Politika Laert Vasili sherr me Taulant Mukën: Nga erdhe që u bëre zv/ministër?!

Laert Vasili sherr me Taulant Mukën: Nga erdhe që u bëre zv/ministër?!

Regjisori Laert Vasili i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, u përplas ashpër me ish-zv/ministrin Taulant Muka.

Pjesë nga biseda:

Vasili: Taulant ktheu këtej nga unë. Po të flas unë. Kam qenë 20 vjet në Evropë dhe kam bërë më shumë për Shqipërinë. Nuk erdha këtu dhe u bëra zv/ministër. Mos na u paraqit si i pafajshëm këtu sikur ke rënë nga qielli.

Muka: T’i tha Rama këto me mesazh? T’i dërgoi me mesazh?

Vasili: Ti ke qenë punonjës i tij. Unë nuk u katapultova.

Muka: Unë dola dhe i plasa në fytyrë. Nuk bëj kompromis me korrupsionin.

Vasili: Mos bëj si radio Iliria. Ti nga na erdhe që u bëre zv/ministër?

Muka: Erdha nga Harvardi. Kam 60 publikime brenda 5 viteve. Qeveria nuk pati guximin të shpërndarë CV-në time.