Politika Lista e re: Kush do të jenë kandidatët për deputetë të PS-së...

Lista e re: Kush do të jenë kandidatët për deputetë të PS-së në 25 prill

Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga zyrtarizimi i kandidatëve për deputetë në media kanë nisur të dalin emrat e parë nga partitë më të mëdha në vend. Gazeta “Panorama” publikoi këtë të enjte një variant të emrave që do të garojnë nën siglën e Partisë Socialiste.

Sipas listës së publikuar nga kjo gazetë në listën e qarkut të Tiranës, bie në sy emri i kryeinspektores së IKMT Dallëndyshe Bici, por dhe i drejtoreshës së AKSHI-t, Mirlinda Karçanaj, apo prefektit të Tiranës, Toni Gogu. Edhe prefektja e Shkodrës, Majlinda Angoni, është pjesë e listës së PS-së në qarkun e Shkodrës, por dhe prefekti i Elbasanit, Klevis Xhoxhi.

QARKU DIBËR

Olta Xhaçka

Agron Cerri

Aurora Mara

Alfir Shima

QARKU KUKËS

Gerta Duraku

Petrit Malaj

QARKU LEZHË

Lindita Nikolli

Eduart Ndreca

Shpresa Marndoj

QARKU SHKODËR

Ilir Beqja

Majlinda Angoni

Paulin Sterkaj

Benet Beci

Jona Liqejza

Kabir Fishta

Luan Harusha

QARKU BERAT

Blendi Klosi

Ermonela Felaj

Adnor Shameti

Nasip Naço

Bardhyl Kollçaku

Fadil Nasufi

QARKU GJIROKASTËR

Blendi Çuçi

Mirela Kumbaro

Artemisa Dhralo

Ediola Braha

Laert Duraj

QARKU VLORË

Edi Rama

Damian Gjiknuri

Anila Denaj

Vullnet Sinaj

Alket Hyseni

Vilma Bello

Vasil Llajo

Niko Kurri

QARKU KORÇË

Niko Peleshi

Ilir Pendavinji

Eduard Shalsi

Edlira Bode

Artan Lame

Dhora Dajko

QARKU DURRËS

Edi Rama

Ardian Çela

Eglantina Gjermeni

Ilir Ndraxhi

Lefter Koka

Milva Ekonomi

Keida Ferra

Rolant Xhelilaj

Klodiana Spahiu

Jurgis Çyrbja

QARKU FIER

Erion Braçe

Bashkim Fino

Antoneta Dhima

Ismet Beqiraj

Bujar Çela

Tatiana Piro

Gramoz Ruçi

Erjona Hoxha

Gentian Nushi

Eriselda Sefa

QARKU ELBASAN

Taulant Balla

Evis Kushi

Arben Kamami

Anastas Angjeli

Musa Ulqini

Albana Hana

Saimir Hasalla

Erald Xhani

Klevis Xhoxhi

Luan Duzha

Ertjan Çabiri

Shkëlqim Bullari

Desantila Tahiraj

Arbër Gjeta

QARKU TIRANE

Njësia 1

Elona Gjebrea

Alqi Bllako

Njësia 2

Arben Pëllumbi

Alfred Muharremi

Njësia 3

Klotilda Bushka

Dallëndyshe Bici

Njësia 4

Arben Ahmetaj

Sadri Abazi

Njësia 5

Pandeli Majko

Mimi Kodheli

Eljo Hysko

Njësia 6

Belinda Balluku

Njësia 7

Etilda Gjonaj

Besnik Bare

Njësia 8

Ervin Bushati

Elva Margariti

Njësia 9

Ogerta Manastirliu

Sadri Abazi

Njësia 10

Fatmir Xhafaj

Mirlinda Karçanaj

Njësia 11

Ulsi Manja,

Glinxhet Madhi

Lagjja 14 (Zona e Astirit dhe Kashari)

Blerina Gjylameti

Bashkitë Kavajë

Rrogozhinë

Etjen Xhafaj

Bashkia Vorë

Fidel Ylli

Bashkia Kamzë

Elisa Spiropali

Reme Lala

Dajt, Kërrabë, Petrelë, Baldushk

Xhemal Qefalia

Pezë, Ndroq, Vaqarr

Toni Gogu

Farkë

Sadi Vorpsi

Zall Bastar, Zall Herr, Bërxull, Laprakë

Edmond Rrushi