Horoskopi Horoskopi, e shtunë 6 nëntor 2021

Horoskopi, e shtunë 6 nëntor 2021

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, të shtunën dhe të dielën do të ndjeni dëshirën për të kompensuar kohën e humbur. Në dashuri do t’ju duhet më shumë qartësi, nëse një marrëdhënie po ecën në mënyrë të lëkundur. Ndoshta do të ia vlente të kërkoni diku tjetër. Hëna në një aspekt të shkëlqyer do të qetësojë takime të reja, kështu që vazhdoni!

Demi

Do t’ju duhet të ndryshoni sjelljen tuaj të parave dhe të bëheni një administrator më i mirë. Ditët e fundit ju është dashur të përballeni me disa ndryshime të rëndësishme në punën tuaj, madje ka nga ata që do të duhet të fillojnë biznesin e tyre nga e para! Do të jetë jetike për të futur më shumë rregullsi dhe sens të përbashkët në çështjet ekonomike, por edhe në ato sentimentale.

Binjakët

Një fundjavë me rrezik të lartë nervozizmi dhe diskutimesh është gati të nisë. Bëni kujdes! Nëse po mbani shumë gjëra, ndoshta duhet të lehtësoni pak peshë, përndryshe do të përfundoni duke u shqetësuar. Kur përballeni me një zhgënjim ose një vonesë, përpiquni të mos zemëroheni, merreni me më shumë filozofi. Kujdes dashurinë.

Gaforrja

Siç ju fton horoskopi i Paolo Fox, duhet të filloni të zgjoni ndjenjat. Ditët e fundit jeni zhytur shumë nga puna, nga lajme të papritura, ndryshime rrënjësore. Edhe nëse ju duket se keni pasur vetëm probleme, dijeni se në realitet po rriteni, po rinovoni profesionin tuaj.

Luani

Do të fillojë një fundjavë e ndriçuar nga një hënë e bukur: shfrytëzojeni sa më shumë, duke rizbuluar emocionet që nuk i keni ndjerë për një kohë të gjatë. Ju duhet të relaksoheni, sepse jeni kthyer nga një javë veçanërisht e rëndë. Shumë të lindur në shenjën e Luanit do të jetë penduar vazhdimisht që kanë bërë zgjedhje kaq të pamenduara në punë.

Virgjëresha

Të shtunën dhe të dielën duhet të krijoni një hapësirë ​​të vogël për të ndaluar dhe reflektuar për pak kohë. Pak ditë më parë Afërdita është rikthyer aktive dhe shumë shpejt do të rinisë fuqishëm ndjenjat, jetën e dashurisë. Do të jetë e dobishme të ndaleni dhe të mendoni edhe për ata që ndjejnë një rënie të lehtë fizike, pak tension nervor rreth vetes.

Peshorja

Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, në dashuri do të duhet të filloni të përballeni me një Venus më kategorik. Tani e tutje nuk do të jetë më e mundur të anashkalohen problemet dhe keqkuptimet. Në marrëdhëniet më solide, kalimi i Venusit do të sjellë vështirësi të vogla familjare, ndërsa për të tjerët mund të ketë pengesa shumë më të mëdha. Mos i shtyni sqarimet!

Akrepi

Do të nisë një fundjavë që mund t’ju bëjë të ndjeni emocione të veçanta, ndjesi që nuk i keni përjetuar prej kohësh. Tranziti i ri i Venusit ju ka pushtuar edhe ju, Akrep, dhe tani dëshira për të rikthyer dashurinë në modë po rritet, qoftë edhe me kohë të pjesshme! Marrëdhëniet e shkëlqyera me Peshqit dhe Bricjapin!

Shigjetari

Të shtunën dhe të dielën Hëna do të kalojë në hapësirën tuaj zodiakale dhe do të nxjerrë në pah dëshirën për t’u rikthyer në lojë. Do të keni një dëshirë në rritje për liri, për të rikthyer pasionin në jetën tuaj, në marrëdhëniet me të tjerët, në profesionin tuaj. Gjithçka që i përkushtoheni në 48 orët e ardhshme do të jetë një mbjellje e rëndësishme për të ardhmen tuaj. Ju keni të drejtë të jeni të lumtur!

Bricjapi

Siç parashikon astrologu Paolo Fox, do të nisë një periudhë e rëndësishme që do të zgjasë të paktën tre muaj. Në këtë moment ka të ngjarë që ju të dëshironi të hiqni një barrë, të sqaroni një çështje në punë. Që tani i keni premtuar vetes se nuk do të humbisni më kohën dhe energjinë tuaj nëse nuk ia vlen, qoftë punë apo dashuri. Ata që janë në një lidhje të re duhet të jenë më entuziastë.

Ujori

Do t’ju duhet t’i jepni vetes pak pushim, të shkëputni trurin nga problemet e përjetuara ditët e fundit. Keni të drejtë për pak kohë të lirë, sepse kohët e fundit ka pasur një krizë të vogël, ndoshta keni pasur probleme me paratë, fakti është që jeni ndjerë keq. Mundohuni të mbani në fre acarimin tuaj!

Peshqit

Mund të pësoni një rënie të vogël, asgjë aq serioze! Tani e tutje do të keni shanse të shkëlqyera për të riorganizuar jetën tuaj dhe për të përjetuar sërish emocione të mira, por gjatë fundjavës një vonesë, një ngjarje e papritur mund t’ju bëjë shumë nervozë. Mundohuni të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët, matini me kujdes fjalët që do të shqiptoni.