Horoskopi HOROSKOPI JAVOR, 30 nëntor–6 dhjetor 2020

HOROSKOPI JAVOR, 30 nëntor–6 dhjetor 2020

Dashi

Java do të fillojë me dashurinë në plan të parë, falë dorës së Marsit në shenjë. Ju do të jeni në gjendje të gjeni më shumë qetësi, edhe nëse kohët e fundit keni mbyllur një histori. Beqarët të etur për t’u përfshirë do të kenë mundësi të mira. Përveç kësaj, në mes të dhjetorit, do të ketë shumë më tepër mundësi për ata që duan të rifitojnë terrenin e humbur. Në frontin e punës mund të vendosni dy vite të vështira prapa jush dhe të ktheheni në majë.

Demi

Këto ditë jeni shumë të lodhur dhe të munduar nga dyshimet, veçanërisht në dashuri. E shtuna e ardhshme do të jetë një ditë veçanërisht e rrezikshme: jini të kujdesshëm! Mundohuni të mbroni marrëdhënien tuaj si çift nga ndërhyrjet nga familja juaj. Në punë jeni bërë më seriozë dhe të përgjegjshëm, por përsëri do të duhet të bëni shumë shpenzime. Bëni kujdes!

Binjakët

Në dashuri ka nga ata që kanë mbyllur një histori ose kanë zgjedhur të marrin një pauzë për reflektim. Shumë shpejt do të ketë lajme të rëndësishme! Nga mesi i dhjetorit e tutje Jupiteri do të jetë i favorshëm dhe do t’ju japë fat në të gjitha fushat e jetës tuaj. Nga pranvera e ardhshme do të ketë mundësinë e një ndryshimi të vërtetë! Mundësi të reja dhe projekte të rëndësishme në horizont për ju.

Gaforrja

Me Venusin në një aspekt të favorshëm, takimet e reja do të favorizohen. Ditët e mërkurë dhe e enjte janë shumë premtuese. Dikush do të preferojë të jetojë një flirt emocionues, por jo të përshtatshëm. Javë e rëndësishme për evolucionin e disa çështjeve ligjore. Në punë, ka nga ata që do të jenë në gjendje të përparojnë në karrierën e tyre ose të ndryshojnë vendin e punës.

Luani

Këtë javë duhet të përpiqeni të mos derdhni shqetësimin e shkaktuar nga puna, në familje. Ju jeni shumë nervozë këto ditë – mësoni se si t’i lini gjërat të kalojnë! Nëse marrëdhënia juaj nuk është e fortë, ju mund të shqetësoheni nga ndonjë dyshim ose një vel trishtimi. Në frontin e biznesit duhet të përpiqeni të vendosni për atë që keni arritur deri më tani dhe të mos bëni zgjedhje të nxituara. Kini kujdes për të premten, sepse do të jetë një ditë që do t’i vërë në provë Luanët që mbajnë një rol kryesor.

Virgjëresha

Venusi në një aspekt të favorshëm do të favorizojë dashurinë. Nga mesi i javës e tutje mund të ketë mundësi interesante. Zemrat e vetmuara do të duhet të ndezin motorët e tyre dhe të kthehen në rrugën e duhur! Në punë nuk ka qenë një kohë e lehtë, por keni mundur t’i kapërceni shumë mirë pengesat. Ju do të jeni në gjendje të kapërceni edhe një bllokim tjetër! Një lajm i rëndësishëm do të mbërrijë nga mesi i dhjetorit.

Peshorja

Do të duhet pak më shumë durim në dashuri, por për dy javë do të gjeni besimin! Viti që vjen do t’ju çlirojë nga të gjitha tensionet dhe inatet e kaluara. Më në fund do të gjeni qetësinë. Në frontin e punës, Marsi në disonancë mund të krijojë ende momente nervozizmi ose disa vështirësi për ju. Prisni! Nga 15 dhjetori gjërat do të fillojnë të kthehen në drejtimin e duhur.

Akrepi

Venusi në shenjën tuaj do të sjellë fat në jetën tuaj të dashurisë. Fundjava tjetër do të jetë shumë e favorshme për ata që duan të bëjnë takime të reja. Lidhjet që do të lindin në këto ditë mund të zgjasin me kalimin e kohës! Për sa i përket punës, jini të përgatitur për të marrë një kënaqësi të madhe. Sidoqoftë, shmangni bërjen e zgjedhjeve shumë të rrezikshme.

Shigjetari

Java do të jetë shumë stimuluese. Në dashuri do të keni mundësinë të rikuperoni, edhe nëse kthesa e vërtetë do të vijë nga mesi i dhjetorit e tutje. Mjerë ata që planifikojnë të vazhdojnë dy histori në të njëjtën kohë: konfuzioni do të jetë vështirë të mbahet nën kontroll! Në punë do keni një grintë dhe dëshirë të mirë për t’u përfshirë. Mundohuni të mos merrni vendime të nxituara gjatë ditëve të para të javës. Shtyni çështjet e rëndësishme në gjysmën e dytë! Zhvillime interesante për ata që janë të vetëpunësuar që nga mesi i dhjetorit.

Bricjapi

Yjet janë shumë premtues, Venusi mbi të gjitha, por Jupiteri mund t’ju ketë ngacmuar paksa shumë. Nëse pranë jush keni një person jopraktik, apo jopraktike mund të ketë pasur momente tensioni. Në fund të fundit, ju kërkoni shumë, si në dashuri ashtu edhe në punë. 2020 ishte një vit shumë i lodhshëm, por ju lejoi të maturoheni shumë.

Ujori

Ditët e ardhshme duhet t’i shfrytëzoni për të pastruar mendjen. Aq më tepër kur merrni parasysh faktin se Saturni dhe Jupiteri së shpejti do të hyjnë në shenjën tuaj. Yjet premtojnë momente emocionuese dhe takime të reja. Në punë do të jetë e rëndësishme të kryeni projekte të rëndësishme, edhe nëse burimet ekonomike nuk do të jenë të shumta.

Peshqit

Tetori ju ka vënë një tendosje në dashuri. Tani keni ide shumë më të qarta, ju e dini se çfarë doni me të vërtetë nga një marrëdhënie në çift. Do të jetë më e lehtë të rikuperoni harmoninë me partnerin tuaj, edhe nëse ka pasur tensione në të kaluarën. Kuptim i shkëlqyeshëm me Demin, Gaforren, Akrepin dhe Bricjapin. Në punë mund të keni përjetuar një distancë të papritur, një pushim të vogël, por do të keni një shans të shëroheni.