Sport Interin e shpëton VAR-i

Interin e shpëton VAR-i

71
0
Shpërndaje

Interi kishte shansin e arratisë në Serinë A, në pritje të rivalëve të tjerë për titullin, por nuk mori dot më shumë se një pikë në fushën e Bolonjës, duke barazuar 1-1.

Zikaltërit, që ishin favoritë në stadiumin “Dall’Ara”, vuajtën golin e Simone Verdit pas gjysmë ore lojë, që e komplikoi misionin për fitoren në impiantin e kuqebluve.

Për të shpëtuar ekipin mik nga humbja mendoi një penallti e diskutueshme e arbitrit, (i cili më pas priti edhe konfirmimin e VAR) e cila u kthye në gol nga kapiteni Mauro Icardi.

Interi merr i vetëm vendin e parë, por mund të parakalohet të mërkurën nga Napoli dhe Juventus.

Komento

Shkruani komentin tuaj
Ju lutem fusni Emër-in