Kryesore Kryemadhi në tre qarqe, kush janë kandidatët e LSI-së për zgjedhjet e...

Kryemadhi në tre qarqe, kush janë kandidatët e LSI-së për zgjedhjet e 25 prillit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kruemadhi ka publikuar listat e kandidatëve të kësaj partie për zgjedhjet e 25 prillit.

Kryemadhi konfirmoi se do të kandidonte vetë në tre qarqe: Elbasan, Fier dhe Tiranë.

Kryemadhi tha se “procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të LSI ishte i shëndetshëm, shumë transparent dhe që krijoji një moment bashkimi të jashtëzakonshëm vlerash shoqërore, profesionale dhe morale”.

Kandidatët

Berat

Ardit Çela

Blenard Nonaj

Esmerdala Qiorko

Petrit Sinal

Ilir Oboni

Lefter Maliqi

Esmeralda Hoxha

Shkëlqim Tafa

Durrës

Elona Guri

Bahri Shaqiri

Eno Karapici

Shemsi Prençi

Kontiana Kuçi

Hysni Caca

Bujar Dhima

Rexhina Leka

Gazmir Tahiri

Ramadan Topuzi

Berinda Bulku

Eraldo Luku

Durim Hoçja

Daniela Tema

Artur Baku

Dibra

Hajri Laçi

Blendi Gurra

Luljeta Skurra

Merita Hoxha

Bora Kaci

Altin Koltraka

Elbasan

Monika Kryemadhi

Altin Toska

Ermir Gjinishi

Vladimir Muka

Sokol Skura

Miranda Rira

Mimoza Trimi

Klaudia Krasnika

Dylber Dervishi

Sindi Laloshi

Artur Topi

Franko Hakilja

Sindi Qafleshi

Saimir Kumria

Emirjan Mekshi

Fieri

Monika Kryemadhi

Kejdi Mehmetaj

Klajd Bogdani

Arben Çuko

Alma Mailja

Ardian Alushi

Sarjola Janko

Juard Myftaraj

Kristian Kina

Lusida Muho

Jetnor Krakolli

Renato Basholli

Blerta Progonati

Emiljano Braka

Maringlen Shehaj

Migena Idrizaj

Sotir Zarka

Besmir Gropa

Gjirokastër

Vangjel Tavo

Myrvete Asqeri

Elton Ismaili

Albert Mala

Erald Alika

Freskida Çako

Korçë

Endrit Brahimllari

Gentian Çala

Brunila Paskali

Petrika Mele

Thanas Poçi

Ismeralda Sejdolli

Avni Spaholli

Ergin Cikopani

Suela Dinellai

Leons Hasanaj

Marjeta Biba

Pandi Jani

Kukës

Erblin Bulica

Fiqireta Çela

Arbër Arifaj

Lezha

Viktor Tusha

Ertila Nikolla

Petrit Gjoni

Dila Prenga

Ded Ndreca

Adelajda Gega

Erduart Bardhoku

Algerta Shabani

Emiljano Gjonaj

Tiranë

Monika Kryemadhi

Erisa Xhixho

Petrit Vasili

Klajda Gjosha

Përparim Spahiu

Edmond Haxhinasto

Floida Kërpaçi

Nora Malaj

Klevi Pojana

Silva Caka

Besnik Jaka

Aldi Fusha

Eriona Bixha

Faik Basha

Blerti Liça

Petrit Bare

Viron Bezhani

Esmeralda Demiraj

Arben Muçaj

Sokol Ponari

Elona Dhima

Etjon Joka

Lemi Muçaj

Melisa Cahani

Vojo Bregu

Agron Karaj

Sara Kaho

Ardian Hasalami

Denis Hidri

Iva Ccarçiu

Eralda Gaja

Klodian Doka

Nikoleta Peti

Alert Rroko

Arben Rroko

Brisida Shehaj

Vlorë

Luan Rama

Grisejda Myslymi

Dhimitraq Lapa

Dnikes Bushaj

Ferdinand Aligjoni

Liri Dëma

Gjergji Mano

Entela Shkurti

Anxhela Shenaj

Joana Ruçi

Everton Shehaj

Ilir Hysi

Shkodra

Agron Çela

Edmond Ndou

Lindita Reçi

Ilir Hyseni

Erlinda Kavaja

Melisa Brojaj

Sonela Radohima

Elsidita Selaj

Hashim Tafilaku

Elmira Zefi

Elvis Metani

Jalldiz Kasdtrati