Horoskopi Horoskopi javor nga astrologu Paolo Fox

Horoskopi javor nga astrologu Paolo Fox

Dashi

Tre yje për Dashin këtë javë. Dashuria ende sheh mbrojtjen e Venusit, gjë që i bën këto ditë intriguese. Historitë e lindura rishtas janë premtuese, megjithëse mund të ketë ndonjë hutim. Çiftet që kanë përjetuar një krizë tani duhet të kishin zgjidhur problemet e tyre më të mëdha. Në punë, po shkoni drejt një faze të rimëkëmbjes, edhe nëse projektet mund të marrën shtysë vetëm nga fundi i muajit.

Demi

Katër yje për Demin këtë javë. Kjo është një nga javët më të bukura për dashurinë, nëse tashmë jeni çift, por edhe beqarët mund të hapin derën e zemrës: Venusi do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut dhe nuk përjashtohet mundësia që një takim të shndërrohet në diçka të veçantë. Do të jetë e vështirë të qëndroni pa dashuri në këtë muaj mars. Në punë, mos i nënvlerësoni propozimet e reja, mund të ketë lajme të mira ose shpërblime.

Binjakët

Tre yje për Binjakët këtë javë. Ky do të jetë një muaj i rëndësishëm për dashurinë, nëse ka pasur probleme në të kaluarën e fundit ju mund të sqaroni dhe rikuperoni, duke kapërcyer dallimet. Mundohuni të mos ndërhyni në punën me çiftin. Në fushën profesionale është rikuperuar ngadalë por në mënyrë të qëndrueshme, pas një periudhe të gjatë ngrirjes.

Gaforrja

Tre yje për shenjën e Gaforres këtë javë. Lajmi i mirë është që nga e enjtja Venusi do të kalojë në shenjën tuaj dhe do të jetë i favorshëm për ndjenjat: do të jetë një shërim i ngadaltë, por i vazhdueshëm, duke filluar nga fundjava. Kjo është një fazë përshtatjeje, në të cilën duhet të gjendet qetësia e nevojshme. Sa i përket punës, pjesën e parë të muajit është më mirë ta përdorni për të bërë plane për të ardhmen.

Luani

Katër yje për Luanin këtë javë. Venusi në favor ju jep gjallëri dhe dëshirë për të dashuruar për shumë kohë: hapuni dritën jeshile emocioneve. Çiftet mund të bëjnë plane të rëndësishme. Nëse ka pasur një krizë, shmangni diskutimin e saj deri të paktën deri ditën e enjte, nga e premtja gjithçka do të jetë shumë më mirë. Në punë do të ketë përmirësime ose një ide të mirë të premten: mbase mund të mendoni për diçka të ndryshme ose të re për të bërë.

Virgjëresha

Pesë yje për shenjën e Virgjëreshës këtë javë. Qiell i bukur për ndjenjat falë tranzitit të Venusit duke filluar nga e enjtja: përfitoni nga ai për të bërë plane ose për të bërë takime me personin që ju intereson. Çiftet gjejnë bashkëpunim dhe pasion. Konfirmime të rëndësishme mbërrijnë në punë. Ndryshime të mundshme pozitive: ata që përfshihen kanë shanse të shkëlqyera për sukses, edhe pse nuk janë më të rinj.

Peshorja

Tre yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores: Venusi është ende kundër për disa ditë dhe do t’ju japë një kohë të vështirë në dashuri. Armiqësitë do të pushojnë së shpejti dhe ju mund të filloni të vendosni se çfarë të bëni në të ardhmen tuaj sentimentale. Kujdes me shpenzimet, ka ende probleme në një nivel ekonomik. Ka paqartësi në punë, ju ndoshta do të dëshironi të ndryshoni diçka, madje dikush do të dëshironte të ndryshojë rrugë.

Akrepi

Pesë yje për shenjën e Akrepit këtë javë. Kohët e fundit ju e keni lënë pak mënjanë dashurinë: është koha t’i përkushtoheni më shumë ndjenjave, yjet janë në anën tuaj, edhe nëse historitë e dashurisë do të testohen dhe vetëm ato të vlefshme do të rezistojnë. Në punë disa probleme më në fund do të zgjidhen: megjithatë, përpiquni të mendoni me kujdes përpara se të veproni.

Shigjetari

Dy yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Shigjetarit. Në dashuri nuk doni aventura: ju dëshironi diçka serioze, po kërkoni emocione të vërteta, ju refuzoni gjithçka që është anemike ose jokonkluduese. Bëni kujdes me shpenzimet, ndihma e dikujt do të jetë e nevojshme për të zgjidhur një problem. Në punë ka disa shqetësime që ju trazojnë, ose mbase është dëshira për të bërë diçka ndryshe.

Bricjapi

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit për këtë javë. Edhe nëse ju duket se asgjë nuk ndodh në dashuri, së shpejti do të ketë diçka shumë të bukur: në mesin e muajit një tranzit shumë i favorshëm planetar do të kalojë në shenjën tuaj. Prandaj, nëse jeni beqarë, filloni të shihni përreth, organizoni takime, mos u mbyllni në shtëpi. Në punë nëse jeni në një fazë të rikuperimit dhe forcës, së shpejti do të keni mundësi të arrini një qëllim të mirë.

Ujori

Katër yje për Ujorin për këtë javë. Ju keni një dëshirë të madhe për dashuri, por përpiquni të mbani nën kontroll pakënaqësinë që ju bën të jeni kritikë ndaj ndjenjave. Lajme të mundshme familjare së shpejti. Në punë ka ndoshta projekte që dëshironi të zhvilloni, merrni parasysh që kjo mund të nënkuptojë ndryshimin e zakoneve, angazhimeve dhe orareve.

Peshqit

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Emocioni juaj ju bën të keni një frikë të fortë se mos bëni gabime. Në këtë javë, lini mënjanë frikën tuaj dhe hidhuni me kokë në dashuri: duke filluar nga e enjtja Venusi është në anën tuaj dhe Hëna e favorshme ndihmon për pajtimet. Ekziston edhe një fazë e rikuperimit në punë: në rastet kur disa dyer janë të mbyllura, sigurohuni që ka diçka të re që ju jep mundësi më të mira.