Horoskopi Horoskopi: Këshilla për të mos i zemëruar 12 shenjat 

Horoskopi: Këshilla për të mos i zemëruar 12 shenjat 

Shumë herë, në marrëdhëniet tona të dashurisë, miqësisë apo njohjeve të thjeshta habitemi kur dikush zemërohet pa një arsye të dukshme të vlefshme. Ndjenjat e fajit janë të padobishme dhe shpesh edhe justifikimet nuk e lehtësojnë situatën. Për të mos u zemëruar me ata rreth nesh, Horoskopi na jep disa këshilla praktike bazuar në shenjën zodiakale të personit me të cilin po merremi. Ndihma e Yjeve është e çmuar për të jetuar në harmoni me të tjerët.

DASHI

Nga natyra, Dashi zemërohet me ndonjë gjë. Mund të shqetësohet edhe për mënyrën se si hani ose merrni frymë. Sidoqoftë, zemërimi i tij dihet që zgjat pesë minuta. Sapo të përfundojnë këto, Dashi do t’ju buzëqeshë i lumtur. Kur zemërohet është i jashtëzakonshëm dhe mund të mendoni që është i çmendur. Ju duhet absolutisht të shmangni marrjen e qëndrimeve pasive: nuk ka nevojë të mbrohet, por kërkon aleancën tuaj dhe nuk toleron gënjeshtrat tuaja. Mos i thoni atij të qetësohet.

DEMI

Qetësia e Demit mund të jetë mashtruese dhe mendoni se është gjithmonë në qejf çfarëdo që të bëni. Nuk është kështu dhe ju duhet të shmangni tërheqjen e litarit. Respektoni premtimet tuaja, mos anuloni një takim në minutën e fundit, mos i përmbysni zakonet e saj dhe, mbi të gjitha, mos i thoni “kurrë” gruas Dem që nëna juaj gatuan më mirë se ajo. Nëse Demi humbet durimin e tij, kthehet në një dem luftëtar sepse emri i shenjës së tij e tregon qartë se cili do të jetë reagimi i tij.

BINJAKËT

Binjakët janë një person që i pëlqen të bëjë shaka, të qeshë, të provokojë, të luajë me ironi dhe sarkazëm, deri në një moment, kur zemërohet dhe fillon të shfaqë keqtrajtimin më të ashpër ndaj një Akrepi. Është i paparashikueshëm dhe, për t’i shmangur zemërimin, duhet të qeshni me të gjitha shakatë e tij (edhe nëse ata ju ofendojnë) dhe të tregoni entuziazëm dhe nënshtrim për çdo propozim ose ide. Ai preferon një fyerje të sinqertë (për të cilën ai është mësuar) për reagimin tuaj tepër serioz.

GAFORRJA

Gaforrja është një shenjë që i pëlqejnë përkëdheljet, paqja dhe qetësia familjare. Trishtohet lehtësisht, është në natyrën e saj. Nuk është e lehtë që ta zemëroni dhe kur kjo ndodh, shfryn mbi ju të gjitha emocionet negative, edhe pse është i vetëdijshëm se mund t’ju lëndojnë. Për të shmangur zemërimin e tij, respektojnë të dashurit e tij, mos abuzoni me kafshët dhe mos e detyroni të kalojë dy mbrëmje rresht në një disko ose në vende të mbushura me njerëz të zhurmshëm.

LUANI

Si një anëtar i shenjave të zjarrit, Luani ka një natyrë impulsive dhe agresive. Megjithatë, ai gjithashtu di se si të jetë shumë zemërgjerë. Për të mos e zemëruar duhet të ndiqni disa hapa të vegjël: para se t’i tregoni atij një akt të padrejtë, duhet t’i kujtoni atij se sa i rëndësishëm dhe se sa ndikim ka në jetën tuaj. Mos guxoni të vini në pikëpyetje bukurinë dhe mirësinë e tij mbretërore.

