtuar një hobi të brendshëm që ju bën të mos mendoni për atë që po ndodh. Periudha joproduktive është një shkak shtesë për stresin dhe pasigurinë. Mundohuni të shfrytëzoni sa më shumë nga ky moment, mbase duke reflektuar mbi potencialin e një projekti që keni në mendje.

Luani

Në këtë kohë, është me rëndësi të veçantë të provoni dhe të rikrijoni disa marrëdhënie që janë ndërprerë me njerëz të rëndësishëm në jetën tuaj. Edhe nga pikëpamja sentimentale, ju vini nga disa ditë në të cilat ka pasur disa fërkime në marrëdhënie. Do të duhet të përpiqeni të ndryshoni qëndrimin tuaj për të mos hedhur në erë, një histori të rëndësishme. Mundohuni të plotësoni nevojat e partnerit duke shmangur ato qëndrime që shpesh i kanë larguar njerëzit nga ju.

Virgjëresha

Të konsideroni veten në punë ose në realizimin e projekteve të reja është gjithashtu e një rëndësie themelore, që ju të ndiheni më mirë me veten tuaj. Në këtë moment veçanërisht të komplikuar për ju, është me rëndësi thelbësore të shikoni përpara me besim dhe optimizëm dhe mbi të gjitha të planifikoni gjëra që kanë të bëjnë me të ardhmen. Sepse duhet që të mund të shikoni më tej dhe të mos ndaleni në këtë moment veçanërisht të vështirë.

Peshorja

Që nga janari, ju po zvarriteni nëpër probleme që në këtë moment të vështirë po forcohen gjithnjë e më shumë. Sipas Paolo Fox, ky moment i pavendosmërisë dhe çorientimit që prek edhe marrëdhëniet ndërnjerëzore dhe marrëdhëniet me partnerin do të vazhdojë. Në këtë moment nuk është e lehtë për ju të ndjeheni të kënaqur. Duke qenë vetëm me veten, ju jeni duke bërë një bilanc të jetës jetën tuaj dhe llogaritë nuk dalin.

Akrepi

Sipas parashikimeve të Horoskopit të Paolo Fox, tani jeni në një udhëkryq, gjë që do t’ju çojë të bëni zgjedhje të rëndësishme. Problemi i vërtetë është se keni disa rrugë para jush, por nuk e dini se cilën të ndiqni. Përfitoni nga ky moment reflektimi për të menduar me kujdes se çfarë strategjie duhet të ndërmerrni, pa u dekurajuar. Ende mund të ketë ndonjë fërkim me mjedisin përreth jush.

Shigjetari

Për shumë prej jush, ndoshta një mundësi e shkëlqyer pune është zhdukur për shkak të këtij momenti të ndërlikuar që po përjetoni. Kjo nuk duhet t’ju ulë, sepse muaji prill mund të paraqesë mundësi të tjera që mund të jeni në gjendje t’i shfrytëzoni, edhe sepse Saturni do të jetë aty për t’ju dhënë një dorë të madhe. Nga fundi i Marsit mund të mendoni për një projekt të bukur për të vazhduar më tej. Edhe në këtë kohë të vështirë, ju po përpiqeni të mendoni për gjëra konstruktive dhe kjo ju ndihmon të mos bini nga humori.

Bricjapi

Këto ditë ju jeni shumë të zhytur në mendime por fatmirësisht, falë një kuadri të favorshëm yjor, keni diçka ekstra. Fakti që mund të izoloheni dhe të meditoni, ju bën të pandjeshëm ndaj asaj që po ndodh jashtë shtëpisë tuaj. Kjo ju lejon të jeni në gjendje të jetoni me qetësi relative këtë sfidë me kohën që na çon të jetojmë në një mjedis të kufizuar. Edhe nëse e tashmja është e bllokuar, do të keni mundësi të flisni për të ardhmen.

Ujori

Ka shumë agjitacion tek ju tani. Atë që mezi keni arritur të duroni kohët e fundit, ju nuk mund të jeni në gjendje ta duroni më. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, Saturni ka mbërritur në shenjën tuaj dhe kjo do të kërkojë ndryshime rrënjësore për të arritur në pikën e famshme të kthesës, për të cilën është folur për ca kohë. Humori juaj gjithashtu do të varet shumë nga njerëzit që keni pranë dhe aftësia e tyre për t’ju kuptuar.

Peshqit

Tani për tani ju doni butësi dhe mirëkuptim por ajo që vjen nga bota e jashtme nuk është gjithmonë ajo që prisni. Nisur nga momenti që po kalojmë, dikush mund të mendojë të qëndrojë pak vetëm me veten, edhe nëse nuk do të jetë qëndrimi i duhur për t’u adoptuar. Horoskopi ju këshillon të mos hidhni poshtë shenjat e miqësisë ose hapjet e reja nga të tjerët.