Bota Loja fatale e dashurisë me dallgët: Vajza përpihet nga dallgët, prej ditësh...

Loja fatale e dashurisë me dallgët: Vajza përpihet nga dallgët, prej ditësh nuk është gjetur ende

Momenti tronditës kur një vajzë 20-vjeçare u përfshi nga dallgët e furishme në një plazh në Soçi të Rusisë, u kap në video nga një kalimtar.

Sipas mediave ruse, ngjarja ka ndodhur më 16 qershor dhe që nga ajo kohë vajza 20-vjeçare nuk është gjetur më.

Në video vajza shihet të jetë në plazh me një djalë, me një sjellje romantike me njëri-tjetrit, duke luajtur me dallgët. Por pas pak kjo lojë rezulton fatale. Ai dhe ajo mbulohen nga dallgët dhe ndërsa djali del në breg, vajza humbet mes dallgëve me atë që e kërkon dëshpërimisht, pa mundur ta ketë më dot në krah.

Mediat ruse raportojnë se edhe pse ka pasur mobilizim të shërbimeve të Ministrisë së Emergjencave, 20-vjeçarja nuk është gjetur deri më sot.

Siç theksojnë mediat ruse, ditën në fjalë, më 16 qershor, plazhet në Soçi ishin mbyllur, për shkak të motit të keq që mbizotëronte në zonë.