VIRGJËRESHA

Dihet se shenja e Virgjëreshës është shumë e përpiktë. Pra, është e lehtë të kuptohet se çfarë mund ta bëjë atë të humbasë durimin në një sekondë: mos harroni ta pastroni hapësirën që ndani me të, t’i ktheni paratë që i keni marrë borxh, të lani duart para se ta takoni ose të lani dhëmbët kur doni t’i jepni një puthje.

PESHORJA

Shenja e Peshores njihet si shenja më diplomatike e Horoskopit. Ajo gjithmonë kërkon balancën dhe paqen e brendshme, por për këtë arsye bëhet thellësisht nervoze kur dikush përpiqet me çdo kusht që ta përfshijë atë në një proces gjyqësor të nxehtë. Duke qenë shumë e prekshme, ju nuk mund t’i ktheni fjalën për një kohë të gjatë. Për ta parandaluar që kjo të ndodhë, duhet të shmangni mënyrat e papritura dhe të mos e detyroni të bëjë zgjedhje që nuk ka ndërmend të bëjë.

AKREPI

Nuk ka mënyra për të mos e bërë një Akrep të zemëruar. Natyra e tij është neurotike, e ndryshuar. Ai mund të përgjigjet me tone agresive edhe nëse i thoni se e doni atë ose nëse e pyesni nëse mund të bëni diçka për ta bërë atë përsëri të buzëqeshë. Megjithatë, duke qenë një person shumë i ndjeshëm, ai do të kuptojë se ju ka ofenduar dhe do të përpiqet ta plotësojë atë me një gjest të vogël, të butë dhe të dashur. Gjithashtu mos prisni që t’ju kërkojë falje: fjala “më fal” nuk ekziston në fjalorin e tij. Duhet të keni shumë durim me të.

SHIGJETARI

Shigjetari është një shenjë e gëzueshme dhe pozitive dhe pothuajse gjithmonë ka një buzëqeshje në fytyrën e tij. Por nëse keni bërë ndonjë gabim, përgatituni të diskutoni për orë të tëra derisa të rraskapiteni dhe duhet patjetër t’i jepni të drejtë. Për të mos e zemëruar, duhet të shmangni vënien në dyshim të njohurive të tij. Ai gjithashtu i reziston idesë që bën një jetë sedentare. Nëse nuk bëni tifo për të njëjtën skuadër futbolli, mund të jetë një problem.

BRICJAPI

Dikush thotë se Bricjapi nuk ndjen emocione për të mirë apo për keq. Jo kështu: e vërteta është se është e vështirë t’i njihni ato. Kur zemërohet, heshtja totale bie mbi të dhe ju bën të ndiheni keq. Për ta parandaluar këtë, mos e pushtoni privatësinë e tij, mos e pengoni atë në punë, mos kërkoni të shpenzoni paratë e tij kot, t’i kërkoni darkë, mos i kërkoni të zgjedhë mes jush dhe karrierës së tij dhe mos e detyroni të shikojë një film dashurie.

UJORI

Ujori shihet shpesh si një person i lehtë, i cili kujdeset për gjithçka dhe për të gjithë. Ndonjëherë është me të vërtetë i tillë, por në shumë raste të tjera, i kushton vëmendje të veçantë gjithçkaje që ndodh rreth tij. Kur zemërohet, ai mund të bëjë që pjatat dhe gotat të fluturojnë nga dritarja ose të zgjojë gjithë lagjen me britmat e tij. Kjo ndodh kur dikush i prek celularin dhe ose përpiqet t’i imponojë rregulla që nuk janë në etikën dhe moralin e tij.

PESHQIT

Arroganca e Peshqve është e patejkalueshme dhe mund të marrë një çmim. Është hapësira e paragjykimit të së cilës shpesh, kjo shenjë e ëmbël dhe e butë, bëhet protagoniste. Ajo argëtohet duke provokuar njerëzit me të cilët ndërvepron dhe, për të shmangur diskutimet e nxehta, do të ishte e këshillueshme të shmanget dhënia e prickave të tij. Kur ndjeshmëria e tij është lënduar, e merr vesh gjithë bota nga thirrjet dhe ankesat e tij. Për ta qetësuar atë, ka nevojë për shumë vëmendje dhe përkëdhelje.