Politika Marrëveshje me Ramën? Basha: Gënjeshtra nga hyzmeqarët mediatikë për të mbuluar vjedhjet

Marrëveshje me Ramën? Basha: Gënjeshtra nga hyzmeqarët mediatikë për të mbuluar vjedhjet

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas lajmeve për një marrëveshje të afërt PS-PD. Në një status në Twitter, Basha i quan gënjeshtra këto lajme, duke theksuar se po Rama po përpiqet të heqë vëmendjen nga vjedhjet.

“Sot kur Rama me një grusht oligarkësh dhe pronarë mediash u vjedh shqiptarëve 370 milionë euro, sulen hyzmeqarët mediatikë dhe politikë me gënjeshtra dhe sajesa që të heqin vëmendjen e njerëzve dhe të mbulojnë vjedhjen. Sepse ata ndajnë bashkë me Hajdutin pasuritë e shqiptarëve”, shkruan Basha.