Horoskopi Horoskopi, e shtunë 7 mars 2020

Horoskopi, e shtunë 7 mars 2020

Dashi

Tani për tani, veçanërisht në nivelin personal, ju po përballeni me një stuhi të vërtetë edhe sepse rezultatet që prisni përsa i përket punës janë të ngadalta për të arritur, dhe kjo ju bën të pasigurt dhe të paqëndrueshëm në një nivel emocional. Ndoshta ata që punojnë nuk ndjehen të vlerësuar ashtu siç e meritojnë dhe po mendojnë të lëvizin ose të ndryshojnë kompani. Në dashuri, po vjen një fundjavë që sjell këshilla. Mundohuni të mos projektoni në dashuri të gjitha zhgënjimet që keni në vendin e punës.

Demi

Këto ditë, polemika është zot në jetën tuaj. Është e vërtetë që Demi nuk pëlqen kontrastet me njerëzit por është po aq e vërtetë që kur vendosni diçka në kokën tuaj, vështirë se ju ndryshon mendja. Ky qëndrim shpesh mund të jetë një arsye për konfrontim me mjedisin përreth. Nëse e ktheni këtë padurim ndaj të tjerëve deri në agresion, mund t’i përkeqësoni gjërat. Yjet ju këshillojnë që të tërhiqeni dhe t’i kushtoheni disa hobeve.

Binjakët

Nëse ka diçka për të sqaruar tani në shtëpi, ju duhet të mbështeteni në një Hënë pozitive që do t’ju vendosë në një gjendje që të mund të dilni fitimtarë. Ekzistojnë gjithashtu probleme të rëndësishme ekonomike për t’u adresuar. Periudha që po vjen është e favorshme për ata që kanë një proces gjyqësor në pritje ose kanë kohë që presin një rimbursim. Në dashuri, e shtuna është më e mirë se e diela. Nëse ka pasur debate në të kaluarën, marrëdhëniet me Luanin dhe Dashin do të përmirësohen.

Gaforrja

Ju po kaloni një fazë të revolucionit të brendshëm. Në këtë fundjavë më në fund mund të kaloni disa orë për t’u detoksikuar nga një javë konvulsive dhe e mbushur me tension. Këshillat e yjeve janë që t’i përkushtoheni gjërave të lehta që do t’ju ​​bëjnë të ndjeni më pak peshën e përgjegjësive që keni. Mundohuni të gjeni një qetësi veçanërisht në kontekstin e marrëdhënies. Tani për tani, beqarët janë shumë të kujdesshëm dhe preferojnë të mos lidhen.

Luani

Është një horoskop që nuk kënaq posaçërisht përsa i përket ndjenjave edhe nëse do të përmirësohet paksa sa i përket sferës së punës. Falë Hënës në shenjën tuaj, nëse duhet t’i afroheni një personi ose nëse dikush ju intrigon, do të duhet ta bëni menjëherë, përpiquni ta takoni atë në orët e ardhshme, duke përfituar nga këto yje shumë të dobishëm. Çiftet e forta do të jenë në gjendje të forcojnë edhe më shumë këtë fundjavë dhe të planifikojnë diçka të re për shtëpinë ose për menaxhimin e fëmijëve të tyre.

Virgjëresha

Panorama astrologjike është shumë interesante në funksion të kësaj fundjave që premton të karakterizohet me relaksim dhe dritë zemre. Të moshuarit mund të mendojnë të bëjnë disa investime për të ardhmen ndërsa të rinjtë mund të mendojnë të shkëputen nga familja dhe të shkojnë për të jetuar vetëm. Takimet që mund të mbahen këtë fundjavë do të jenë shumë interesantë. Shenjat si Gaforrja, Akrepi ose Demi do të jenë një pikë e mirë referimi për ju në këtë periudhë.

