Politika A ka kërkuar Brukseli që Tirana të përmirësojë marrëdhëniet me Athinën? Flet...

A ka kërkuar Brukseli që Tirana të përmirësojë marrëdhëniet me Athinën? Flet Fleckenstein

66
0
Shpërndaje

I pyetur në konferencën e sotme për shtyp nëse është e vërtetë që Brukseli zyrtar i ka kërkuar Shqipërisë të përmirësojë marrëdhëniet me Greqinë, Raportuesi i Parlamentit Evropian për Shqipërinë, Knut Fleckenstein u përgjigj kështu:

“Nuk e di në fakt, ne të gjithëve gjithnjë na kërkohet që ti shpejtojmë edhe ti rrisim përpjekjet tona për të pasur marrëdhënie të mira me fqinjët dhe ndoshta ky është dhe rasti me Shqipërinë dhe Greqinë, ndoshta ka ndodhur dhe kjo gjë.”

Eurodeputeti pati takime me Presidentin e Republikës Ilir Meta, kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Komento

Shkruani komentin tuaj
Ju lutem fusni Emër-in