Aktualitet Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra dhe sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra dhe sa ishte magnituda

Një tjetër lëkundje tërmeti është shënuar sot pasdite në Korçë.

Sipas faqes që regjistron tërmetet, lëkundja u regjistrua në Libonik me magnitudë 4.05 ballë.

Sipas IGJEUM, mëngjesin e sotëm ka pasur tre lëkundje të tjera në Korçë.