Politika Ndryshojnë drejtuesit e PS në Qarqe, Ulsi Manja merr Lezhën, Balluku shkon...

Ndryshojnë drejtuesit e PS në Qarqe, Ulsi Manja merr Lezhën, Balluku shkon në Dibër

Partia Socialiste ka ndryshuar dy drejtues të saj në qarqe, konkretisht në Lezhë dhe në Dibër. Lëvizja ka ardhur pasi Blendi Klosi, që ishte drejtues i qarkut të Lezhës tashmë Sekretar Organizativ i PS do monitorojë procesin zgjedhor të selisë rozë në territorin e 61 bashkive. Ndërsa drejtuese e qarkut të Lezhës do të jetë ministrja Belinda Balluku.

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Gjiknuri ka prezantuar ditën e sotme Ulsi Manjën si drejtues politik në Lezhë. Në fjalën e tij, Gjiknuri falënderoi punën e bërë deri më tani në këtë qark nga Blendi Klosi.

Gjiknuri bën me dije se në vend të Ulsi Manjës në Qarkun e Dibrës, si drejtues politik do të jetë ministrja Belinda Balluku.

“Me strukturat e Partisë Socialiste të Qarkut të Lezhës ku prezantova Ulsi Manjën si drejtuesin e ri politik. Falenderova Blendi Klosin për punën e bërë deri më tani në këtë qark. Në cilësinë e Sekretarit Organizativ, në këtë fazë, Blendi ka një përgjegjësi të shtuar duke ju përkushtuar plotësisht mbarëvajtjes së procesit të brendshëm zgjedhor të partisë në territorin e 61 bashkive. Punën e mirë të bërë nga Ulsiu në Qarkun e Dibrës do ta vazhdojë më tej Belinda Balluku”, shkruan Gjiknuri.

Që në orët e para të mëngjesit të sotëm, kryeministri Edi Rama mblodhi drejtuesit politik të qarqeve dhe komisionin e posaçëm të Kryesisë për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor për kryetarët e 61 degëve të PS.

Drejtuesit e PS-së në qarqe janë:

Qarku i Fierit, Taulant Balla

Qarku i Elbasanit, Damian Gjiknuri

Qarku i Vlorës, Arben Ahmetaj

Qarku i Shkodrës, Edona Bilali

Qarku i Kukësit, Elisa Spiropali,

Qarku i Durrësit, Ardian Çela

Qarku i Beratit, Bledi Çuçi

Qarku i Gjirokastrës, Mirela Kumbaro

Qarku i Dibrës, Belinda Balluku

Qarku i Lezhës, Ulsi Manja

Qarku i Tiranës, Erion Veliaj