Politika Kandidon në Ersekë, aktori Erion Isai shpërngulet megjithë familjen

Kandidon në Ersekë, aktori Erion Isai shpërngulet megjithë familjen

| Nga American Eye
Shpërndaje

Kandidati socialist për bashkinë e Kolonjës, Erion Isai i ftuar në një studio televizive konfirmoi shpërnguljen e tij në Ersekë.

Gjithashtu Isai foli dhe rreth vendimit të tij për të kandiduar për kryetar në bashkinë e Kolonjës ku u shpreh se, “e shoh si një mundësi të mirë për të kontribuar për Kolonjën, vendin ku linda dhe kalova 15 vite të jetës”.

Nga ana tjetër, aktori zbuloi se do të shpërngulet atje bashkë me familjen, duke nisur një rrugëtim të ri në jetën e tij.

“Ne nesër shkojmë në qytetin tim, kam gjetur edhe shtëpinë ku do të jetojmë. Nesër do të shkoj unë, të rregulloj shtëpinë e të përgatis terrenin dhe prej ditës së hënë, bashkëshortja dhe vajza ime stacionohen në Ersekë”, u shpreh Erion Isai.