Horoskopi Horoskopi i Paolo Fox për vitin 2021: Çfarë kanë parashikuar yjet për...

Horoskopi i Paolo Fox për vitin 2021: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

2020-ta është një vit që duhet harruar, përshkuar nga virusi që na ka trembur, dobësuar, ndryshuar. Ky vit na ka detyruar të riformulojmë mënyrën se si lidhemi me veten dhe të tjerët. Një “cunami emocional” që yjet nuk mund ta parashikonin. Sidoqoftë, njohja e bashkimeve astrale dhe ndikimi i pozicionimit të planetëve në shenjat e zodiakut, mund të na bëjë ta përballojmë pak më lehtë vitin 2021. Sidomos nëse, për të deshifruar ndikimet e qiellit, është astrologu më i famshëm në televizion: Paolo Fox, autor, që nga viti 2008, i horoskopit vjetor dhe horoskopit shumë të popullarizuar të vitit të ardhshëm.

Lidhja midis yjeve dhe realitetit

“Kam filluar të studioj astrologji 43 vjet më parë. Sigurisht, nuk është një shkencë ekzakte, por një disiplinë që na ndihmon të përcaktojmë evolucionin tonë personal, marrëdhëniet me të tjerët, potencialin në jetën e përditshme, ndryshimet e rëndësishme në jetë. Me pak fjalë, një instrument i njohurive të brendshme”, shpjegon ai. I përpiktë si gjithmonë, edicioni i ri i veprës së Fox – “Horoskopi 2021” – do të jetë në librari si dhe në gazetën “Corriere della Sera”. Një libër që është rezultat i viteve të studimit dhe përvojës. Për t’u lexuar me një frymë dhe për t’u vlerësuar muaj pas muaji. “Është gjithmonë e dobishme të bëni kontrolle kur kalon koha, – konfirmon Fox. – Në horoskop ne vazhdojmë dhe do të vazhdojmë të lexojmë se cilat janë shenjat që po shkojnë më mirë dhe ato që do të kenë më shumë vështirësi se të tjerat, pavarësisht nga gjendja e trishtuar që po përjeton shoqëria. Lidhja midis yjeve dhe realitetit është e fortë, por yjet ndjekin rrugën e tyre, pavarësisht nga gjithçka”.

Një jetë më e qëndrueshme dhe ekologjike

Ndonjë pritshmëri? “Do të jetë një vit kompleks, i kushtëzuar nga një përqendrim i planeteve në Ujor, një shenjë e revolucionit dhe kaosit, por edhe e një vizioni të ri të jetës. Prania e Jupiterit dhe Saturnit në Ujor do të sjellë vështirësi me një kulm rreth 11 shkurtit, një muaj që mund të ndryshojë fatin e shumë njerëzve. 2021 do të na shtyjë të realizojmë idenë e një ekzistence më të qëndrueshme dhe ekologjike”.

Paolo Fox gjithashtu parashikon karakteristikat e të dymbëdhjetë shenjave të Zodiakut.

DASHI

Në vitin 2020 ishte një nga shenjat më të ngacmuara, por për fat të mirë Dashi nuk dorëzohet kurrë. Për të, pas dy viteve të vështira, më në fund ka ardhur koha të fillojë të mendojë për projekte të reja dhe të krijojë diçka inovative. Viti i ardhshëm do t’i japë hapësirë një rinovimi të rëndësishëm.

DEMI

Në këtë vit të ri, Demi do të duhet t’u kushtojë vëmendje parave, shpenzimeve të padobishme, humbjeve. Demi do të duhet të shmangë lojërat e fatit dhe mund t’u japë fund marrëdhënieve të padobishme ose të tepërta. Me pak fjalë, duhet të bëjë kujdes.

BINJAKËT

Kjo është një nga shenjat që në momente me vështirësi të mëdha, mund të gjejë rrugën e suksesit. 2021 ka të bëjë me progresin në të gjitha fushat e jetës së tij, përfshirë edhe sferën sentimentale. Jupiteri do të jetë i favorshëm dhe do të ndihmojë në rimëkëmbje.

GAFORRJA

Saturni nuk është më i kundërt! Shumë janë detyruar të fillojnë nga e para, dhe jo vetëm për shkak të krizës së vazhdueshme shoqërore. Për këtë shenjë, konfirmimi do të vijë në verë: për ta rinisur një 2021 me më shumë shpresë.

LUANI

Luani është përballur me situata të reja që nga gjysma e dytë e vitit të kaluar. Për Luanin është më mirë të mos hedhë hapa të rrezikshëm, 2021 është një vit i ruajtjes; I thoni jo konkurrencës dhe projekteve faraonike. Ftesa është të zvogëlojmë gjithçka dhe të demonstrojmë vendosmëri.

VIRGJËRESHA

Nuk ka kthesa të mëdha në 2021, Virgjëresha do të duhet të vazhdojë rrugën tashmë të gjurmuar në muajt e fundit të vitit 2020, por në verë asaj do t’i duhet të largojë disa dyshime për dashurinë.

PESHORJA

Po mbaron një periudhë e vështirë në të cilën ishte e nevojshme për të ndryshuar detyrat, rolet, oraret. 2021 sjell stabilitet, konfirmim dhe vendosmëri.

AKREPI

Në shkurt, do të jetë e vështirë të mbani nervat. Në vitin 2021, të lindurit nën këtë shenjë do të zhvillojnë një rebelim të fortë që duhet të administrohet me shumë kujdes. Ndryshime të mundshme në punë.

SHIGJETARI

Shumë projekte që janë bllokuar muajt e fundit do të rinisin dhe do të ketë mundësi të reja gjithashtu në nivel sentimental. Për Shigjetarin do të kthehet kreativiteti!

BRICJAPI

Vitet e krizës shërbejnë gjithashtu për të zhvilluar një vetëdije të thellë për veten: do të ketë pohime dhe pëlqime, projekte të rëndësishme.

UJORI

Një shenjë revolucionare! Dëshira për të ndryshuar jetën e një personi është e fortë dhe lind nevoja për të gjetur një mënyrë jetese të re: për fatin ose zgjedhjen, Ujori nuk duhet të ketë frikë të ndryshojë shumë pika referimi.

PESHQIT

Fillon një periudhë dyvjeçare me forcë të madhe, dhe jo pa kënaqësi. 2021 është viti i rifillimit të lojës. Edhe pas një ndarje të fundit./Corriere/ American Eye