Aktualitet Krim i dyfishtë brenda familjes në Gramsh, 80-vjeçari vrau gruan dhe të...

Krim i dyfishtë brenda familjes në Gramsh, 80-vjeçari vrau gruan dhe të vëllanë me sëpatë

Detaje të reja tronditëse bëhen të ditura nga policia Gramsh rreth ngjarjes së rëndë në fshatin Tervol ku një 80-vjeçar i mori jetën bashkëshortes dhe vëllait të tij.

Bëhet e ditur se Xhevit Sinani e ka goditur bashkëshorten e tij Zeqine me sëpatë dhe më pas ka vrarë edhe të vëllanë i cili ndodhej rreth 1 kilometër larg nga banesa e autorit.

Njoftimi i policisë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Gramsh, pas marrjes së njoftimit, rreth orës 14:50, se në fshatin Tervol, Gramsh, kishte ndodhur një krim i dyfishtë, janë nisur menjëherë drejt vendngjarjes.

Nga veprimet e para hetimore rezultoi se shtetasi Xh. S., 80 vjeç, dyshohet se për motive të dobëta, ka vrarë, me send të mprehtë (sëpatë), bashkëshorten e tij, shtetasen Z. S., rreth 74 vjeçe, e cila ndodhej në banesë, dhe më pas ka vrarë vëllanë e tij, shtetasin Sh. S., 73 vjeç, i cili ndodhej në territorin e banesës së tij, rreth 1 kilometër larg nga banesa e autorit.

Fale veprimeve të shpejta të shërbimeve të Policisë u bë kapja dhe shoqërimi i autorit, për në Komisariatin e Policisë Gramsh për veprime të mëtejshme.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar mjeti i mprehtë sëpatë me të cilën autori  dyshohet që ka kryer krimin e dyfishtë.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.