Peshorja

Është një ditë që në përgjithësi mund t’ju ndihmojë të gjeni qetësi. Nëse kohët e fundit ka pasur një krizë në marrëdhëniet midis prindërve dhe fëmijëve, tani është koha për të sqaruar e për të pastruar fushën e keqkuptimeve. Do të jetë një fundjavë shumë e dobishme për beqarët që mund të përjetojnë ndonjë emocion të veçantë, për sa kohë që nuk ndiheni të detyruar të shoqëroheni me njerëzit që nuk ju pëlqejnë. Nëse ka njerëz që do të përpiqen të abuzojnë me durimin tuaj, ju mund të vendosni të përfundoni marrëdhëniet përgjithmonë.

Akrepi

Fundjava e kaluar kishte tensione të veçanta që ju bënin të humbisnit qetësinë dhe kthjelltësinë. Tani, megjithatë, ata që kanë pasur disa probleme fizike ose personale do të jenë në gjendje të shërohen falë një kuadri yjor shumë më të favorshëm. Sidomos të Dielën, mund të ketë një ballafaqim edhe për të sqaruar dhe për të dalë nga një keqkuptim. Shmangni thënien e gjërave që nuk i mendoni vetëm për të lënduar të tjerët. Mundohuni të moderoni fjalët, duke shmangur të shtënat tuaja klasike që shpesh kanë treguar se janë kundërproduktive.

Shigjetari

Nëse keni nevojë të flisni për diçka shumë të rëndësishme për ju, atëherë yjet ju këshillojnë ta bëni brenda disa orësh. Për punën, një cikël mjaft interesant nga këndvështrimi astrologjik është gati të hapet. Ata që kryejnë një veprimtari krijuese mund të marrin disa kënaqësi të mira. Muajt ​​e fundit ka pasur konfirmime të mira në dashuri për ju. Nuk ka nevojë të prisni për të bërë një veprim të rëndësishëm. Nëse keni një investim ose një projekt që ju intereson, shkoni drejt objektivit.

Bricjapi

Është e vërtetë që një vit i arritjeve dhe transformimeve të mëdha të brendshme po afron për ju, por është gjithashtu e vërtetë që këtë fundjavë do të doni vetëm të ndiheni mirë me veten dhe t’i kushtoheni vetes. Një relaksim pak të shëndetshëm ose aktiviteteve argëtuese. Nëse merrni një ftesë interesante, yjet ju këshillojnë ta pranoni. Në këtë moment ju keni dëshirën për të takuar njerëz të rinj, edhe sepse gjithmonë keni bërë jetën tuaj të zakonshme për një kohë të gjatë. Shkurt, keni nevojë për një shkundje.

Ujori

Edhe në këtë ditë do t’ju duhet shumë maturi dhe durim sidomos në marrëdhëniet ndërnjerëzore. Ndoshta një rrugë e caktuar personale ose profesionale nuk ju stimulon më dhe për këtë keni një dëshirë të madhe për të ndryshuar vend. Tani për tani ju jeni shumë të lodhur për t’i rezistuar provokimeve të të tjerëve. Ndoshta do të ishte më mirë të injoroni disa situata, përndryshe rrezikoni të hyni në konflikt dhe të bëni gjëra për të cilat mund të pendoheni.

Peshqit

Jupiteri i favorshëm në këtë kohë hap shumë rrugë dhe e bën më të lehtë për ju të gjeni zgjidhje për problemet praktike. Edhe nëse dikush ka mbaruar punën, do të ketë mundësi të reja në dispozicion. Në dashuri, ju keni një dëshirë të madhe për rehati, për këtë arsye një fundjavë e mirë ju pret në të cilën mund të përjetonit emocione të bukura. Yjet ju këshillojnë të jetoni ditën dhe të mos bëni plane afatgjata. Përfitoni nga ky moment i qetësisë për të qenë në paqe me veten tuaj dhe jetoni marrëdhëniet me mjedisin përreth me qetësi më të madhe.