Kryesore “Komplot brenda PS?”, Rama me ironi: Koka e grupit është Veliaj, i...

“Komplot brenda PS?”, Rama me ironi: Koka e grupit është Veliaj, i mbështetur nga ish-ministri Xhafaj

Pas pyetjes nëse ka brenda Partisë Socialiste një grup që po komploton, kryeministri Edi Rama nuk e ka kursyer një përgjigje me tone tallëse dhe ironike.

“Po, ka komplot në PS dhe jam shumë i shqetësuar për këtë komplot lëvizje konspirative që synon gjëra shumë më të rënda që nuk i ndaj dot me ju, jemi duke menduar për një gjyq popullor dhe dënime të rënda, shumë të rënda, internime, dhe nuk diskutohet që koka është kryetari i bashkisë së Tiranës, ai është në krye të këtij komploti i mbështetur nga ish ministri i Brendshëm, ka edhe të tjerë por nuk ua them dot, dyshohet dhe për institucione të tjera në këtë konspiracion, ka të dhëna që ka edhe studim shkencor të doktoreshës Kryemadhi për goditjen e qeverisë dhe më vjen keq që më kapët gafil, por jam i detyruar ta pranoj.

Por ju siguroj që ky grup nuk e ka të gjatë. Veliaj mund të mbjellë pemë sa të dojë, por në një pemë do të varet si shembull që në këtë parti grupet armiqësore nuk e kanë të gjatë dhe do të jetë pjesë e një vepre që do të shkruaj dhe do t’ua jap me autograf”, i është përgjigjur Rama pyetjes së gazetarit.