Aktualitet Ngjarja në Korçë, shoku i 71-vjeçarit: Ishte ndarë nga gruaja

Ngjarja në Korçë, shoku i 71-vjeçarit: Ishte ndarë nga gruaja

Me anë të një njoftimi policia bëri të ditur se 71-vjeçari Sefedin Zenellari, kunati i viktimës së djeshme Gramoz Nako, u vetëvra sot në mëngjes në banesën e tij, kur policia shkoi për ta shoqëruar në komisariat.

I moshuari dyshohet se ka vrarë kunatin e tij, i cili kishte pak ditë që ishte kthyer nga Amerika. Për ABC News ka folur shoku i 71-vjeçarit, i cili është shprehu se ai ishte njeri i qetë dhe ishte ndarë nga gruaja. Ai tregon se me viktimën para një javë kishin qenë në Voskopojë.

“Ishte njeri shumë i qetë. Ne kemi pas shoqëri të ngushtë dhe kemi shkuar bashkë në Voskopojë para një jave. Edhe para një muaji hëngrëm dhe pimë. Ka qenë njeri i qetë dhe i thellë shumë. Nuk hapej në shoqëri kishte vite që ishte ndarë nga gruaja, por nuk hapeshe me shoqërinë, por ne e kuptonim”, tha ai.