Kryesore Meta ironizon zgjedhjet: Më duhet të “shpik” dekoratën e “Heroit të votave...

Meta ironizon zgjedhjet: Më duhet të “shpik” dekoratën e “Heroit të votave socialiste”

Presidenti Ilir Meta ka reaguar një ditë pas zgjedhjeve të 30 Qershorit. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, Meta shkruan:

“Urime të gjithë qytetarëve që dje iu larguan konfrontimit dhe dhunës duke respektuar në mënyrë qytetare njëri-tjetrin, pavarësisht nga qëndrimi ndaj votimeve socialiste të thirrura nga kryeministri Rama.

Shqipëria shpëtoi nga kurthi i përplasjes civile, ndaj i falënderoj nga zemra të gjithë shqiptarët që nuk ranë viktimë e retorikës konfrontuese të liderëve të papërgjegjshëm, që përmes nxitjes së dhunës duan të fshehin skandalet dhe llogaridhënien e tyre.

Përsa i takon tejkalimeve të planit në votimet socialiste, asnjë surprizë nuk kisha.

Tani me duhet të “shpik” një dekoratë të re, që besoj me ndihmën e Kuvendit socialist do miratohet, atë të “Heroit të votave socialiste”.