Politika Kryemadhi krah familjes, uron Vitin e Ri

Kryemadhi krah familjes, uron Vitin e Ri

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zgjedhur një foto me familjen për të uruar Vitin e Ri 2019.

Me anë të një statusi në Facebook, Kryemadhi uron për një vit të mbarë duke u lutur për personat në nevojë dhe të sëmurët.

Statusi i Monika Kryemadhit:

Mbrëmja e ndërrimit të viteve qoftë e bardhë dhe e gëzuar për të gjithë shqiptarët.

Zoti u dhëntë forcë të gjithë atyre që sot ulen në tryezën e festës me dhimbjen për të dashurit e tyre që nuk jane më.

Ndihmofte ata, që me sakrifica kanë blerë ushqimet për të gëzuar fëmijët e tyre dhe të afërmit. Në këtë mbrëmje të fundit të 2018, zoti u dhëntë forcë e kurajo të gjithë atyre që luftojnë me sëmundjet e që po kalojnë natën në qendrat spitalore. I uroj të gjithëve me zemër një vit të mbarë, me shëndet, mirësi e dashuri për 2019!

Qoftë një vit i bukur, me dashuri e ngjyra në jetën e shqiptarëve. Një vit i ri me qëllime dhe ndryshime të mëdha që të dëshmojë se të gjithë shqiptarët meritojnë të jetojnë më mirë se ky vit që lamë pas.