Horoskopi Horoskopi, e shtunë 26 dhjetor 2020

Horoskopi, e shtunë 26 dhjetor 2020

Dashi

Kini kujdes nga çdo ndjenjë konfliktuale që mund të përjetoni në orët e ardhshme. Ju mund të ndjeni zemërim ndaj një personi ose ndaj autoritetit në përgjithësi. Shmangni të gjitha format e dhunës, kontrolloni veten, edhe nëse në disa momente mund të duket e vështirë. Kjo është një gjendje momentale që do të zbehet në orët e ardhshme.

Demi

Kohërat janë të vështira, por ato nuk duhet të ndikojnë personalisht tek ju. Diçka që po ndodh diku tjetër, megjithatë, së shpejti mund të ndikojë direkt tek ju. Mos harroni se ekzistojnë 2 planetë të bashkuar në aspektin interesant. Megjithëse një farë tensioni mund të shkaktohet edhe nga çështjet e zemrës. Ndoshta pak xhelozi që nuk ndihmon në këto ditë festive.

Binjakët

Nëse nuk keni një projekt specifik dhe nuk jeni të detyruar ta anuloni atë për arsye përtej kontrollit tuaj, nuk duhet të ketë vështirësi të veçanta në punë. Mos u habitni për asgjë nesër, gjithçka përkohësisht mund të shkojë keq. Bëni një përpjekje për të menduar pozitivisht!

Luani

Situata duket më pozitive se fushat e tjera. Por sigurisht që është sepse ju vetë jeni më optimist se ata përreth jush. Por a keni arsye të mira për të qenë të kënaqur me situatën? Kjo nuk përjashtohet sepse edhe nëse ekziston një pengesë e madhe për të kapërcyer, ju keni një avantazh. Kjo do të thotë që ju keni besim në veten tuaj, në jetë dhe se jeni të sigurt për të korrigjuar dhe, nëse është e nevojshme, të shëroheni.

Virgjëresha

Për momentin jeni pak të mbingarkuar dhe keni frikë se mos nuk jeni më efikasë. E keni gabim, gjëja më e rëndësishme është të mos humbni dhe nëse ende jeni të detyruar të bëni disa gjëra në të njëjtën kohë, do të ishte mirë të shënoni se në cilin mënyrë ju duhet të kryeni këto aktivitete. Nëse e ndiqni, nuk do të ketë probleme.

Peshorja

Mos u përpiqni të arsyetoni me partnerin tuaj ose me njerëzit me të cilët flisni, nuk do të merrni asgjë prej tyre. Në një nivel më të përgjithshëm, do të jeni shumë të ndjeshëm dhe një kritikë ose keqkuptim mund t’ju shqetësojë shumë. Por mos lejoni që asgjë dhe askush të prishë pushimin tuaj të merituar: rrini të qetë!

Akrepi

Jeta juaj e përditshme rrezikon të trazohet vitin e ardhshëm, dhe kjo sot dhe nesër mund të shkaktojë shqetësime. Gjëja më e mirë është të bëni një hap prapa dhe të analizoni situatën pa u ngazëllyer dhe pa e lënë imagjinatën tuaj të shfrenohet. Është e vërtetë që, në përgjithësi, situata nuk është aspak e kënaqshme, por aftësitë për të përballuar çdo eventualitet nuk mungojnë.

Gaforrja

Jeni të detyruar kundër vullnetit tuaj për të marrë vendime ose për të marrë përgjegjësi të rënda. Një person, një prind, një mbikëqyrës, po përpiqet t’ju kushtëzojë dhe t’ju bëjë të ndiheni fajtorë, të manipulojë mendimet tuaja dhe ju nuk duhet t’i lini ta bëjnë këtë, edhe nëse kjo mund të shkaktojë një polemikë. Do të jetë shumë e vështirë për ju të reagoni.

Shigjetari

Optimizmi juaj natyror është gjithmonë në një nivel të mirë, prandaj bëni më të mirën tuaj për të mbajtur humorin lart edhe për ata që ju rrethojnë! Sidoqoftë është e mundur që situata e përgjithshme të përkeqësohet: ju e dini shumë mirë që nuk mund të bëni asgjë për këtë dhe kjo është arsyeja pse nuk zemëroheni dhe vazhdoni të keni besim në të ardhmen tuaj.

Bricjapi

Mund të ketë pak nervozizëm sot dhe mbase do të vazhdojë deri të dielën. Ju mund të jeni shumë të zemëruar me veten, ose mund të ndjeni armiqësi nga të tjerët. Për arsye personale, do të jeni të ndjeshëm ndaj ngjarjeve ose lajmeve që prekin të gjithë. Pandemia i ka bërë të vështira festat e Krishtlindjeve dhe disa kufizime janë të vështira për t’u pranuar nga disa.

Ujori

Mund të ndiheni nën akuzë. Do të dëgjoni fjalë që ju duken të rënda, ndoshta sepse dikush do të flasë në një mënyrë shumë të ashpër dhe ndonjëherë të padrejtë ndaj një prej të afërmve tuaj? Në çdo rast nuk do të hezitoni të merrni mbrojtjen e atyre që janë në vështirësi, duke i vetëshpallur për altruizmin dhe ndjeshmërinë tuaj.

Peshqit

Mund ta keni të vështirë të pranoni atë që bota e jashtme ose të tjerët ju imponojnë. Një Krishtlindje e vështirë pa u bashkuar e gjithë familja, megjithatë duhet të përpiqeni të mbaheni sepse ky moment i vështirë herët a vonë do të kalojë për të gjithë, edhe nëse nuk është e lehtë të pranosh këtë situatë. Në vend të kësaj, përpiquni dhe pyesni veten se çfarë mund të bëni për të ndihmuar ata që doni. Sepse nuk ndiheni kurrë më mirë sesa kur mund të ndihmoni, këshilloni të tjerët dhe të jeni të dobishëm.