Opozita Nis protesta, Basha e Berisha nisen drejt kryeministrisë

Nis protesta, Basha e Berisha nisen drejt kryeministrisë

Ka nisur zyrtarisht protesta e opozitës.

Kreu i PD-së Lulzim Basha, i shoqëruar nga ish-kryeministri Sali Berisha e mijëra protestues janë nisur për në sheshin përballë kryeministrisë.

Mësohet se në protestë nga PD do të flasë vetëm kryetari Lulzim Basha, ndërsa 10 persona të tjerë, qytetarë të ndyrshëm do të flasin për problemet dhe shqetësimet.