Horoskopi Horoskopi javor sipas astrologut Paolo Fox, 23-29 nëntor 2020

Horoskopi javor sipas astrologut Paolo Fox, 23-29 nëntor 2020

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, java do të jetë shumë pozitive në dashuri. Venusi është përsëri aktiv, por do të duhet të bëni pjesën tuaj. Nëse po mendoni për dikë të largët ose që nuk ju përgjigjet me ndjenjat tuaja, do të jetë e vështirë të gjeni qetësi. Beqarët do të mund të takojnë njerëz të rinj. Në punë, nuk duhet ta teproni. Këto janë ditët e fundit që janë paksa kritike. Nga mesi i dhjetorit Jupiteri do të bëhet i favorshëm dhe do t’i japë një impuls të ri profesionit tuaj. 2021 do të jetë një vit plot kënaqësi!

Demi

Duhet të përpiqeni të menaxhoni më mirë xhelozinë tuaj. A jeni vërtet të sigurt se po dilni me personin e duhur? Këto ditë keni shumë gjëra për të menduar, shumë vështirësi për të kapërcyer. Bëni kujdes! Shmangni grindjet, veçanërisht gjatë fundjavës që vjen. Edhe në punë do të nevojitet shumë kujdes. Në kohët e fundit, shpenzimet kanë tejkaluar shumë të ardhurat. Kushtojini vëmendje të madhe një çështje të caktuar juridike, qoftë kjo në lidhje me një grindje, një gjobë apo një mosmarrëveshje të hapur.

Binjakët

Në dashuri mund të jetoni një histori të re dashurie, nëse doni ta lini veten të lirë. Yjet janë shumë premtues! Mos i nënvlerësoni njerëzit që keni takuar muajin e fundit. Ndjenjë e bukur me Luanin. Fundjava mund t’ju sjellë lajme të mrekullueshme. Në punë keni gjetur optimizëm dhe besim më të madh.  Ndoshta duhet të rishikoni disa bashkëpunime. Është koha të vendosni se cilat projekte do të dëshironi të filloni nga mesi i dhjetorit e tutje.

Gaforrja

Po riktheheni në krye! Shumë shpejt Jupiteri dhe Saturni nuk do të jenë më në opozitë dhe do të jeni në gjendje të përjetoni dashuri, me më shumë harmoni dhe lehtësi. Fundjava do të jetë shumë premtuese, falë një Hëne të bukur. Edhe beqarët më të thekur do të duan të rikthehen në lojë dhe të rigjejnë një mirëqenie të brendshme. Në punë, duhet të filloni të mendoni për të ardhmen me më shumë besim. 2021 do të jetë një vit shumë fitimprurës.

Luani

Sipas horoskopit të Paolo Fox, java do të kërkojë që ju të jeni të kujdesshëm. Në dashuri, nëse nuk jeni të kujdesshëm, do të rrezikoni të shkarkoni tensionin e shkaktuar nga puna në marrëdhëniet në çift. Këto ditë ju jeni shumë debatues, kritikë dhe të heshtur. Nëse dëshironi, mund të jetoni një histori më pak kërkuese, një flirtim intensiv, por jetëshkurtër. Në punë do të duhet të bëni shumë kujdes: mos u besoni të gjithëve! Ju duhet të kurseni disa para, veçanërisht nëse keni ndonjë çështje ligjore në pritje.

Virgjëresha

Me Venusin përsëri aktiv, dashuria mund të kthehet në modë. Nëse jeni vetëm, mund të dilni në pah. Do të ketë mundësi të shkëlqyera për të takuar një person interesant, por duhet të përpiqeni të hiqni dorë nga mbrojtjet tuaja. Ju keni jetuar disa muaj shumë të lodhshëm dhe të komplikuar në punë. Sidoqoftë, keni aftësinë të ngriheni lart dhe të ndërtoni diçka të rëndësishme. Kujdes shpenzimet! Ka disa llogari për t’u rishikuar.

Peshorja

Premton të jetë një javë shumë intriguese nga pikëpamja sentimentale. Ju mund të përjetoni emocione shumë të bukura, por do të duhet të lini mënjanë mosbesimin tuaj natyror ndaj të tjerëve. Oferta të mira për zemrat e vetmuara. Në punë ndjeni erën e ndryshimit që po fryn. Pika e vërtetë e kthesës do të vijë në fund të vitit, por ndërkohë duhet të përqendroheni në projekte të reja, në ndërtimin e një roli të ri profesional.

Akrepi

Dashuria do të shkojë fort mirë, falë pranisë së Venusit në shenjën tuaj. Ju do të rizbuloni një ndjenjë. Disa miqësi të rastit mund të bëhen më kuptimplota. Në punë duhet të përfitoni nga këta yje shumë të rëndësishëm për të mbyllur një marrëveshje të mirë, një marrëveshje të rëndësishme në funksion të vitit 2021. E rëndësishme është të mos bëni zgjedhje të nxituara!

Shigjetari

Siç tregohet nga horoskopi i Paolo Fox, java do të jetë shumë stimuluese. Dielli do të kalojë nëpër qiellin tuaj: premton të jetë një periudhë plot emocione të këndshme në dashuri! Në punë ka nga ata që presin konfirmim. Dikush mund të ndiejë dëshirën për të ndryshuar rolet ose shoqërinë. Për fat të mirë, nga dhjetori Jupiteri do të jetë i favorshëm dhe do t’ju ofrojë mundësi të reja.

Bricjapi

Po kaloni shumë mirë. Në dashuri, Venusi i favorshëm do të lehtësojë çiftet dhe takimet e reja. Nëse kohët e fundit keni përjetuar momente të komplikuara me partnerin tuaj, tani e tutje mund të rikrijoni harmoninë në marrëdhënie. E mërkura do të jetë e vetmja ditë që është paksa kritike për ndjenjat: jini të kujdesshëm! Një kohë shumë me fat ju pret në punë. Në vitin 2021 do të jeni në gjendje të arrini shumë suksese, madje edhe më shumë nëse punoni në kontakt me publikun.

Ujori

Në dashuri do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht me Luanin dhe Akrepin. Mundohuni të frenoni nervozizmin tuaj dhe mos e ndiqni atë shumë, pasi kjo mund t’ju bëjë të vini në dyshim marrëdhënien. Tani për tani, beqarët duhet të hidhen në ndonjë histori jo shumë kërkuese dhe të mos presin ndonjë gjë më serioze. Në punë duhet të mendoni qetësisht dhe qartë. Mbani anën tuaj më rebele në kontroll dhe mendoni mirë para se të hidhni poshtë, vite të tëra aktiviteti.

Peshqit

Fillimi i javës i favorshëm për ndjenjat dhe marrëdhëniet ndërpersonale, falë Hënës në shenjë. Përfitoni prej tij, për t’u vetëshpallur para një personi, nëse ju pëlqen për një kohë të gjatë. Në fakt, shumë të lindur në shenjën e Peshqve e kanë kokën diku tjetër dhe mendojnë pak për ndjenjat. Në punë ka ditë padurimi dhe pakënaqësie të madhe. Mundohuni ta kundërshtoni këtë gjendje shpirtërore dhe mos u zemëroni shumë!