Aktualitet Me pushime në Durrës, kanadezi tenton të përdhunojë 13-vjeçaren hungareze

Me pushime në Durrës, kanadezi tenton të përdhunojë 13-vjeçaren hungareze

Një shtetas kanadez ka përfunduar dje në pranga pasi ka tentuar të përdhunojë një vajzë minorene nga Hungaria.

Ngjarja ndodhi në lagjen 13 në Durrës, ku mësohet se 50-vjeçari prej disa ditësh ndodhej në Durrës me pushime.

Vajza hungareze ka qenë gjithashtu me pushime me familjen në qytetin bregdetar.

Si ndodhi ngjarja

Shtetasi kanadez i kishte kërkuar vajzës t’i tregonte se ku ndodhej vendi që ai do të shkonte, duke qenë se ajo dinte të fliste anglisht.

Pasi qëndruan për disa minuta bashkë, ai i kishte kërkuar ta shoqëronte deri tek një apartament, sepse druante se mund të humbte rrugën. Me shumë mirësjellje, vajza e kishte shoqëruar deri pranë apartamentit që ndodhet në një nga pallatet e zonës së plazhit të Durrësit.

Por në momentin që kishën mbërritur pranë këtij pallati (që është edhe zonë disi e fshehur), 50-vjeçari i ka kërkuar ta shoqëronte deri tek apartamenti. Vajza kishte refuzuar të ngjitej bashkë me 50-vjeçarin në apartament, por ai e kishte kapur për dore duke përdorur forcë për ta futur në hyrjen e pallatit.

Në këtë moment, vajza ka bërtitur duke u kërkuar ndihmë disa banorëve të zonës, të cilët janë afruar me shpejtësi dhe kanë kapur për ta rrahur shtetasin kanadez.

Pasi u arrestua, 50-vjeçari ka mohuar të ketë kryer këtë tentativë, duke deklaruar se vajza e ka keqkuptuar pasi nuk kishte për qëllim ta përdhunonte.

“Nuk është absolutisht e vërtetë. Unë i kërkova të më shoqëronte dhe në momentin që mbërrita në destinacion e falenderova duke e përqafuar. Ky gjest u keqkuptua nga vajza dhe bërtiti duke kërkuar ndihmë. Kjo është e gjitha. Në momentin që vajza bërtiti u afruan disa qytetarë dhe më qëlluan”, mësohet të jetë shprehur 50-vjeçari.