Kryesore Ministri i Jashtëm grek tregon rrënjët: Jam nga Vunoi i Himarës (FOTO)

Ministri i Jashtëm grek tregon rrënjët: Jam nga Vunoi i Himarës (FOTO)

Përfaqësues të OMONIA-s i kanë dhuruar Ministrit të Jashtëm grek Nikos Dendias një fotografi të vitit 1909.

Kryediplomati grek e postoi foton që iu dhurua nga Fredi Bejleri në rrjetet sociale.

Ai shkruan se në këtë foto të vitit 1909 janë paraardhësit e tij të cilët kanë dalë të fotografuar në shkollën greke në Vuno në bregdetin e Himarës.

Dendias e priti Fredi Bejlerin dhe Vangjel Dulen në zyrën e tij.