Horoskopi Horoskopi, e shtunë 28 nëntor 2020

Horoskopi, e shtunë 28 nëntor 2020

Dashi

Yjet do të fillojnë të punojnë për ju. Nëse keni një projekt në punë, nëse tashmë po bëni plane ambicioze për të ardhmen, dijeni që qielli do të bëhet aleati juaj. Brenda disa javësh ose muajsh mund të shpëtoni nga një gjendje shumë e vështirë. Do të duhet pak më shumë për të zgjidhur problemet ligjore ose ekonomike që keni mbartur për disa kohë, por duke ditur që era po ndryshon, kjo duhet t’ju japë një nxitje. Dashuria gjithashtu do të jetë në gjendje të bëjë një rikthim të fuqishëm.

Demi

Këtë të shtunë, Hëna do të kalojë tranzit në shenjën tuaj në aspekt të mirë në raport me planetët e tjerë. Kjo do të thotë se do të jeni më mirë sesa ditët e fundit. Në dashuri gjithmonë duhet të keni shumë kujdes dhe të përmbani padurimin tuaj të jashtëzakonshëm. Matni mirë fjalët që thoni, përndryshe do të përfundoni të pendoheni! Edhe nëse keni disa shqetësime në lidhje me partnerin, nuk është koha më e mirë të vini në dyshim marrëdhënien tuaj. Duhet thënë se ata që kanë në krah një person paksa të paqartë, një person që fsheh diçka, do të rrezikojnë të reagojnë instinktivisht dhe të thonë shumë.

Binjakët

E shtuna, por sidomos e diela do të jetë dy ditë të mira për të rikuperuar një farë qetësie. Nëse kohët e fundit keni përjetuar vështirësi personale, familjare dhe emocionale, duhet të përdorni fundjavën për t’u sqaruar. Hëna do të jetë në qiellin tuaj dhe do të ndihmojë në këtë drejtim. Prisni! 2021 është shumë pranë. Një vit që do t’ju lejojë të kryeni projekte të shkëlqyera.

Gaforrja

Sot dhe të dielën do të keni një forcë të mirë. Pavarësisht hutimeve të mëdha, premton të jetë një fundjavë plot emocione. Për fat të keq, megjithatë, Marsi, Jupiteri dhe Saturni janë ende në kundërshtim dhe na parandalojnë të përjetojmë një rimëkëmbje të plotë. Përkundrazi! Ndonjëherë ato ju shkaktojnë disa tensione aq të forta sa ju zemërojnë shumë! Për fat të mirë, shumë gjëra do të ndryshojnë në dhjetor.

Luani

Duhet të përpiqeni të rigjeni qetësinë tuaj. Edhe nëse keni pasur disa probleme të Premten, duhet të shkundni gjithçka, mos u ndalni në të kaluarën dhe duhet të përpiqeni të relaksoheni pak. Do të jetë e rëndësishme të shmangni konfliktet. Dhe për ju, që jeni zotër të zodiakut, nuk do të jetë e lehtë! Përballeni gjithmonë me sfida dhe armiq. Fakti është që ju nuk mund të vazhdoni të jetoni në trazira gjatë gjithë kohës. Bëni kujdes!

Virgjëresha

Këtë të shtunë Hëna, Jupiteri dhe Saturni do të jenë në një aspekt të favorshëm: shfrytëzojeni ditën për t’u përfshirë në dashuri. Në muajt e fundit, ju keni bërë progres të rëndësishëm. Ka nga ata që kanë ndryshuar shumë që nga fillimi i vitit. Nëse jeni beqarë prej një kohe të gjatë, duhet të përpiqeni të kapërceni ndrojtjen dhe të dilni në pah. Yjet e tillë të favorshëm duhet të shfrytëzohen!

Peshorja

Sot dhe të dielën do të keni 48 orë të vlefshme për të arritur synime. Sigurisht, duhet thënë se në kohët e fundit keni pasur ulje-ngritje marramendëse. Një ditë gjithçka është e mrekullueshme, të nesërmen bota duket se shembet mbi ju! Në këtë moment yjet ju ftojnë të bëni plane për të ardhmen, të qëndroni të palëkundur në vendimet tuaja dhe të angazhoheni për t’i mbajtur ato, pa u shpërqendruar nga ata që ju rrethojnë.

Akrepi

Këtë të shtunë do të tërboheni për shkak të tensioneve të shumta që ju kanë bërë të shqetësoheni, për ditë me radhë. Nëse keni të bëni me dikë që nuk ju kupton, nervozizmi juaj mund të rritet shumë. Në dashuri jeni shumë, mbase shumë kërkues. Këto ditë nuk keni dëshirë të krahasoni veten me ata që nuk mendojnë si ju. Megjithatë, Afërdita është në shenjën tuaj dhe ndihmon të gjitha marrëdhëniet ndërpersonale. Mundësi interesante në horizont!

Shigjetari

Do të jetë një ditë për të shfrytëzuar në maksimum, sepse të dielën do të keni të bëni me një Hënë të kundërt. Në këtë kohë ju mund të ndjeni ndonjë shqetësim që do të duhet të përpiqeni t’a kapërceni në çdo mënyrë. Në orët e ardhshme ka nga ata që do të duhet të gjejnë guximin për t’u përballur me partnerin. Nga ana tjetër, ata që kanë mbyllur veten për ca kohë do të duhet të bëjnë një përpjekje për t’u rikthyer në lojë.

Bricjapi

Të shtunën dhe të dielën do të keni shumë forcë dhe energjinë që ju nevojitet për të kapërcyer situatat që nuk funksionojnë. Mbi të gjitha, ju keni aftësinë t’i përshtateni kushteve të ndryshme, madje edhe atyre më të lodhshme, pa e shkëputur veten nga qëllimet tuaja. Ju jeni në gjendje të keni shumë ose të keni pak, por përsëri jetoni mirë! Në dashuri do të keni një Venus të bukur gati për t’ju ​​mbështetur. Mos e humbni kot!

Ujori

Do të ndjeni pak lodhje. Në fund të fundit, në muajt e fundit keni punuar shumë dhe kjo rënie fizike tani mund t’ju shtyjë të ngadalësoni pak. Sidoqoftë, ju nuk do të duhet të zhgënjeheni. Nëse keni punuar mirë, mund të prisni rezultate të mira. Aq më tepër kur merrni parasysh faktin që Jupiteri është gati të hyjë në shenjën tuaj dhe do t’ju sjellë atë që dëshironi.

Peshqit

Sot do të jetë më mirë të flisni, të përballeni me ndonjë sqarim, pa pritur të dielën. Nëse keni kaluar një krizë, duhet të filloni ta pranoni. Venusi do të jetë në një aspekt të favorshëm dhe do t’ju inkurajojë të kuptoni se si janë gjërat. A mund t’i besoni plotësisht tjetrit? Në këtë kohë do të jetë e vështirë për ju ta bëni plotësisht, ju jeni mjaft të kujdesshëm. Provoni të anoni nga ana juaj më romantike!